שתף קטע נבחר

צילום: AP, נועם מושקוביץ

אושרו 1,100 דירות בשכונת גילה, מעבר לקו הירוק

המאבק הדיפלומטי נמשך באו"ם, ולפני הדיון במועצת הביטחון על הקמת מדינה פלסטינית אישרה הוועדה לתכנון ובנייה בירושלים את ההרחבה. "זה דיור בר-השגה, מתנה יפה לראש השנה"

זמן קצר לאחר המאבק הדיפלומטי באו"ם, וכשהבקשה להכרה במדינה פלסטינית עומדת לפתחה של מועצת הביטחון, בירושלים ממשיכים לקדם תוכניות בנייה באזורים שנחשבים בעולם לשנויים במחלוקת. הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בירושלים אישרה היום (ג') הקמת 1,100 יחידות דיור במורדות הדרומיים של שכונת גילה, מעבר לקו הירוק.

 

משא ומתן קפוא - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

התוכנית כוללת כ-20% יחידות דיור קטנות וכן טיילת, שטחים פתוחים, מבני ציבור, בית ספר ואזור מסחרי. הוועדה המחוזית, בחסות משרד הפנים, קידמה באופן משמעותי את התכנית, אותה יזמה הרשות לפיתוח ירושלים. בקרוב יחל שלב הגשת ההתנגדויות, במהלכו יוכלו גופים שונים לערער על חלקים ממנה. לאחר שלב זה, יינתן לתכנית מתן תוקף, והתחלת הבנייה תקבל אור ירוק.

 

תוכנית המתאר של השכונה החדשה ()
תוכנית המתאר של השכונה החדשה

 

למעשה, שלב האישור הנוכחי הינו זהה לאישור שניתן להקמתן של 1,600 יחידות דיור בשכונת רמת שלמה בבירה בעת ביקורו של סגן נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, לפני כשנה וחצי, שהביאה למשבר ביחסי המדינות

 

בנייה בהר גילה. "ירושלים לא עומדת למכירה" (צילום: עדי ששתיאל) (צילום: עדי ששתיאל)
בנייה בהר גילה. "ירושלים לא עומדת למכירה"(צילום: עדי ששתיאל)
 

"זוהי מתנה יפה לראש השנה", אמר ל-ynet יאיר גבאי, חבר בוועדה המחוזית. "ירושלים מתרחבת דרומה, ויוצרת דיור בר-השגה. צריך להבהיר לעולם שירושלים לא עומדת למכירה", הבהיר.

 

האישור הנוכחי מצטרף למספר רב של תוכניות בנייה שגררו סערה בישראל ובעולם. על אף ששכונת גילה נתפסת ככזו שממוקמת בלב הקונצנזוס הישראלי והיא עתידה להישאר, על פי הערכות, בידיים ישראליות בכל הסכם אפשרי עתידי עם הפלסטינים, הרחבתה נתפשת בעולם כהפרה של הסכמי אוסלו, וכצעדים חד-צדדיים של ישראל.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנייה בשכונת גילה
צילום: AP
גבאי. "ירושלים מתרחבת דרומה"
מומלצים