שתף קטע נבחר

הצילום והאופנוע: פוענח הרצח והשוד בהוד השרון

בזכות דגם האופנוע הייחודי שעמו נמלטו, הצליחו החוקרים להגיע לשני צעירים מבקה אל-גרביה החשודים ששדדו ורצחו את יהודה ויזלברג, לפני כחודש וחצי בחנות התכשיטים שלו. הם גם חשודים ברצח נוסף ובשני מקרי שוד אלימים בת"א וברעננה

כחודש וחצי לאחר שנרצח יהודה ויזלברג ביריות בפתח חנות התכשיטים שלו בהוד השרון, עצרה המשטרה שני צעירים מבקה אל-גרביה בחשד לביצוע השוד האלים, וכן רצח נוסף. כך הותר היום (יום ג') לפרסום. לפי החשד, שני הצעירים, אחמד עכאוי, בן 20, ועלאא' אבו-מוך, בן 21, ביצעו גם את מעשי השוד המזוינים ברחוב אלנבי בתל-אביב וברעננה. הבוקר הובאו השניים לבית משפט השלום בכפר סבא להארכת מעצר נוספת, ומעצרם הוארך בעשרה ימים. 

 

שוד אלים - כותרות נוספות

 

עכאוי ואבו-מוך נעצרו בשמונה בספטמבר במסגרת חקירת שני מעשי רצח ושלושה מקרי שוד שניהלו חוקרי ימ"ר מחוז מרכז, בפיקודו של ניצב משנה יגאל בן שלום, בשיתוף פעולה עם ימ"ר מחוז חוף.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

במשטרה חושדים כי ב-15 ביולי הם רצחו באכזריות את אמג'ד סעיד בבקה אל-גרביה וכחודש לאחר מכן, ביצעו את השוד המחריד בהוד השרון, במהלכו רצחו את יהודה ויזלברג, בן 42. ויזלברג הגיע למקום כדי לפתוח את החנות, ונורה על-ידי שודדים שארבו לו ולאחר מכן נמלטו במהירות על גבי אופנוע.

 

השוד ברעננה. החוקרים זיהו את אחד החשודים ()
השוד ברעננה. החוקרים זיהו את אחד החשודים
 

בנוסף, חשודים עכאוי ואבו-מוך שקודם לכן, בשביעי באוגוסט, שדדו חנות תכשיטים ברעננה ובהמשך החודש, ב-28 באוגוסט, ביצעו את השוד האלים בחנות תכשיטים ברחוב אלנבי. השניים נכנסו לחנות בשעת צהריים כשהם חבושים בקסדות. עם כניסתם למקום ירה אחד מהם באוויר, ולאחר מכן הוא וחברו התנפלו על בעל חנות ופצעו אותו באורח קל. גם במקרה הזה הם נמלטו רכובים על גבי אופנוע.

 

זירת הרצח בבקה אל-גרביה ()
זירת הרצח בבקה אל-גרביה
 

במהלך חקירת המקרים האלימים נאספו ראיות נגד שני הצעירים, שחלקן הגיעו גם מעדי ראייה. לדברי גורמים במשטרה, הראיה החותכת באה ממצלמות האבטחה של אחד מהעסקים הסמוכים לחנות התכשיטים בהוד השרון, שתיעדה את עכאוי ואבו-מוך נמלטים רכובים על גבי אופנוע. סוג האופנוע זוהה ובבדיקה התברר כי ישנם מעטים כאלה בארץ ואחד מהם רשום על שמו של אחד מהחשודים.

 

פריצת דרך נוספת בחקירה אירעה לאחר שנמצאה התאמה בליסטית בין התרמילים שנמצאו בזירת הרצח בבקה אל-גרביה לבין אלו שאותרו בזירת השוד ברעננה. חוקרי ימ"ר חוף, בפיקודו של ראש מחלק הרצח רב-פקד שי פלג, גם הצליחו לזהות את אחד החשודים שתועד במצלמת האבטחה בחנות התכשיטים ברעננה.

 

"לא נותנים לי לאכול" 

כמו כן, זמן קצר לאחר אחד המקרים הם נתפסו בעדשתה של אחת המצלמות בכביש 6 נוהגים ברכב. עוד עולה מהחקירה, כי במהלך השוד ברחוב אלנבי בתל-אביב נפלה מחסנית מאקדחו של אחד החשודים.

 

שני החשודים על גבי האופנוע הייחודי ()
שני החשודים על גבי האופנוע הייחודי
 

אבו-מוך נעצר לאחר שזומן למשטרת מחוז חוף על מנת לקבל חזרה את דרכונו שהגיע לידיה בנסיבות אחרות. לאחר מעצרם, לקחו החוקרים את עכאוי לרחוב ברעננה בו שוכנת חנות התכשיטים, שמו על ראשו קסדה ביקשו ממנו לעשות תנועות שונות וצילמו אותו על מנת להציג את התמונות לחברו במסגרת תרגילי החקירה.

 

עד כה לא הצליחו החוקרים לתפוס את שלל התכשיטים שנשדד. לפי ההערכות, אבו-מוך מכר אותם לאחד מקרובי משפחתו שבבעלותו חנויות תכשיטים רבות. "מדובר באירועים חמורים ביותר, מדובר בשניים שבאו לשדוד תוך שימוש בנשק ואף ירי. גם בשוד ברעננה הם ביצעו ירי, אך אף אחד לא

נפגע".

 

אבו-מוך, המיוצג על-ידי עו"ד משה סוחמי, מכחיש את החשדות נגדו ובמשטרה ציינו כי עכאוי מודה במעשים. אולם, בדיון שנערך בבית משפט השלום בכפר-סבא הכחיש עכאוי בתוקף את הדברים. פרקליטו, עו"ד גיורא זילברשטיין, אמר גם שהוא מוחזק במעצר בתנאים חמורים ובאותו רגע קם עכאוי בבית המשפט וצעק: "לא נותנים לי לאכול". עכאוי גם טען שהמשטרה הציעה לו כסף רב על מנת שעיד נגד חברו. "למה שאני אעיד על החבר שלי? לא עשיתי כלום", אמר.

 

גם אביו של עכאוי דחה את החשדות נגד בנו. לאחר הדיון, אמר האב שאין לבנו קשר לרצח בבקה אל-גרבייה וטען כי באותה עת שהתרחש השתתף בהלוויה של סבתו. "אמרו שהבן שלי הרג מישהו. אני בעצמו לקחתי אותו למשטרה כדי שיבדקו DNA ושיבדקו אם יש סימני ירי על ידיו", אמר, "רק בגלל קסדה אומרים שהוא ביצע את המעשים המיוחסים לו. אני לא מאמין שהוא רצח או שדד".

 

בינתים, בזירת הרצח של ויזלברג ניצבת קערה ועליה פרחים ונר נשמה. הדסה, אמו של הנרצח, סירבה להתייחס היום למעצר החשודים ואמרה: "אנחנו לא רוצים לחטט במה שקרה, זה כואב לנו. אנחנו מרוצים שתפסו אותם כדי שאנשים אחרים חפים מפשע לא ייפגעו, לנו זה כבר לא יעזור. בחקירה אנו כבר לא מתעניינים - זה עניינה של המשטרה".

 

בהכנת הידיעה השתתף אחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יהודה ויזלברג. נרצח בחנות שבבעלותו
אחמד עכאוי. "לא עשיתי כלום"
צילום: עידו ארז
עלאא' אבו-מוך. מכחיש
צילום: עידו ארז
עוו"ד גיורא זילברשטיין. מרשו מכחיש
צילום: עידו ארז
מומלצים