שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, AP

צ'אבס: להכיר בפלסטינים, הם עוברים רצח עם

נשיא ונצואלה, שניתק את היחסים עם ישראל בעקבות מבצע "עופרת יצוקה", כתב למזכ"ל האו"ם כי הכרה במדינה פלסטינית תהיה מעשה של צדק היסטורי. הוא גינה את הציונות, וטען כי ישראל עושה לפלסטינים ג'נוסייד

נשיא ונצואלה, הוגו צ'אבס, יצא הערב (יום ג') להגנתם של הפלסטינים, המבקשים ממועצת הביטחון והעצרת הכללית של האו"ם להכיר במדינתם ולקבל אותה כחברה מלאה בארגון. במכתב ששלח למזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, ולעצרת הכללית, כתב צ'אבס כי הכרה בפלסטינים תהיה "מעשה של צדק היסטורי".

 

הכתבות האחרונות על הוגו צ'אבס:

צ'אבס מתכנן להלאים את ענף הזהב בוונצואלה

צ'אבס שולח "חיבוק" לקדאפי ויוצא לטיפול בקובה

נשיא ונצואלה החולה חשף ראש קירח: "המראה החדש שלי"

מבוכה לצ'אבס: משחרר דרום אמריקה לא נרצח

 

צ'אבס נמצא כעת בקובה, שם הוא מקבל טיפולים כימותרפיים בשל מחלת הסרטן שבה לקה. הוא אמר כי בכוונתו לעקוב מקרוב אחר הדיונים באו"ם בנושא המדינה הפלסטינית, וכן אחרי נושא הסכסוך בלוב. את המכתב שלח צ'אבס לכאורה ב-17 בספטמבר, אבל תוכנו פורסם רק היום.

 

נשיא ונצואלה צ'אבס, אחרי תחילת הטיפולים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
נשיא ונצואלה צ'אבס, אחרי תחילת הטיפולים(צילום: רויטרס)

 

במכתבו מגנה נשיא ונצואלה את מה שהוא מכנה "רצח העם" שנעשה כביכול לפלסטינים, וכן את הציונות ואת התפקיד שממלאת באזור ארצות הברית.

 

נשיא ונצואלה צ'אבס ידוע כמבקר חריף מאוד של ישראל. מדיניותו משולהבת גם על-ידי ההתנגדות העיקשת שלו לארה"ב

ולכל מה שהיא מייצגת. במהלך מבצע "עופרת יצוקה" של צה"ל ברצועת עזה בדצמבר 2008 ובינואר 2009, הכריז צ'אבס על ניתוק היחסים עם ישראל במחאה על הפגיעה בפלסטינים. בנובמבר 2009 הוא טען כי ישראל מנסה "להשמיד את הפלסטינים", והביע תמיכה בהקמת מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים.

 

בצעד מתריס, צ'אבס גם נפגש בעבר עם נשיא סוריה, בשאר אסד, ועם נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, חרף המתיחות בינם לבין מנהיגי המערב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הוגו צ'אבס. אמר שישראל משמידה את הפלסטינים
צילום: AP
מומלצים