שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ארה"ב: מספר הזוגות הגאים זינק ב-80% בעשור
  מפקד האוכלוסין האמריקני חושף את השינוי שעבר על הקהילה הגאה שם. 650 אלף זוגות הצהירו כי הם בני אותו מין, מהם 130 אלף נשואים. אחד מכל חמישה זוגות מגדל ילד

  ורוד עולה: מספר האמריקנים שהצהירו כי הם חיים עם בן-זוג מאותו המין יותר מהוכפל בעשור האחרון ועומד על כ-650 אלף זוגות, בהם יותר מ-130 אלף זוגות הצהירו כי הם נשואים. כך עולה ממפקד האוכלוסין של ארצות הברית שהתפרסם השבוע. לפי הערכות הסוקרים, מדובר בעלייה ממוצעת של כ-80% במספר הזוגות מאותו המין בכל רחבי ארצות הברית.

   

  מדובר בתמונת מצב נדירה על כמות הזוגות הגאים הנשואים בארצות הברית, בהתבסס על המפקד שנערך בשנה שעברה, עד אז חתונות בין בני אותו המין הותרו רק בחמש מדינות ובוושינגטון הבירה, והמדיניות המפלה של צבא ארצות הברית, "אל תשאל - אל תספר", עוד לא בוטלה באופן מלא.  

  שני גברים חוגגים את אישור הנישואים הגאים בניו יורק (צילום: AP) (צילום: AP)
  שני גברים חוגגים את אישור הנישואים הגאים בניו יורק(צילום: AP)
   

  עם זאת, 131,279 זוגות שנרשמו במפקד שנערך ב-2009 ציינו כי התחתנו. מספר זה גבוה ממספר החתונות, האיחודים האזרחיים והשותפויות הביתיות שנרשמו בארצות הברית בשנת 2010, גם לאחר שמדינת ניו-יורק התירה חתונות של בני זוג מאותו המין ביוני השנה. גרי גייטס, יועץ לענייני מפקד האוכלוסין, העריך כי למעשה מספר הזוגות הגאים המוכרים כנשואים הוא כ-100 אלף זוגות וציין כי פעמים רבות בני זוג מאותו המין חיים כנשואים לכל דבר ועניין מבלי להפוך את הנישואין לרשמיים.

   

  "אין ויכוח על כך שאוכלוסיית הזוגות החד-מיניים עלתה בין 2000 ל-2010", הוסיף מרטין אוקונל, ראש ענף נתוני הילודה והמשפחה בלשכת המפקד, "בנוגע לאלה שהצהירו כי הם נשואים, הם השיבו כך משום שהם באמת מרגישים שזו המסגרת שבה הם חיים".

   

  המספר הכולל של הזוגות בני אותו המין בארצות הברית, 646,464, תוקן כלפי מטה באופן משמעותי מהמניין שפורסם בחודש שעבר – 901,997. לדברי לשכת האוכלוסין האמריקנית, התיקון נעשה בשל טעויות בקידוד הנתונים.

   

  עם זאת, על פי ההערכה, ייתכן כי המניין הרשמי שפורסם נמוך בכ-15% מהמספר האמיתי של הזוגות הללו בארצות הברית, בין היתר בגלל החשש של אותם זוגות לצאת מהארון בפני הסוקרים לאור סטיגמות חברתיות, אפליה ופחד שסודיות בני הזוג תופר. נתון נוסף שלא נכלל במפקד הוא מספר ההומואים, הלסביות, הביסקסואלים והטרנג'נדרס שאינם חיים בזוגיות ארוכה, ולכן לא הגדירו עצמם כמשפחה.

   

  באופן מעניין מנתוני המפקד עולה כי כ-51% מהזוגות מאותו המין במפקד היו זוגות של נשים. בנוסף, אחד מכל חמישה זוגות גידל ילדים בבית, והנתון בלט במיוחד בקרב הזוגות שהצהירו כי הם נשואים.

    

  בפרישה גיאוגרפית, אחוזי הגידול המשמעותיים ביותר היו דווקא במדינות מאוכלסות פחות שנחשבות שמרניות יחסית, כמו מערב-וירג'יניה, מונטנה, דרום וצפון דקוטה, אוקלהומה וקנטקי – בכל אחת מהן גדל שיעור הזוגות החד-מיניים (נשואים ולא נשואים) ביותר מ-150% מאז 2000.

   

  בניגוד למדינות הללו, המדינות שנחשבות "נוחות" יותר לזוגות גאים, לשל את וושינגטון הבירה, קליפורניה וניו-יורק, העלייה היא צנועה בהרבה – 60% ומטה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זוג מתחתנות במדינת מיין
  צילום: רויטרס
  נישאים לאחר ביטול "אל תשאל, אל תספר"
  צילום: AP
  מומלצים