שתף קטע נבחר

צילום: אבישג שאר ישוב

נשיא הטכניון על הנובל: יום חג למדינת ישראל

"דני הוא חוקר מיוחד במינו. מצד אחד מעמדו הבינלאומי הוא בלתי רגיל ובאותה נשימה הוא אחד האנשים האהובים והצנועים ביותר בטכניון", אמר נשיא הטכניון, בתגובה להודעה על זכיית פרופ' דן שכטמן בפרס נובל לכימיה

פרץ של שמחה ואושר בטכניון: נשיא הטכניון, פרופ' פרץ לביא, סיפר ל-ynet על הרגעים המרגשים לאחר קבלת ההודעה על זכייתו של הפרופ' דן שכטמן בפרס נובל לכימיה. "אנחנו פה כולם בהתרגשות בלתי רגילה. זה יום חג לא רק לטכניון, אלא למדינת ישראל כולה".

 

פרס נובל לדן שכטמן - כותרות אחרונות ב-ynet:

 • לקריאת הסבר הוועדה במלואו
 • האשה שאיתו: לא האמין שיזכה בנובל

   

  נשיא המוסד האקדמי שכבר הצמיח שני זוכים ב-2004 - אהרון צ'חנובר ואברהם הרשקו - אמר בשיחה עם ynet: "זה לא בא לנו בהפתעה, אבל חיכינו לכך שנים רבות. תמיד ידענו שתגליות של פרופ' שכטמן שינו את פני המדע בתחום הפיזיקה והכימיה והיה ברור לנו שמתישהו הוא יזכה בפרס הנכסף. אנחנו מאושרים שזה קרה השנה".

   

  חברי האקדמיה השבדית מכריזים על זכייתו של שכטמן (צילום: AP) (צילום: AP)
  חברי האקדמיה השבדית מכריזים על זכייתו של שכטמן(צילום: AP)

   

  לדברי לביא, "דני הוא חוקר מיוחד במינו. מצד אחד מעמדו הבינלאומי הוא בלתי רגיל ובאותה נשימה הוא אחד האנשים האהובים והצנועים ביותר בטכניון. שמענו כמו כולם את ההודעה של ועדת הפרס, המתח היה גדול ומיד, תוך דקות, השמועה על הזכייה פשטה כמו בשדה קוצים ואנחנו מקבלים טלפונים וברכות מכל עבר".

   

  השבוע של הנובל - כתבות נוספות ב-ynet:

   

  בטכניון סבורים שהזכייה היא "תעודת כבוד בלתי רגילה למדע הישראלי בכלל ולטכניון בפרט.  שלושה חתני פרסי נובל זה הישג כביר ואין הרבה מוסדות אוניברסיטאיים בעולם שיכולים להתהדר בהישג שכזה. אנחנו גאים על כך מאוד".

   

  יו״ר ועדת החינוך של הכנסת, ח״כ אלכס מילר (ישראל ביתנו), בירך את פרופ׳ דן שכטמן על הזכייה בפרס נובל בכימיה: "הזכייה מוכיחה פעם נוספת כי ההון האנושי הוא המשאב האסטרטגי החשוב ביותר של מדינת ישראל. ההשקעה בחינוך ובמערכת השכלה גבוהה איכותית וחוקרת מביאה לא רק צמיחה כלכלית ותרבותית אלא גם כבוד גדול לישראל בעולם".

   

  Read this article in English

   


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  התרגשות בלתי רגילה. פרופ' פרץ לביא
  צילום: יואב בכר
  שכטמן. "חיכינו לכך שנים רבות"
  צילום: AFP PHOTO / ISRAEL INSTITUTE OF TECHNOLOGY
  מומלצים