שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שרה פיילין ויתרה: לא רצה לנשיאות ב-2012
  לאחר תקופה ארוכה בה נחשבה למועמדת בטוחה במירוץ לראשות המפלגה הרפובליקנית, והרוויחה מכך כסף רב, הודיעה שרה פיילין כי אין בכוונתה לרוץ לנשיאות מטעם הרפובליקנים. "משפחתי קודמת לכל", הודיעה פיילין במכתב לתומכיה

  יממה לאחר ההודעה של מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי, הודיעה הלילה גם שרה פיילין כי החליטה לא להתמודד על מועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות בבחירות 2012. פיילין, שהיתה המועמדת לסגנית הנשיא ב-2008, נחשבה במשך זמן רב למועמדת כמעט בטוחה, אך לא ניהלה בשום שלב קמפיין רציני לנשיאות.

   

  אמריקה בוחרת - כתבות אחרונות ב-ynet:

  לאחר כמה שבועות של שתיקה, פירסמה פיילין מכתב לתומכיה ש"אחרי תפילה ומחשבה עמוקה החלטתי שאני לא ארוץ למועמדות הרפובליקנית לנשיאות ב-2012. משפחתי קודמת לכל וברור שטוד ואני חשבנו עמוקות על חיי המשפחה בקבלת ההחלטה. כשאנחנו משרתים, אנחנו מקדישים את עצמנו לאל למשפחה ולמדינה. ההחלטה שלי נשמרת בסדר הזה".

  פיילין (משמאל):"אסייע להחליף נשיא" (ארכיון) (צילום: AP) (צילום: AP)
  פיילין (משמאל):"אסייע להחליף נשיא" (ארכיון)(צילום: AP)
   

  פיילין לא הביעה תמיכה בשום מועמד אבל הבהירה לתומכיה כי "בשבועות הקרובים אני אסייע לתאם אסטרטגיה ולעזור להחליף את הנשיא, לכבוש את הסנאט ולשמור על הרוב בבית הנבחרים".

   

  שרה פיילין הרוויחה ממון רב ממעמדה כמועמדת אפשרית לנשיאות, מאז התפטרה ממשרת מושל אלסקה בשנה שעברה: הכרזה על כניסה למירוץ הייתה שמה קץ להכנסות מהופעות פומביות, מספרים שמכרה ומפרשנות ברשת "פוקס", שהיו אפשריים כל עוד מעמדה במירוץ לא היה ברור כלל.

   

  בחודשים האחרונים עברה התמיכה של השמרנים ואנשי "מסיבת התה" לחברת בית הנבחרים מישל בקמן ולמושל טקסס ריק פרי. כניסת פיילין למירוץ היתה מפצלת את קולות השמרנים ומסייעת למיט רומני, המתון יותר, להיבחר.

   

  בעקבות הודעת הפרישה של כריסטי ופיילין, והקירבה לבחירות המקדימות של הרפובליקנים שיתחילו בעוד שלושה חודשים, יתקשו מועמדים נוספים להצטרף למירוץ בלי תרומות ומערך פוליטי במדינות איווה, ניו המפשייר ובמדינות אחרות.

   ההערכה היא כי המועמד הרפובליקני לנשיאות ייצא מהמועמדים הנוכחים, בראשם רומני ופרי.

    

  בתקופה האחרונה נאלצה פיילין להתמודד עם סדרת פרסומים מביכים - בהם בין היתר הטענה כי הסניפה קוקאין ובגדה בבעלה - בספרו של כותב רבי המכר ג'ו מקגיניס, שבקיץ 2010 שכר בית הגובל בביתה של פיילין בעיר מגוריה ואסילה. ספרו של מקגיניס, "הנוכלת: החיפוש אחר שרה פיילין האמיתית", התפרסם בתקופה בעייתית עבורה, אבל ספק אם זו הסיבה היחידה לכך ש"מלכת מסיבת התה" החליטה לוותר על המירוץ.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שרה פיילין. משפחתה קודמת לכל
  צילום: רויטרס
  מומלצים