שתף קטע נבחר

מלך ירדן: אנחנו במצב קשה, פספסנו הזדמנות

שנה אחרי נאומו הנרגש, בו אמר כי לישראל אפשרות להשיג שלום עם 57 מדינות, המלך עבדאללה נשמע אחרת. הוא אמר כי "לא נוכל ללמד את ערך השלום, אם התהליך נכשל שוב ושוב"

עוד לפני שעלה על דוכן הנאומים הוא אמר שמנהיגי ישראל טומנים את ראשם בחול, וגם בפתיחת כינוס העצרת הכללית הוא תקף את ירושלים. בנאום שנשא אמר מלך ירדן עבדאללה כי "אנחנו במצב קשה. איבדנו את ההזדמנות לזוז קדימה, הזדמנות שהיתה לנו לפני שנה". ב-2010 הוא נשא נאום נרגש, בו אמר כי לישראל אפשרות לשלום עם 57 מדינות, אך הפעם נשמע אחרת לגמרי.

 

הקרב על ההכרה באו"ם - כותרות אחרונות ב-ynet

 

מעל דוכן הנואמים אמר מלך ירדן כי "המשא ומתן הוקפא. בזמן שאנחנו מדברים ההתנחלויות מתרחבות, למרות כל החוקים הבינלאומיים. אנחנו רואים התנחלויות בירושלים, נושא שיכול להיפתר רק במשא ומתן".

 

עבדאללה באו"ם. "אנחנו רואים התנחלויות בירושלים" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
עבדאללה באו"ם. "אנחנו רואים התנחלויות בירושלים"(צילום: AFP)

 

עוד בערוץ החדשות:

 

עבדאללה שב והבהיר כי רק פתרון של שתי מדינות לשני עמים יביא לשלום במזרח התיכון: "כולם מסכימים שמשא ומתן צריך להיות ובקרוב, ולהביא לפתרון כל הנושאים. רק אז אנשים יוכלו לחיות בשלום. הישראלים בונים התנחלויות, ועל זה אנחנו נלחמים היום".

 

הוא המשיך והדגיש: "אנחנו נמשיך לעמוד על זכותם של הפלסטינים להגשים את שאיפותיהם. זאת הזכות שלהם לבקש אותן פה בבית האומות. השלום צריך להכיר בזכויות של הפלסטינים, השלום צריך להביא ביטחון לישראלים. עידן חדש עובר על אזורנו עם הזדמנויות רבות לחירות, דמוקרטיה ושלום".

 

המלך, שבישראל טענו בחודש האחרון כי שלטונו לא יציב ולכן הוא בוחר לתקוף את ישראל, אמר כי "לא נוכל ללמד את הדור הבא להעניק כבוד לחוק, אם הם רואים שנכשלים שוב ושוב. עלינו לאכוף את החוק. לא נוכל ללמד את ערך השלום אם התהליך נכשל שוב

ושוב".

 

לפני שנה פנה עבדאללה בנאום נרגש מעל במת העצרת הכללית של האו"ם לישראל, אז אמר כי "יש לכם הזדמנות חסרת תקדים לשלום עם 57 מדינות", והזהיר ממלחמה אזורית כוללת. הפעם הוא נשמע פסימי בהרבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עבדאללה בנאומו. "צריך מו"מ בקרוב"
צילום: AFP
אובמה ונתניהו אחרי הנאום
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים