שתף קטע נבחר

טל מור הורשע: שתה, דרס, הרג והפקיר

דורסו של רוכב האופניים שניאור חשין הורשע בכל העבירות. השופט קבע כי "אינו נותן במור אמון בצורה נחרצת. הסברו הוא מופרך וילדותי". אלמנתו של חשין בכתה בדיון: "אנו מבקשים לחזור לשקט שלנו, לאובדן, לגעגועים הקשים"

שנה ושלושה חודשים לאחר שפגע ברוכב האופניים שניאור חשין (40) וברח מהזירה מבלי להסתכל לאחור, הרשיע היום (ג') בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה את הצעיר טל מור בהריגתו, בהפקרת פצוע ובנהיגה תחת השפעת סמים ואלכוהול. "אינני נותן בו אמון בצורה נחרצת. הסברו הוא מופרך וילדותי", קבע השופט זכריה כספי, שדחה את בקשת התביעה לעצור את מור עד תום ההליכים, וקבע כי הנהג המורשע ייעצר ב-23 באוקטובר.

 

פגע וברח - עוד ממשפטו של טל מור:

 

לדברי כספי, התרשמותו מהנאשם בן ה-26 "איננה חיובית, כמו הרגלי השתייה וכל מה שקשור בשימוש בסם על ידו. לעיתים נתפס גם בשקר ממש, כטובע הנאחז בקש לחלץ את עצמו מהמצב שאליו נכנס. הוא אחז כמוצא שלל רב בתרחיש ההגנה, תרחיש דמיוני שאינו מתיישב עם ממצאים בשטח. הוא גם תפור בתפרים גסים... מתוך מטרה לחלצו". הוא הוסיף כי "מור שינה גרסאות לעיתים קרובות והתפתל. אינני נותן בו אמון בצורה נחרצת. בדמו ובשתן שלו נמצאו שרידי סם, הסברו הוא מופרך וילדותי", הדגיש. אלמנתו של חשין בכתה במהלך הכרעת הדין.

 

טל מור ומשפחתו, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
טל מור ומשפחתו, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי )
 

חשין, בנו של שופט בית המשפט העליון מישאל חשין, הותיר אחריו אשה ושלושה ילדים. דנית, אלמנתו, אמרה לאחר הכרעת הדין כי "בית המשפט בא ואמר שטל מור יצא למסע הרג שהחל בתל אביב בשתייה ועישון סמים, והסתיים בצומת קסם, כשהרג את שניאור על השוליים. הוא הדגיש את חוסר המהימנות, את הגרסאות הבדיוניות, את השקרים אשר במהלך כל ההליך פגעו קשות במשפחה ובזכרו של שניאור".

 

 

לדבריה, "בית המשפט קבע שטל מור יכול לצאת לחגים עם משפחתו. אנחנו - אני, הילדים, משפחתו, הוריו, ואחיו יישבו גם השנה לבד בלעדיו. טל מור הרג ילד אהוב, אבא, בעל ובנאדם, הפקיר אותו על הכביש ונסע הביתה לישון. אנחנו נחזור גם היום בלי שניאור הביתה, אבל עבורי ועבור הילדים אולי קצת צדק נעשה היום ואנו מבקשים לחזור לשקט שלנו, לאובדן, לגעגועים הקשים".

 

דמעות וביקורת, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
דמעות וביקורת, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי )
 

התאונה הקטלנית התרחשה בשעת בוקר מוקדמת ביוני אשתקד, סמוך למחלף קסם. חשין רכב על אופניו בלווית חברו, כאשר מור, על פי כתב האישום, פגע בו בעוצמה ואף גרר אותו לאורך עשרות מטרים, לפני שנמלט מהמקום מבלי להגיש עזרה. ניידת טיפול נמרץ שהוזעקה למקום קבעה את מותו של חשין.

 

מור טען בתוקף שלא ידע כי פגע בחשין. פרקליטיו טענו כי לא מור הוא שפגע בחשין, כי אם רכב אחר. לטענתם, מור פגע במעקה הבטיחות. מור עצמו טען בבכי במהלך המשפט כי אינו זוכר דבר.

 

לעומת זאת, התובע, עו"ד אביב שרון מפרקליטות מחוז מרכז, התעקש כי לנוכח הנזקים שנגרמו לרכב והתנהגותו המפלילה של מור לאחר האירוע, ניתן לקבוע שידע כי פגע באדם. מור הודה בחקירת המשטרה כי כיסה את שמשת הרכב המנופצת כששב לביתו וגם אמר לסוכן הביטוח שפגע בעץ.

 

עוד טענה התביעה כי מור נהג בגילופין והציגה את הקלטות האבטחה מהפאבים שבהם בילה לפני התאונה, שבהן הוא נראה שותה בחברת ידידתו, רעות וויג. התובע טען גם כי מור וידידתו עישנו סמים במהלך הלילה. מור העיד כי עישן חשיש רק לאחר התאונה, כדי להירגע.

 

לדברי עו"ד שרון, "מדובר בהכרעת דין מרשיעה, בית המשפט קיבל את טענת הפרקליטות ודחה באופן מוחלט את קו ההגנה של מור. הכרעת הדין מדברת על מעשים חמורים: עישון סמים, שתיית אלכוהול, פגיעה חמורה במנוח, הפקרה והמשך מעשים פליליים של שיבוש ראיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טל מור, היום בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
שניאור חשין
דנית חשין. "מסע הרג"
צילום: מוטי קמחי
השופט כספי. "תרחיש דמיוני"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים