שתף קטע נבחר

דיווח במצרים: טנטאווי העיד לטובת מובארק

אמצעי תקשורת במצרים הפרו צו ופרסמו את תמלול עדותו של המנהיג הנוכחי במשפטו של הנשיא המודח. "אני סבור שזה לא קרה", השיב כשנשאל אם מובארק הורה לירות לעבר מפגינים

המנהיג הזמני של מצרים למען הנשיא המודח: אמצעי תקשורת במצרים פרסמו אמש (יום ב') את תמליל עדותו של ראש המועצה הצבאית העליונה של מצרים, פילדמרשל מוחמד חוסיין טנטאווי, במשפטו של חוסני מובארק. מהפרסומים, שמידת מהימנותם לא ברורה, עולה כי טנטאווי נתן גיבוי לנשיא לשעבר וטען כי הוא סבור שמובארק לא נתן הוראה לירות במפגינים.

 

משפט מובארק - הדיווחים האחרונים:

טנטאווי העיד במשפט מובארק: הורה לירות?

המשפט הופסק, "הפרקליט קילל וגידף"

טנטאווי לא בא למשפט: "עסוק בביטחון"

 

טנטאווי העיד למעשה כבר בשבת, אך על עדותו הוטל צו איסור פרסום. אחרי שעיתונאי מצרי פרסם את תמלול דבריו ב"טוויטר" שלו, החליטו כלי תקשורת רבים במצרים להפר את הצו ולפרסם את העדות שמעוררת סערה בארץ הנילוס.

 

מובארק מואשם כי הורה לירות במפגינים שיצאו לרחובות כדי למחות נגד משטרו בינואר האחרון. טנטאווי נשאל האם הנשיא לשעבר הורה להשתמש בכוח נגד המפגינים או לפתוח באש לעברם, והשיב: "אין לי כל מידע בעניין, אולם אני סבור שזה לא קרה".

 

"מובארק ביקש דו"ח"

"האם ראיתם שצלפים של המשטרה פותחים באש?", נשאל העד והשיב: "אין לי כל מידע בנושא". "התברר שכמה מהמפגינים נהרגו מירי. האם דבר זה הגיע לאוזניך?", הוא נשאל והשיב שוב: "אין לי כל מידע כזה. ישנן אפשרויות רבות אך אינני יודע".

 

"האם כוחות המשטרה הם האחראים למקרי המוות הללו?", הוא נשאל ושוב השיב: "אינני יודע מה קרה". טנטאווי נשאל עוד "האם אתה יכול לקבוע אם גורמים אחרים התערבו (בהפגנות)?". "היה מידע

לא מאושר אך אני סבור שישנם גורמים שהתערבו", אמר.

 

"ומיהם אותם גורמים?", נשאל ראש המועצה הצבאית. "גורמים פורעי חוק", ענה. "האם אלה גורמים זרים?", הוא נשאל והשיב: "אין לי כל מידע ודאי, אך זאת אפשרות שקיימת".

 

טנטאווי נשאל אם מובארק פעל כדי להפסיק את שפיכות הדמים. "אני סבור שהוא התערב ונתן הוראה לחקור את מה שקרה ואת ההרג", ענה, "הוא ביקש דו"ח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אין לי מידע". טנטאווי
צילום: AFP
מובארק במשפט. הורה לירות?
צילום: EPA
מומלצים