שתף קטע נבחר

יזמים צעירים המציאו פח שיעזור לכם למחזר

11 נערים בכיתה י' המתחרים בתחרות יזמים ארצית, המציאו את הפח-חצי - רצועה שמחלקת את הפח הביתי לשני חלקים במטרה להפריד בין הפסולת המוצקה לאורגנית. איך בדיוק עובד המוצר? והאם הוא היה מספיק טוב כדי לכבוש את לבבות השופטים בתחרות? צפו בסרטון

"פח-חצי" הוא המצאתם של 11 נערים מישיבת קרית הרצוג בכפר-סבא, המשתתפים בתוכנית ההתנדבותית "יזמים צעירים". מטרות התוכנית היא לחשוף את בני נוער לעולם העסקים, ליצור קשרים עם הקהילה העסקית הקרובה, ללמוד וליישם מבנה ארגוני של חברה עסקית וללמוד וליישם תהליך עסקי מלא.
 

 

את חברי הקבוצה פגשנו בעיצומה של תחרות ארצית שהתקיימה בחדרה. רועי ולודבסקי, סטודנט ומנחה עסקי בתוכנית "יזמים צעירים", סיפר לנו על ההמצאה הירוקה: "פח חצי זו רצועה שמתלבשת על כל פח ומחלקת אותו לשניים. המטרה היא להפריד את האשפה בבית לצרכי מיחזור". ולודבסקי גם סיפר כי חומרי הגלם של המוצר מקומיים ותפירתו מתבצעת בכלא רמלה בתהליך שיקום אסירים.
 
 
"התגובות כאן מאוד חיוביות, אנשים מופתעים ואומרים 'איך לא חשבו על זה קודם?" אומר דויד פלגי, מנחה עסקי בפרוייקט. "אנחנו כבר משווקים את המוצר לעיריות ברחבי הארץ ומקווים שזה יגיע גם לשר לאיכות הסביבה, במידה והוא יאמץ את הרעיון נוכל לעבוד בשיתוף פעולה עם המדינה".

 

תוכנית "עושים עסקים" של יזמים צעירים ישראל, היא תוכנית מצליחה הפועלת בישראל כ-20 שנה. מדי שנה משתתפות בתוכנית כ-200 קבוצות ממוסדות חינוך בכל רחבי הארץ. השנה התמודדו 13 קבוצות מכל הארץ על הזכות לשלוח נציגים ליריד אירופי אשר יערך בשוויץ בחודש מרס 2012.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היזמים הצעירים
צילום: אבישי זיגמן
פח-חצי
צילום: אבישי זיגמן
מומלצים