שתף קטע נבחר

אמסטרדם: רימון הושלך על "ביהמ"ש של וילדרס"

"חלונות רבים ניזוקו בקומות שונות של המבנה", מסרה דוברת המשטרה. בבית המשפט התנהל משפטו המתוקשר של הפוליטיקאי הימני, שזוכּה מאישומי הסתה לשנאת מוסלמים

בית משפט באמסטרדם, בירת הולנד, הושחת הלילה (יום ד') על ידי אלמונים, שככל הנראה השליכו לעברו רימון יד. כך מסרה המשטרה המקומית לרדיו ההולנדי.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

איש לא נפגע באירוע אך למבנה בית המשפט נגרם נזק רב. סוכנות הידיעות ההולנדית ANP דיווחה כי הדיונים בבית המשפט ימשיכו להתקיים כסדרם למרות האירוע החריג.

 

חקירת הפיצוץ נמשכת. וילדרס בבית המשפט שניזוק באמסטרדם (צילום: AFP) (צילום: AFP)
חקירת הפיצוץ נמשכת. וילדרס בבית המשפט שניזוק באמסטרדם(צילום: AFP)

 

"אנחנו לא יכולים לומר עדיין מה גרם לפיצוץ. החקירה עדיין מתנהלת", מסרה דוברת המשטרה המקומית. "חלונות רבים ניזוקו בקומות שונות של המבנה", היא הוסיפה. עובד בבית המשפט גם סיפר על הנזק שנגרם למקום: "כמה חלונות ניזוקו. בית המשפט ימשיך לדון היום בתיקים".

 

בית המשפט שאליו הושלך הרימון מוכר כמקום שבו התנהל משפטו המתוקשר של הפוליטיקאי הימני חירט וילדרס. בחודש יוני האחרון זוכה וילדרס מכל האישומים שהוגשו נגדו בגין הסתה לשנאה נגד מוסלמים.

וילדרס הסעיר את העולם המוסלמי כשהכין סרט ביקורתי על הקשר שבין הקוראן לטרור והשווה בין הקוראן לספרו של הצורר הנאצי אדולף היטלר, "מיין קאמפף".

 

"בזמן שהתבטאויותיו של וילדרס העליבו מוסלמים רבים, הן אף פעם לא חרגו מגבולות הדיון הפוליטי הלגיטימי", נימקו השופטים את החלטתם לזכות את וילדרס. נשיא חבר השופטים, השופט מרסל ון אוסטן, גם אמר בפסק הדין כי לא ניתן למצוא קשר ישיר בין התבטאויותיו של וילדרס לעלייה באפליה נגד מוסלמים בהולנד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זוכּה מאישומי הסתה לשנאת מוסלמים. וילדרס
צילום: EPA
מומלצים