שתף קטע נבחר

מתוח בטובא זנגריה: צעירים יידו אבנים

כוחות המשטרה השיבו ברימוני הלם וגז מדמיע. היום שביתה כללית ביישובי הבדואים בצפון. בצומת ראש פינה הפגינו כ-50 צעירים מתוך הזדהות עם תושבי טובא זנגריה

פחות מיממה לאחר הצתת המסגד "א-נור" בטובא זנגריה שבגליל, הרוחות בכפר מתוחות מאוד ובינתיים חלק מהתושבים מפנים את זעמם כלפי משטרה. צעירים יידו אמש (יום ב') אבנים לעבר כוחות המשטרה באזור וחסמו את הכניסה לכפר. כוחות גדולים של המשטרה הגיעו למקום והפעילו אמצעים לפיזור הפגנות, בהם גז מדמיע ורימוני הלם.

 

"תג מחיר" - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

המסגד השרוף בטובא זנגריה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
המסגד השרוף בטובא זנגריה(צילום: AFP)

 

עוד בערוץ החדשות:

 

מוקדם יותר הפגינו כ-50 צעירים, חלקם מתנועת הנוער העובד והלומד, בצומת ראש פינה מתוך הזדהות עם תושבי טובא זנגריה ומחו נגד גזענות וקיצוניות. המפגינים קראו "יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים" ו"'תג מחיר' - כולנו משלמים". אדם זיו, מקיבוץ סאסא, שנמנה על מארגני ההפגנה, אמר: "שמעתי על המקרה בבוקר וחשבתי שכדאי שנעשה משהו".

 

במקביל, בעקבות הצתת המסגד וריסוס הכתובות "תג מחיר", "נקמה" ו"פלמר" הכריזו היישובים הבדואים בצפון על שביתה כללית היום, כולל במוסדות החינוך.

 

אתמול אחר-הצהריים ביקר נשיא המדינה,שמעון פרס, במסגד שהוצת לפנות בוקר. פרס גינה את המעשה והבטיח כי האחראים לו ייתפסו ויועמדו לדין. "אני מזועזע עד עמקי נשמתי, אני מלא בושה וחרפה לראות מה שחוללו למסגד הזה", אמר פרס בזעם בתחילת דבריו, "לא נשלים עם זה. אין ישראלי אחד שלא מתבייש. לא ננוח ולא נשקוט עד שכל אדם יוכל להתפלל כאוות לבו, שכל אדם יכבד את המקומות הקדושים לכל בני

האדם".

 

לדבריו, "אנחנו באנו היום להזדהות עם הכפר הזה, שהוא כפר טוב. באנו להגיד בשם האמונה שמחברת את כולנו, בשם אלוהים בשמיים ואברהם אבינו לבקש שביום הכיפורים ייסלחו מעשים נוראיים כאלה".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 03/10/2011 23:25

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מביעים הזדהות
צילום: אביהו שפירא
מומלצים