שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מה מלמד ה-FBI על מוסלמים? "מזדהים עם טרור"
  מגזין אמריקני חשף את תוכנם של מסמכי הכשרה של סוכני הבולשת הפדרלית, שבהם נטען בין היתר כי מנגנון גיוס כספי הצדקה האיסלאמית הוא "מכאניזם למימון לחימה"

  עשור לאחר מתקפת הטרור על מרכז הסחר העולמי, היחס של רשויות ארה"ב כלפי מוסלמים החיים בקרבה נגוע בפחד ודעות קדומות. המגזין האמריקאי "Wired" חשף בשבוע שעבר כי בתהליך הכשרת סוכני הבולשת הפדרלית (FBI), לומדים הסוכנים כי "סביר להניח" שמוסלמים אמריקנים מזדהים עם פעולות טרור.

   

  בנוסף, בבסיס האימונים בקוונטיקו, וירג'יניה, לומדים הסוכנים הצעירים כי המערכת המוסלמית לתרומות וצדקה, אחד מבסיסי האמונה האיסלאמית, היא למעשה "מכאניזם למימון לחימה" וכי הנביא מוחמד היה "מנהיג כת".

   

  על פי הדיווח במגזין, חומר הלימודים בבולשת כולל תרשים המציין כי ככל שהמוסלמי אדוק יותר בדתו, כך סביר שיהיה אלים יותר, ויתמוך בגישה שכל מלחמה נגד כופרים היא מוצדקת. כמו כן, מלמדים ב-FBI שגישתם של המוסלמים האמריקנים לא תתמתן כל עוד יאמינו שהקוראן הוא דברי אלוהים חיים שלא ניתן לשנותם.

   

  עוד כותרות בערוץ החדשות :

   

  הדוגמאות הללו נלקחו מעשרות מסמכים המהווים חלק מההכשרה של ה-FBI, ובהם מוצגת דתם של מיליוני אמריקנים כאינדיקציה לתמיכה בטרור. "לא כולם מהווים בהכרח איום קיצוני, אך זאת המסקנה הנובעת מהאידיאולוגיה של המוסלמים האורתודוקסים",

  מוסבר באחד המסמכים. "הנושאים האסטרטגיים המשרטטים את הערכים האסלאמיים הללו אינם נדירים. הם המיינסטרים".

   

  סוכן FBI לשעבר, שעסק במלחמה בטרור, התייחס לפרסום ואמר כי הבולשת לא רק מסתכנת בהפרת החוק כשהיא מציגה מיליוני אמריקנים כטרוריסטים פוטנציאליים, אלא גם משחקת לידיו של ארגון אל-קאעידה. לדבריו, ההתמקדות בהתנהגותם הדתית של אזרחים מן השורה במקום בסימנים לפעילות פלילית אמיתית, יביא לכך ש-FBI יחמיץ אזהרה אמיתית לאירוע טרור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הפיגוע במרכז הסחר העולמי. הדעות הקדומות נשארו
  צילום: AP
  מומלצים