שתף קטע נבחר

אל-קאעידה לאיראן: די לשקר, אנו הפלנו התאומים

מאמר במגזין של ארגון הטרור תקף את דברי אחמדינג'אד, שלפיהם הממשל האמריקני תכנן וביצע את פיגועי 11 בספטמבר כדי לפלוש למזרח התיכון. "אל-קאעידה הצליח היכן שאיראן כשלה. טהרן בג'יהאד מס-שפתיים", נכתב

לעתים רחוקות ניצב ארגון הטרור אל-קאעידה לצד ארצות הברית, "השטן הגדול", בקריאה אחת. מי שהצליח לאחד את שני האויבים למטרה משותפת הוא לא אחר מאשר נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, בהאשמותיו כי פיגועי 11 בספטמבר הם פרי קשירת קשר של האמריקנים.

 

נשיא איראן והקונספירציות:

 

באתר האינטרנט של רשת ABC דווח הלילה (יום ד') כי בגיליון האחרון של מגזין אל-קאעידה באנגלית, "השראה", אחד הכותבים נפגע, כביכול, מתיאוריות הקשר ה"מגוחכות" של הנשיא האיראני, שלפיהן הממשל בוושינגטון ביצע את מתקפת הטרור, כדי ליצור עילה לפלישה למזרח התיכון.

 

"טענות איראן סותרות ההיגיון והראיות", נכתב במאמר (צילום: AP) (צילום: AP)
"טענות איראן סותרות ההיגיון והראיות", נכתב במאמר(צילום: AP)
 

"הממשלה האיראנית ביטאה מפיו של הנשיא אחמדינג'אד כי היא אינה מאמנים שאל-קאעידה אחראי ל-11 בספטמבר, אלא דווקא הממשלה האמריקנית", נכתב במאמר, "אז עלינו לשאול את השאלה: מדוע איראן עומדת מאחורי אמונה מגוחכת הסותרת את ההיגיון ואת הראיות?".

 

עוד ידיעות מהעולם ב-ynet:

 

המחבר מודה כי איראן היתה הראשונה לכנות את האמריקנים "השטן הגדול", אך לדבריו טהרן רואה באל-קאעידה יריב בכל הקשור למגמות האנטי-אמריקניות, ולמעשה היא קינאה בארגון על הפיגועים. כמו כן, נאמר כי הרפובליקה האיסלאמית מכחישה כי אוסמה בן-לאדן ואנשיו היו אחראים לפיגועים, כי כל דבר אחר "יחשוף את ג'יהאד-מס-השפתיים נגד ארצות הברית".

 

הפגנה נגד איראן ואחמדינג'אד מחוץ לאו"ם, שבוע שעבר (צילום: ישראל עצמון) (צילום: ישראל עצמון)
הפגנה נגד איראן ואחמדינג'אד מחוץ לאו"ם, שבוע שעבר(צילום: ישראל עצמון)

 

אחמדינג'אד אמר בנאום בטהרן לפני כשבועיים: "האירוע הזה היה משחק מתוכנן ומורכב שנועד להשפיע על המין האנושי כתירוץ לכבוש את עיראק ואפגניסטן".

 

במאמר של אל-קאעידה נכתב עוד: "בשבילם, אל-קאעידה מתמודד על לבותיהם ומוחותיהם של המוסלמים נטולי הזכויות ברחבי העולם. אל-קאעידה הצליחה במקום שבו איראן כשלה. לכן, הם חייבים לשלול את האשראי לפעולת 11 בספטמבר, ומה הדרך הטובה ביותר? תיאוריות קשר".

 

בפרסום גם נכלל מאמר קצר שנכתב לכאורה בידי מנהיג הארגון שחוסל לפני כארבעה חודשים, אוסמה בן-לאדן, ובו הזהיר הארכי-טרוריסט את לוחמיו שלא להפוך את החיילים האמריקנים "לגדולים בעיניכם".

 

כמו כן, בסוף הגיליון פרסם דסק החדשות של "השראה" מודעה ובה פנייה לכותבים חדשים "עם קישורים מכל סוג – כתיבה, מחקר, עריכה או עצה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחמדינג'אד. "טענותיו מגוחכות"
צילום: AFP
בן-לאדן. חזר מהמתים במאמר ללוחמים
מומלצים