שתף קטע נבחר

ישראל ביתנו: "מסקנות טרכטנברג - מחטף וטיוח"

השר מיסז'ניקוב מחה על הזמן הקצר שניתן ללמידת מסקנות הוועדה ואיים שאם ההצבעה לא תידחה, סיעתו תתנגד. "זו סתימת חורים בסכר שנפרם במקום סכר חדש", אמר ל-ynet

מנהיגי מחאת האוהלים מקבלים חיזוק מישראל ביתנו: שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, שלח היום (א') בשם הסיעה מכתב למזכיר הממשלה, צבי האוזר, ובו מחה על הזמן הקצר שניתן לו ולחבריו ללמוד את מסקנות ועדת טרכטנברג. בשיחה עם ynet מתח השר ביקורת על המסקנות, כינה אותן "טיוח" והודיע כי "אם הדו"ח יעלה מחר להצבעה זה מחטף פוליטי ולא מקצועי, ואנחנו נצביע נגד".

 

מסקנות ועדת טרכטנברג:

 

מיסז'ניקוב ציין כי בסיעה זועמים על כך שהדו"ח התפרסם רק סמוך לערב חג ראש השנה וההצבעה עליו בממשלה מתוכננת להיערך כבר מחר. "לא יעלה על הדעת מבחינה מקצועית ומעשית לדון ולאמץ המלצות של הדו"ח החשוב מאין כמוהו לחברה ולכלכלה של מדינת ישראל באפס זמן של הכנה", כתב השר למזכיר הממשלה.

 

מנהיגי המאבק. קיבלו חיזוק מישראל ביתנו (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
מנהיגי המאבק. קיבלו חיזוק מישראל ביתנו(צילום: בן קלמר)

 

לדבריו, "בטוחני כי גם אתה חושב שיידרש קצת יותר זמן מיום וחצי של לימוד הדו"ח על מנת להכריע על מדיניות כלכלית וחברתית עתידית של מדינת ישראל, אשר תשפיע על גורלם של כל כך הרבה משפחות בארץ".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

בשיחה עם ynet ציין מיסז'ניקוב כי לפני כחודש וחצי חיברה מפלגתו תוכנית חברתית-כלכלית חדשה שהוגשה לקבינט החברתי-כלכלי כדי שידון בה, אך היא נתקלה בהתעלמות. "המצוקה היא אמיתית וכך גם המחאה", הסביר

השר.

 

"יש דברים שליליים בחברה הישראלית שצריך לתקן, ודו"ח טרכטנברג לא עונה על המצוקות החברתיות הקיימות. זה סתם טיוח, סתימת חורים בסכר שנפרם במקום בניית סכר חדש כפי שצריך לעשות", הוסיף, "אימוץ הדו"ח במחטף, בהצבעה יומיים אחרי ראש השנה אינו ראוי. מדובר בזריית חול בעיניים".

 

בנוגע להשגות מפלגתו של אביגדור ליברמן מעיקרי הדו"ח, אמר: "כבר בפתיח של דו"ח טרכטנברג נכתב כי יש להגדיל את שיעור כוח העבודה במשק. היום רק 37 אחוזים מהאוכלוסייה מחזיקים 100 אחוזים, ולכן קיים אי-שוויון ונטל במגזרים שלמים שלא משתלבים בשוק העבודה. רוצה להתמודד עם הבעיה? אז איך עושה בדיוק הפוך ומצ'פר אוכלוסיות שלא משתתפות בכוח העבודה? מילים לחוד ומעשים לחוד. מדובר בדו"ח לא מושלם, והוא לא מתקרב למה שציפו ממנו".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סטס מיסז'ניקוב. "זריית חול בעיניים"
צילום: דפנה טל
מומלצים