שתף קטע נבחר

מאות מחו מול שגרירות צרפת: הסגירו את הדורס

יותר מ-500 איש הפגינו מול השגרירות בדרישה להסגיר לישראל את קלוד איזיק, החשוד בדריסה למוות של לי זיתוני. גם אמה של מיטל אהרונסון מחתה: "להעמיד את הרוצח לדין". שגריר צרפת: "אפעל על מנת להשלים את ההסגרה"

נלחמים בשמה של לי: למעלה מ-500 מפגינים הגיעו היום (ד') לרחבת שגרירות צרפת בתל אביב  בדרישה להסגיר לישראל את קלוד איזיק, החשוד בדריסתה למוות של לי זיתוני  ביום שישי האחרון.

 

עוד בפרשת לי זיתוני ב-ynet:

 

הנוכחים בהפגנה חתמו על עצומה הדורשת ממשלת צרפת להסגיר את איזיק, שנמלט לארצו מיד אחרי התאונה. "מטרת ההפגנה היא להשמיע קול צעקה. לציבור נמאס ממצב שבו אדם לוקח חיים של בן אדם אחר, שחצה במעבר חציה", אמר רועי פלד, בן זוגה של לי זיתוני. "אותו נהג יושב בצרפת ומתלבט אם להסגיר את עצמו. אנחנו בטוחים שהוא לא התכוון לדרוס אבל עצם זה שהוא השאיר אותה לשכב על הכביש הופך אותו לרוצח".

ההפגנה מול שגרירות צרפת. העצומה נשלחה לממשלת צרפת (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ההפגנה מול שגרירות צרפת. העצומה נשלחה לממשלת צרפת(צילום: מוטי קמחי)

 

"אנחנו קוראים לקהילה היהודית שאליה אותו בחור משתייך ומבקשים מהם לגנות אותו ולהוקיע אותו. נפרסם את התמונה שלו בכל מקום אפשרי, ונקווה שהפגנה והתמיכה הזאת יביאו לידי מיצוי הדין עם הבן אדם".

 

שגריר צרפת כריסטוף ביגו, שמוקדם יותר ביקר בביתה משפחה, הגיע גם להפגנה מול השגרירות ואמר לפלד: "דיברתי עם אנשים במשטרה בצרפת והם אמרו שיפעלו וידברו עם משטרת ישראל, כדי להבין טוב יותר את תמונת המצב. אני מצפה בדיוק כמוך לתוצאה ולצדק".

 

ביגו הוסיף: "אעשה כמיטב יכולתי על מנת להשלים את תהליך ההסגרה. בקדנציה של שגריר אין הרבה רגעים מרגשים כמו שהיו לי הבוקר בבית המשפחה. יש הליך ופרוצדורה שלפיהם נצטרך לפעול, אבל אני מאמין שגם במקרה הזה נביא את הדבר לידי פתרון".

חותמים על העצומה. השגריר הצרפתי הבטיח לסייע (צילום: ארטיום דגל ) (צילום: ארטיום דגל )
חותמים על העצומה. השגריר הצרפתי הבטיח לסייע(צילום: ארטיום דגל )

 

דודתה של זיתוני, אראלה עזריאל, נאמה מול המפגינים ואמרה: "לו לי הייתה פה היא הייתה מובכת. אנחנו באנו במקומה לזעוק למה הרוצחים מסתובבים חופשי. אנחנו לא ניתן לרוע ולמוגי הלב לקלקל לנו את הזיכרון של לי"

 

בין הנוכחים בהפגנה הייתה גם ליאורה אהרונסון,

שלפני כשלוש שנים איבדה את בתה מיטל, בתאונת פגע וברח בתל אביב: "המקרה הזה החזיר אותי לתאונה של הבת שלי. הדמיון בין המקרים הוא גדול, ולכן בחרתי להגיע ולחזק את משפחת זיתוני. צריך להביא את הרוצח של לי לדין, בדיוק כפי שקרה עם רוצחי של הבת שלי".

 

משה (מוץ) מטלון (ישראל ביתנו), היה הח"כ היחיד בהפגנה וסיפר על הצעת החוק שלו שעברה בקריאה ראשונה: "לפי הצעתי בתאונת פגע וברח יענשו בעונש מקסימאלי של עד 14 שנה. ישנו חידוש לפיו גם היושב ליד הנהג ייענש במחצית התקופה שתיגזר על הנהג, משום שהוא לא דאג לעצור את הרכב ולסייע לנפגעים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זיתוני ז"ל. נהרגה בדרך לעבודה
בן הזוג פלד בהפגנה. "זה רצח"
צילום: מוטי קמחי
איזיק. מתלבט אם להסגיר את עצמו
הדודה אראלה. "באנו לזעוק במקום לי"
צילום: חגי אהרון
מומלצים