שתף קטע נבחר

מחוסר דיור מת ליד מאהל המחאה בכפר-סבא

נכה תושב פתח-תקווה, שהתגורר בחודש האחרון במאהל בכפר-סבא, נמצא ללא רוח חיים. במאהל אמרו כי הם פנו לרשויות, אך האיש לא קיבל טיפול

חסר בית כבן 50, שהתגורר לאחרונה במאהל המחאה בכפר-סבא, נמצא אחר-הצהריים (יום ה') ללא רוח חיים על ספסל ברחוב ויצמן בעיר. צוות מד"א ירקון שהוזעק למקום קבע את מותו.

 

עוד בחדשות:

רבבות מטיילים בחג: "כשיתקרר יבואו יותר"

הפלסטינים: 8 תומכות בכיס, ניגריה וגבון איתנו

נאבק לבד בחוטפים: הגיבור הישראלי ב-11/9

גרמניה: האופוסום הפוזלת היידי עצמה עיניה לנצח

 

אנשי המאהל בכפר-סבא סיפרו כי לפני כחודש הגיע האיש למאהל. בן מרגולין מראשי המאבק בכפר-סבא סיפר על האיש שמת: הוא סיפר שלפני שנה הוא עבר תאונה ומאז מצבו רק הידרדר עד שהפך להומלס. הוא היה מרותק לכסא גלגלים. אימצנו אותו, דאגנו לו לאוהל, לשמיכה, לכרית וגם לאוכל".

 

מרגולין סיפר כי מחוסר הבית התמוטט גם לפני כשבוע וחצי. "הזתנו אז אמבולנס והוא פונה לבית החולים. למחרת החזירו אותו למאהל, באותו מצב רק נקי יותר. ניסינו להילחם בשבילו, פנינו לעיריית כפר-סבא, אך התשובה שלהם היתה שהוא אינו תושב העיר ולכן הם לא יכולים לטפל בו".

 

לדברי מרגולין המצב של הגבר הלך והידרדר "עשינו הכל על מנת לעזור לו, אך ללא הצלחה. נלחמנו ברשויות שיטפלו בו, אך דבר לא עזר. נלחמנו בטחנות רוח. הוא מת בגלל שרשרת מחדלים של הרשויות של המדינה. הוא הוסיף: "היום הוא יום מאוד קשה לנו. אנחנו יודעים שאם היו מטפלים בו היו מצילים את החיים שלו".

 

במטה המאבק החברתי אמרו בעקבות מותו של מחוסר הדיור: "מי שנשאר במאהלים אלו האנשים שהם באמת חסרי דיור ואין להם בית לחזור אליו. הגבר שמת היום הוא הגבר הראשון שמת בגלל רשלנות של המדינה בטיפול באנשים. ועכשיו הרשויות רוצות לפנות את המאהלים ולזרוק את אלו שאין להם מקום להיות בו".

 

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "העירייה מביעה צער על המקרה. מדובר באדם נכה, תושב פתח תקווה, שסבל ככל הנראה מבעיות בריאות קשות ונמצא היום ללא רוח חיים בגן ציבורי. אכן, לפני שבוע פנו אנשי המאהל למחלקת הרווחה ודיווחו כי האיש סובל מבעיות התמכרות לאלכוהול. מייד עם הפניה המחלקה ניסתה לאתרו, אך ללא הצלחה. סוכם עם אנשי המאהל כי אם ישוב הם ייצרו קשר, אולם עד לארוע המצער לא נוצר קשר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה של אנשי מחאת האוהלים בכפר-סבא. ארכיון
צילום: עידו ארז
מומלצים