שתף קטע נבחר

החל פינוי המאהל ברוטשילד: בכי, חיבוקים וזעקות

רוב תושבי המאהל המרכזי בתל-אביב כבר החלו לפנות את חפציהם האישיים, ולקפל את האוהלים. חלקם בכו והתחבקו זה עם זה. פקחי העירייה והשוטרים עומדים מן הצד ולא התערבו. מוקדם יותר פונו שאר המאהלים בבן-גוריון, נורדאו ולוינסקי

כמעט שלושה חודשים מאז שהוקם האוהל הראשון בשדרות רוטשילד בתל-אביב והצית מחאה חברתית חסרת תקדים, זה אמור להיות הסוף. רוב תושבי המאהל החלו הבוקר (יום ב') לפנות את חפציהם האישיים ולקפל את האוהלים, תוך כדי התרגשות רבה. רבים מהם בוכים, מתחבקים זה עם זה, כאשר פקחי העירייה והשוטרים עומדים מן הצד ומאפשרים להם להתפנות בכוחות עצמם. ynet העביר שידור חי מהמאהל.

 

 

כוחות משטרה הגיעו לשדרה לקראת הפינוי האחרון של המאהל המרכזי, ונערכים לחסום את התנועה בקטע שבין רחוב חשמונאים לכיכר הבימה בשני הכיוונים. למאהל הגיעה גם אחת מראשי המחאה, סתיו שפיר. אחד המתפנים התחבק איתה ואמר לה: "נגעת באבק כוכבים".

 

יום אחרון במאהל המחאה בשדרות רוטשילד ()
יום אחרון במאהל המחאה בשדרות רוטשילד

 

בכפוף לצו בית המשפט המחוזי בתל-אביב, עבודות הפינוי ברוטשילד לא אמורות להתחיל לפני 10:00, כדי לאפשר להגיש עתירה מסודרת. עדיין לא ברור מתי יתקיים הדיון בעתירה שהגישו אמש אנשי מאהל רוטשילד נגד פינוי המאהל.

 

מקפלות ובוכות. דיירות במאהל רוטשילד, הבוקר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מקפלות ובוכות. דיירות במאהל רוטשילד, הבוקר(צילום: מוטי קמחי)

 

רבע שעה לפני שנכנס לתוקפו צו הפינוי, התחילו רוב דיירי המאהל לקפל את ציודם האישי ולרכזו תחת סככה בקדמת בניין מספר 135 בשדרה שנמצא בשיפוץ. בזמן שיושבי המאהל מפנים את חפציהם, עומדים פקחי העירייה וצופים מן הצד. מרכז מטה המאבק ברוטשילד, אוריאל רז, שוחח עם פקחי הסיירת הירוקה וביקש שלא יתערבו, אלא יתנו לאנשים להתפנות בעצמם.

 

התרגשות רבה ברוטשילד בעת הפינוי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
התרגשות רבה ברוטשילד בעת הפינוי(צילום: מוטי קמחי)

 

חלק מאנשי המאהל קיפלו את חפציהם הפרטיים במזוודות, חלקם מיינו את שנשאר והכניסו לשקיות. אחרים טוענים שיתנגדו בכוח לפינוי הציוד האישי. בין הדיירים, רובם דרי רחוב, היה גם מי שפרק את זעמו בנוכחות כלי התקשורת: "אין לי בית", צעק האיש שאחז בשלט מחאה, "אין לי כסף לתרופות, אין לי חיים, אין לי משפחה".

 

בהמשך מחו חלק מדיירי המאהל וקראו קריאות "העם דורש צדק חברתי", "רוצים צדק, לא רוצים צדקה", וגם "מדינת ביריונים".

 

עוד קודם לכן, פונו אוהלים מחלק מהשדרה שלא נכלל בעתירה, מעבר לרחוב החשמונאים. אבי, מיושבי המאהל, שהאוהל שלו פונה הבוקר אמר ש"הלכתי לישון רק ב-6:00 בבוקר ותוך כדי שאני ישן התחילו לפנות לי את הדברים. ביקשתי מהם לתת לי רגע, לפחות לסדר את הדברים שלי,

לקחת את הנעליים שלי אך הם לא הקשיבו ופינו. השאירו לי חצאי זוגות נעליים. אמרו לי להגיע לקחת את הציוד מרידינג. יש לי בעיה בצלעות ואני פצוע בכל הגוף ולא יכולתי אפילו להתנגד להם".

 

מעט אחרי הזריחה, פשטו פקחים ושוטרים גם על המאהלים בדרום העיר, בגינת לוינסקי, ובשדרות בן-גוריון ונורדאו. הדיירים בלוינסקי לא התנגדו בכוח, והבטיחו לשוב ולהקים מאהל.

 

את השידור החי מרוטשילד צילם עוז מרון, הפיקה: רוני גל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינוי עצמאי ברוטשילד, הבוקר
צילום: מוטי קמחי
"נגעת באבק כוכבים". סתיו שפיר ברוטשילד
פינוי החלק הדרומי של המאהל, מוקדם יותר
צילום: מוטי קמחי
רגעים אחרונים של אוהלים
צילום: מוטי קמחי
מומלצים