שתף קטע נבחר

כמו גלויה: אופנה לשנה טובה

במקום לשלוח עוד סמס מתפתל ומקורי לכאורה, מדור "קצת צניעות" ממליץ להתלבש כמו ברכה. כך תעשו לעצמכם שנה מתוקה, שנת שלום, שנת שמחה ואפילו שנה חכמה

פעם ברכות לשנה החדשה היו דבר פשוט. כולם אמרו "שנה טובה". מי שהיה מקורי או מתחכם, הוסיף "מתוקה". אבל התפתחות הטכנולוגיה הביאה לכך שלאנשים יש עודף זמן פנוי. ומה הם יעשו בכל הזמן שהתפנה להם? שום דבר מועיל. כשזה קורה במהלך כל השנה אין הדבר מפריע, מאחר שבזבוז זמנו הפנוי של האדם הוא עניינו הפרטי, אולם בערב ראש השנה הזמן הפנוי הופך לעניין ציבורי, כאשר אנשים מקדישים שעות רבות לנסח את מגילת הברכות לשנה החדשה.

 

 

עוד בערוץ יהדות - קראו:

 

מכיוון שלא קיים ניסוח סופי למסמך חשוב ומחייב זה, אנו זוכים בשנים האחרונות למגוון וריאציות של ברכות לשנה החדשה. שום מפעל פיס לא יוכל להתחרות במה שמציעים לנו ידידנו: שנת אחווה ורעות, עושר ואושר, בריאות והצלחה, שמחה וששון, גילה ודיצה ורינה, פרנסה טובה וזוגיות, חיבורים לצדדים הרכים והטובים והמועילים שבנו, שנת עין טובה ויכולת הכלה, ועוד ועוד. ואני שואלת, "שנה טובה" זה כבר לא אומר את הכל?

 

1. שמלת נשף לשנה שמחה (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
1. שמלת נשף לשנה שמחה(צילום: דנה קופל)

 

אם יש לך זמן פנוי בערב ראש השנה, לך לקלף רימונים ולהפריד בקערה את מיליוני גרגיריו. נשאר עוד זמן? זה אומר שלא הפרדת טוב. תחזור למטבח ותראה שנשארו לך עוד כמה מאות צמודים לקליפה. ובאמא'שך, שבטח כבר הפרידה את הגרגירים ועכשיו ממלאת את הראש של הכבש, תעזוב אותנו בשקט!

  

מה, אתה שוב פה? אז תראה, אם כבר אתה מתעקש על הניסוח ואתה רוצה ברכה תפורה לפי מידת הנמען, תזכור: ברכה לא צריכה להכיל יותר משלוש מילים. זה בדיוק כמו בלבוש - אסור להעמיס.

 

2. וינטאג' תמיד באופנה  (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
2. וינטאג' תמיד באופנה (צילום: דנה קופל)

 

למתקשים, הכינותי מראש מספר דוגמאות, גם של לבוש וגם של ברכות:

 

שנה מתוקה

מתיקות זה לא בהכרח עניין של סוכר, לפעמים זה פשוט עניין של צבע גיזרה ובד. צבעים מתוקים הם לרוב הצבעים שקשורים לעולם הילדות. גוונים שונים של ורוד או כל צבע רך אחר, כמו תכלת ושמנת, שבאים על בדים כמו טול וגזרות פשוטות שמעניקות מראה נאיבי, כמו שמלות שדומות מעט לבגדיה של רקדנית בלט. זה מתוק לא בכיוון שאתה רוצה לשים בו ביס, אלא יותר בכיוון שעושה לך נעים בלב ובעין.

 

3. מתוקה שלי! (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
3. מתוקה שלי!(צילום: דנה קופל)

 

שנת שלום

אין כמו בגד עם הדפס צבאי בשביל להמחיש מה יהיה אפשר לעשות עם מדים אחרי שלא יצטרכו אותם. כשחזון המגורים המשותפים של זאב וכבש אכן יתממש, בגדי החאקי ובדי הסוואה ישמשו כבגדי יומיום, ומלחמות תוכלו לראות רק בסרטים. לכן, אין דרך נאה יותר להמחיש את שנת השלום מאשר ללבוש בגד עם הדפס צבאי על בדים שקופים, או על שמלה הכי לא צבאית שיש. זה הכי make love no war.

 

4. מה קשור צבא?  (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
4. מה קשור צבא? (צילום: דנה קופל)
 

 

שנה שמחה

מאחר שיש חלוקה ברורה בין בגדי יומיום לבגדים המיועדים למאורעות בעלי נפח נרחב של אנשים ואלכוהול, המוכרים גם בשמם חתונות, בר מצווה או השקת מותג. בשביל שנה שמחה, כל מה שצריך ללבוש זה שמלת נשף, אבל אמיתית. בדי משי, שמלות ארוכות, אפשר מעט נפוחות, המון המון בד שישתרך מסביבכן. נעלי עקב גבוהות. וכורסא נוחה, כי עם תלבושות כזו תוכלי לשמוח באמת רק אם לא תעמדי הרבה זמן.

 

5. שמחה להציג - שמלת נשף (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
5. שמחה להציג - שמלת נשף(צילום: דנה קופל)

 

שנה צבעונית

זה הכי קל. כי מדובר בברכה לא-לגמרי ברורה. זה יכול להיות משהו לא-שגרתי, משהו מפתיע או סתם משהו שעונה להגדרה המילולית - צבעוני. זה דורש בעיקר שימוש בצבעים עליזים, בוהקים, חזקים. ואין הכוונה לשחור בוהק, אלא לכל הצבעים שנוטים לראות בחנויות ממתקים: ירוק, אדום, צהוב, כחול, ורוד פוקסיה, סגול. המתחילים יכולים לשים פשוט עניבה אדומה על חולצה אפורה משמימה. אגב, השילוב של כל אחד מלוח הצבעים העליזים היה מאוד אופנתי בקיץ וכנראה ישאר בצורה מסוימת גם בחורף. אז זה אומר שתהיה לכם שנה גם צבעונית וגם אופנתית.

 

6. איזה פוקסיה! (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
6. איזה פוקסיה!(צילום: דנה קופל)

 

שנת חופש

בשביל להיראות כאילו הרגע ארזת לבד ולא נתנו לך למסור שום דבר, רצוי ללבוש בגדים שמזכירים טיול על יאכטה. זה כולל את כל סוגי החולצות המפוספסות בכחול ולבן (לרוחב). לגברים כדאי לצוות לזה מכנסי ברמודה, נעלי מוקסין ומגבעת קש. נשים יכולות פשוט ללכת על שמלה לבנה ואורירית ומניפה. אגב, זו ברכה שרצוי לא לברך כל שנה, כי אז זה אומר או שאין לך עבודה או שבילית תקופה מסוימת בתא צר עם שני שותפים.

 

7. יורדים מהפסים? צאו לחופשה (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
7. יורדים מהפסים? צאו לחופשה(צילום: דנה קופל)

 

שנה חכמה

ככל שמתרחקים מנקודת הזמן שבה סיימת בית ספר, הצירוף של תלבושת ואחידה כבר לא מאיים. לכן, כדי להמחיש את תקוותכם להשכיל בשנה הקרובה, תמיד אפשר ללבוש וריאציות שונות של בגדי בית ספר. מאחר שבארץ תלבושת אחידה ברוב בתי הספר מתמקדת בחולצת טריקו, עדיף במקרה הזה לאמץ תלבושות מארצות אחרות כמו פנימיית לדגרוב שבאנגליה, או פנימית צ'וט שבקונטיקט. בכל מקרה, שילובים שונים של חצאיות משובצות יעבדו טוב. צריך לקחת בחשבון שהבגד לא באמת עושה אותך חכמה יותר, ולכן תצטרכי אחרי זה גם לגשת לספרייה ולקרא ספר או שניים.

 

8. חזרה לבית הספר (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
8. חזרה לבית הספר(צילום: דנה קופל)

 

שנה נוסטלגית

בגד מהעבר, ואין הכוונה לחולצת סיום מסלול של החבר שלך ולא לחולצת מחזור שהדפסתם בתיכון. נוסטלגיה זה וינטאג'. שזה אומר השמלות שסבתא שלך היתה לובשת כשהיתה צעירה והיא עוד לא חשבה שלייבש ביצות זה מגניב. מסתבר ששנות ה-30 מעולם לא יצאו מהאופנה ובחנויות של בגדי יד שנייה אפשר למצוא קולבים עמוסים בבגדים שלבשו במשך שישה עשורים (בין שנות ה-20 ל-80) של המאה הקודמת. מי שיש לה רתיעה מבגדי יד שנייה יכולה לחזור בזמן באמצעות סיכה או צעיף בלבד, אבל אז גם יש חשש שהשנה הנוסטלגית שלה תהיה במינון קטן.

 

9. יפה לך ספיה (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
9. יפה לך ספיה(צילום: דנה קופל)

 

בגדים

1. שמלה - ארז עובדיה, דיזנגוף 290.

2. שמלה ורוד עתיק, עליונית תחרה - קאלה, דיזנגוף 184; נעלי עקב בצבע ניוד - אלדו, קניון עזריאלי.

3. שמלת טול - קאלה

4. שמלת שיפון מקומט עם הדפס צבאי - קאלה; נעליים שחורות - אלדו.

5. שמלה - ארז עובדיה; נעליים - ספרינג, קניון עזריאלי.

6. חולצת טריקו פוקסיה, מכנסיים אפורות - stech, בזל 2, תל אביב; שמלת מקסי ורוד פוקסיה - ורנר, דיזנגוף 216; נעליים - אלדו.

7. חולצה מפוספסת - stech; מכנסי ג'ינס, כובע קש לבן - דורון אשכנזי, דיזנגוף 187.

8. שמלת סטרפלס עם משבצות כחולות, שמלת כפתורים עם משבצות - בנקר, דיזנגוף 210.

9. שמלת וינטאג' פליסה חומה - קאלה. 

10. שמלה - בנקר. עליונית תחרה - קאלה.

11. חולצה, מכנסיים - stech; נעלייים - אלדו; חולצה מכופתרת - דורון אשכנזי.

12. שמלה - רונן חן, דיזנגוף 155; מכנסיים, חולצה - stech; נעליים - אלדו, ספרינג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
10. חופשה בלבן
צילום: דנה קופל
11. ואפשר גם ירוק, אדום, צהוב ואחרים...
צילום: דנה קופל
12. הכי פשוט, שנה טובה
צילום: דנה קופל
מומלצים