שתף קטע נבחר

צילום: ישראל ברדוגו

בואו לבקר: בית הכנסת שלי (חלק א')

היינו בבתי הכנסת היפים בארץ ובעולם, וכעת ynet יוצא למסע בין בתי כנסת של אנשי ציבור. רוצים להתפלל עם איציק זוהר, יהורם גאון, אורנה דץ, יוכי ברנדס או מיקי ברקוביץ'? חפשו את המקום שלהם בתמונות. פרויקט חגיגי ומיוחד

זו השנה הרביעית ברציפות שבערב יום כיפור ynet יוצא למסע בין בתי כנסת. לפני שלוש שנים בחרו אדריכלים מובילים בתי כנסת יפים במיוחד בארץ, לפני שנתיים יצאנו בעקבות המלצות הגולשים, ואשתקד סיירנו מסביב לעולם בהמלצתם של חזנים. השנה אנו מגישים לכם רשימה של בתי כנסת קהילתיים יותר, מקומיים, לפעמים אפילו שכונתיים - שנבחרו על-ידי עשרה אנשי ציבור שמתפללים בהם.

 

פרויקט בתי הכנסת:

 

אנו גאים להגיש את חמשת בתי הכנסת הראשונים בפרויקט השנה, כשכל אחד מהם מלווה בגלריית תמונות ובהסבר קצר על המקום, מפי המתפלל שבחר בו. כמו כן תוכלו למצוא את זמני התפילות, כך שאם אתם בסביבה תוכלו גם לקפוץ במהלך החג.

 

גמר חתימה טובה. 

 

איציק זוהר

בית כנסת "עץ החיים"

 

צילום: ירון ברנר

 

"לבית הכנסת אני לא מגיע בדרך קבע, אך באירועים מיוחדים ובחגים - אני שם. ביום כיפור אני בא לנעילה, ולפעמים גם לכל נדרי. במשך שנים הייתי הולך לבית כנסת ברמת אביב, יחד עם ההורים שלי, אך היום מטעמי נוחות אני מגיע לכאן, קרוב לבית. אני אוהב את האווירה בבית הכנסת ואת תחושת הביחד. פעם בשנה זה עושה טוב על הלב להרגיש קירבה כזו לאנשים בסביבה שלך".

 

זמני תפילות:

כל נדרי - 17:00

שחרית - 8:00

מנחה, ומיד אחריה נעילה - 15:00

 

שרה ב"ק

בית הכנסת בכפר עציון 

 

צילום: גיל יוחנן

 

"בכל השנה אני הולכת לבית כנסת קרוב לביתי, אבל ביום כיפור אני מגיעה להתפלל את כל התפילות בבית הכנסת שבכפר עציון. מאחר שסבא שלי היה חזן בבית כנסת ספרדי, התרגלתי לנוסח הזה. בכפר עציון מתפללים לאורך כל השנה בנוסח האשכנזי, אך ביום כיפור בנוסח הספרדי שאני רגילה אליו.

 

"מעבר לכך, בבית הכנסת יש גם פעילויות ומשחקים לילדים קטנים - מה שמאפשר להביא אותם ולא לפספס חלק מהתפילות".

 

זמני תפילות:

כל נדרי - 17:10

שחרית - 7:00

נעילה - 16:10

   

יורם טהרלב

בית כנסת "שערי רחמים" 

 

צילום: עידו ארז

 

"לבית הכנסת אני מגיע פעם בשנה, לתפילת 'כל נדרי' ביום כיפור. אני מרגיש את הצורך לערוך חשבון נפש. אל שערי 'שערי רחמים' אני מגיע מהסיבה הפשוטה, שהוא נמצא בשכונה שבה אני גר".

 

זמני תפילות:

כל נדרי - 17:00

שחרית - 7:00

נעילה - 16:30 

 

יוכי ברנדס

בית כנסת "הוד והדר"

 

צילום: עידו ארז

 

"לבית הכנסת אני מגיעה בפורים - לקריאת מגילת אסתר, וביום כיפור אני באה ל'כל נדרי' עם כל המשפחה, ולתפילת נעילה לבדי מאחר שהיא מאוד חשובה לי. אני מגיעה לבית כנסת של התנועה המסורתית כי אני לא יכולה להתפלל בבית כנסת שבו נשים וגברים אינם יכולים לשבת ביחד. אני לא מוכנה לשבת מאחורי פרגוד. בדרך כלל אני הולכת לבית דניאל בתל אביב, אך מאחר שביום הכיפורים איני נוסעת, אני הולכת לבית כנסת בכפר סבא, ליד ביתי. עם זאת, לצערי, אני חושבת שבית הכנסת הזה אינו מסביר פנים מספיק".

 

זמני תפילות:

כל נדרי - 17:05

שחרית - 8:30

תפילת ילדים - 10:30

נעילה - 16:45 

 

מיקי ברקוביץ'

בית כנסת "מניין ישראל" 

 

צילום: דלית שחם

 

"לבית הכנסת אני מגיע בעיקר בחגים, אך כעת - בגלל הנכדים - אני מוצא את עצמי מגיע לשם יותר. מדובר בבית הכנסת של האזור שבו אני מתגורר, ומשפחתי ואני הולכים אליו זה עשרות שנים. ביום כיפור אני מגיע ל'כל נדרי'".

 

זמני תפילות:

כל נדרי - 17:25

שחרית - 8:00

נעילה - 16:30

 

  • מחר: בתי הכנסת של אורנה דץ, יורם גאון, נעמה בצלאל, אלעזר שטרן ורגב הוד

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איציק זוהר. ברמת גן
צילום: קובי קבנקרס
שרה ב"ק. בכפר עציון
צילום: אליה פיקל
יורם טהרלב. בהרצליה
צילום: יובל חן
מיקי ברקבויץ'. ברמת השרון
צילום: יוני טובלי
יוכי ברנדס. בכפר סבא
צילום: דורון גלעד
מומלצים