שתף קטע נבחר

בקשה לדרכון בריטי: הורה 1 ו-2 במקום אמא ואבא

בבריטניה רוצים לחסוך את המבוכה מילדים למשפחות חד-מיניות, ובקרוב כשיבקשו דרכון לא יהיו חייבים לקבוע מי מהוריהם "אמא" ומי "אבא". ארגונים שמרניים מתנגדים: "לאבות ואמהות יש תפקידים ברורים, זה יפגע בהם"

את מי אתם אוהבים יותר, את הורה 1 או הורה 2? בריטניה עומדת לעבור בשבועות הקרובים עוד מהפכה ברוח המילניום החדש. אם במשך עשרות שנים מי שביקשו שיונפק להם דרכון היו צריכים לספק לרשויות את שמות אביהם ואמם, העיתון "דיילי מייל" דיווח היום (ב') כי מעתה הם יוכלו לספק במקום זאת את שמותיהם של "הורה 1" ו"הורה 2".

 

 

לפי הדיווח בעיתון הבריטי, הצעד בא בעקבות לחץ שהפעילו ארגונים למען שוויון זכויות להומוסקסואלים ולסביות. בשנים האחרונות התרבו בבריטניה מספר המשפחות החד-מיניות, קרי כאלה שבהן לילד יש שתי אמהות או שני אבות, ואותם ארגונים טענו כי אין לכפות על בני הדור החדש לנקוב בשמותיהם של שני הורים ממינים שונים, בהתאם למוסכמות העבר.

 

נמל התעופה היתרו בלונדון. משנים זהות ()
נמל התעופה היתרו בלונדון. משנים זהות

 

טופס הבקשה החדש להנפקת דרכון צפוי להיות מוצג לציבור בדצמבר השנה. לצד האפשרות לנקוב בשמותיהם של "הורה 1" ו"הורה 2", תהיה בו עדיין האפשרות לנקוב בשמותיהם של "אמא" ו"אבא", כפי שהיה עד כה.

 

למרות רוחות השינוי והפתיחות, בבריטניה יש כבר מי שמתרעמים על הצעד. ארגונים הפועלים למען "ערכי המשפחה" ומבקשים לשמר את התא המשפחתי המסורתי, טענו כי המהלך יפגע במעמדם ובתפקידם של הורים המבקשים לגדל את ילדים במסגרת משפחות שמבניהן מסורתיים.

 

"אבות ואימהות אינם בלתי ניתנים לשינוי, אבל יש להם תפקידים די ברורים למלא בדאגה ובטיפוח של ילדיהם", טען נורמן וולס, מנהל ארגון Family Education Trust, לפי הדיווח ב"דיילי מייל". "לדבר במונחים של 'הורה 1' ו'הורה 2' זה דבר

שפוגע במעמדם הן של האבות והן של האימהות".

 

הדיווח הבריטי בא חודש אחרי שאוסטרליה החלה להנפיק דרכונים חדשים, שבהם ניתן לבחור באחת מבין שלוש אפשרויות למין: גבר, אשה ולא-מוגדר. האפשרות השלישית נוספה כדי לא להפלות טרנסג'נדרים ולא לפגוע ברגשותיהם.

 

ממשלת אוסטרליה הודיעה כי מעתה טרנסג'נדרים יוכלו לסמן בסעיף המין את האות X, אם יביאו לשם כך אישור מרופא. טרנסג'דנרים שלא עברו ניתוח מלא לשינוי מין לא יוכלו לשנות את הסעיף בדרכון. בעקבות הצעד האוסטרלי דווח בחודש שעבר כי בריטניה שוקלת לנקוט מהלך דומה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דרכון בריטי. באוסטרליה כבר יש עוד מין
צילום: shutterstock
מומלצים