שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  תוכנית הפרישה בדיסקונט: המירוץ ל-500 מיליון

  פרסום ראשון: מאגרת שהפיץ היום הבנק לעובדים עולה כי תוכנית הפרישה מרצון, עליה סוכם בחודש יוני, תכלול עובדים בני 50 ומעלה בעלי ותק של 15 שנה. הבנק הקצה 500 מיליון שקל שיחולקו בשיטת "כל הקודם זוכה". לראשונה מציע הבנק לפורשים לקבל את הכסף כקצבה חודשית לכל חייהם, במקום סכום הוני חד פעמי

  בנק דיסקונט הפיץ היום (ד') אגרת לעובדים, החושפת פרטים חדשים על תוכנית הפרישה מרצון עליה סוכם, בין ההנהלה לעובדים ואושרה על ידי הדירקטוריון בחודש יוני האחרון.

   

  על פי האגרת, שהגיעה לידי ynet, הצעת הפרישה תתאפשר לעובדים שצברו מינימום 15 שנות ותק וגילם מעל 50. אוכלוסיית היעד, על פי קריטריונים אלו, מונה כ- 2,600 איש והבנק הקצה תקציב מקסימלי של 500 מיליון שקל, לתוכנית.

   

  הבנק הגדיר חלון זמן למימוש התוכנית, כאשר התוכנית תחל בסוף החודש הנוכחי ותימשך עד סוף הרבעון הראשון של 2012, עם שאיפה לסיים קודם לכן. המודל,יעבוד בשיטת "כל הקודם זוכה" - ברגע שהתקציב, בסך 500 מיליון שקל ינוצל במלואו, המהלך יפסק. על פי הערכת הבנק צפויים לפרוש במסגרת תוכנית זו בין 500 ל-1,000 עובדים.

   

  גם סדנאות הכנה לפרישה

  באגרת עליה חתום, יוסי פרץ, סמנכ"ל הבנק וראש מערך משאבי אנוש, נכתב כי בימים הקרובים ישלחו לכל העובדים הנמנים על אוכלוסיה הרלוונטית, מכתבים אישיים, הכוללים הבהרות נוספות וכן הצעת פרישה המותאמת להם אישית. ההצעה תכלול גם את סכום הפרישה הכולל ברוטו, שיעמוד לזכות העובד במסגרת התוכנית.

   

  עוד עולה מהאגרת כי לראשונה בתולדות הבנק, יוכלו הפורשים לבחור בין קבלת סכום הוני חד פעמי במועד הפרישה, לבין קבלת קצבה חודשית למשך כל חיי העובד או בת/בן הזוג.

   

  יחד עם זאת, נכתב כי לבנק שמורה הזכות לסרב לעובדים הנמנים על האוכלוסיה הרלוונטית וכן להפסיק את התוכנית בכל עת וזאת בכפוף לשיקול דעתו הבלעדית (כגון כאשר הבנק רואה בהם עובדים נחוצים). בנוסף, החליטה הנהלת הבנק, שלאחר השלמת תוכנית פרישה זו, לא תתאפשר פרישת עובדים נוספים בתנאים מועדפים.

   

  "תוכנית הפרישה שגובשה נועדה להטיב עם עובדי הבנק תוך הערכה לתרומתם לאורך שנות עבודתם", נכתב באגרת. "ההחלטה לצאת לפרישה הינה החלטה משמעותית ולכן, נעמיד לרשות העובדים הנמנים על אוכלוסיית היעד ואשר ימצאו ענין בנושא, את כל המידע הדרוש וכן כלים תומכי החלטה".

   

  בכוונת הבנק לאפשר קבלת מידע לפורשים באמצעות מרכזי הפרישה אשר יופעלו על ידי חברת "בנפיט" ששרותיה נשכרו ע"י הבנק . בנוסף, הודיע הבנק כי יעמיד לרשות הפורשים סדנאות הכנה לפרישה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בנק דיסקונט
  צילום: עמית מגל
  יוסי פרץ, סמנכ"ל דיסקונט
  צילום: רמי זרניגר
  מומלצים