שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דן הראל, מנכ"ל משרד התחבורה, התפטר

  לאחר תשעה חודשים בלבד, הודיע הבוקר (א') מנכ"ל משרד התחבורה, דן הראל, כי הוא מתפטר מתפקידו. לפי מקורות במשרד התחבורה, הסיבה לכך היא חילוקי דעות עם שר התחבורה, ישראל כץ, בעניין התגובה לשיבושים ברכבת ישראל. השר כץ, קיבל את ההתפטרות

  רק בא, וכבר הולך. תשעה חודשים בלבד לאחר שאישרה הממשלה את מינויו, הודיע היום (א') מנכ"ל משרד התחבורה, דן הראל, על כוונתו לפרוש מהתפקיד בסוף אוקטובר. במשרד התחבורה לא מסבירים מדוע החליט הראל לפרוש זמן כה קצר לאחר שנכנס לתפקיד. עם זאת, מציינים שם כי שר התחבורה, ישראל כץ, קיבל את התפטרותו מיידית, וכי בכוונת השר למצוא מנכ"ל חדש עד סוף החודש.

   

  ראוי להזכיר כי הראל החליף בינואר האחרון את יעקב גנות, שעזב את משרד התחבורה כשנה וחצי לאחר מינויו, לטובת תפקיד מנכ"ל המשרד לביטחון פנים, תחת השר יצחק אהרונוביץ'. הראל הגיע למשרד התחבורה לאחר 36 שנות שירות בצה"ל, שם שימש בתפקידים בכירים, ובהם סגן הרמטכ"ל ומפקד פיקוד הדרום.

   

  גורמים במשרד התחבורה אומרים היום כי אחת הסיבות העיקריות לפרישת הראל, היא חילוקי דעות עם השר בעניין רכבת ישראל. על-פי אותם גורמים, בעקבות משבר הבטיחות ברכבת, שהגיע לשיאו בסדרת תאונות ותקריות חמורות, תמך הראל תמך בנקיטת צעדים קיצוניים, שיביאו לשינוי מבני מהותי ברכבת.

   

  אותם גורמים ציינו כי שר התחבורה מבקש להימנע מעימות חריף עם ועד עובדי הרכבת וההסתדרות, ולכן בחר בסופו של דבר ליישם רפורמת בטיחות מוגבלת בהיקפה, אשר להערכת בכירים בתחום לא תצליח לגרום לשינוי מהותי בהתנהלות החברה.

   

  בפועל, כך מציינים מקורות במשרד התחבורה, מי שמנהל כיום את המשרד הם כמה פקידים ותיקים ובכירים, שהצליחו לצבור כוח פוליטי רב בשנים ארוכות של שירות ציבורי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  היו ימים: שר התחבורה, ישראל כץ, והמנכ"ל הפורש, דן הראל
  צילום: ירון ברנר
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים