שתף קטע נבחר

בכיר פתח: "עסקת שליט - הישג לשני הצדדים"

יו"ר מועדון האסיר הפלסטיני אמר כי עסקת חילופי השבויים טובה גם עבור ישראל וגם עבור הפלסטינים. כדורא פארס אמר כי הוא עדיין לא יודע אם ברגותי נמצא ברשימת האסירים המשוחררים

גלעד שליט חוזר הביתה, לשביעות רצונם של שני הצדדים. יו"ר מועדון האסיר הפלסטיני ובכיר פתח, כדורה פארס, הביע הערב (ג') את שביעות רצונו מהשלמת עסקת חילופי השבויים בין ישראל לחמאס.

 

עסקת שליט - הכתבות האחרונות ב-ynet:

 

בשיחה עם ynet אמר פארס: "אנחנו רואים בהשלמת העסקה הישג גדול וסגירת מעגל, שהוא לטובת שני הצדדים, גם לפלסטינים וגם לישראלים".

 

פארס ציין כי הצד הפלסטיני בגדה המערבית לא עודכן בכך שהעסקה הושלמה. הוא אמר כי הפלסטינים בגדה גילו על ההתקדמות רק דרך אמצעי התקשורת. פארס העריך כי עסקת חילופי השבויים תשפיע על כל סדר היום הפלסטיני, ובתוכו גם על נושא שביתת הרעב של האסירים הביטחוניים הכלואים בישראל.

 

בכיר הפתח התייחס בשיחה גם לסוגיית שחרורו של ראש התנזים לשעבר בגדה, מרוואן ברגותי, שעל פי דיווחי חמאס צפוי להשתחרר בעסקה. "כל ההבטחות שהיו בעבר הצביעו על כך שמרוואן יהיה חלק מהמשוחררים בעסקת שליט, אולם אנחנו עדיין לא יודעים אם ברגותי נמצא ברשימת המשוחררים. אנחנו כמובן מקווים שהוא יהיה חלק מהעסקה", אמר.

 

במקביל, גורמים המקורבים להנהגת פתח בגדה המערבית אמרו ל-ynet כי הדעה הרווחת ברשות היא שהנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, קיבל מכה ליוקרתו ולמעמדו מבנימין נתניהו ומחאלד משעל. לדבריהם, עיתוי העסקה נועד להעניש את אבו מאזן על הפנייה שלו לאו"ם, ולפגוע בתמיכה וביוקרה שלו בימים אלו, משום שגם ישראל וגם חמאס התנגדו למהלך הזה, כל אחת וסיבותיה היא.

 

דיווח: בעסקה ישוחררו 15 אסירים בכירים

גורמים ערביים מסרו הערב לסוכנויות הידיעות כי ישראל תשחרר במסגרת העסקה כאלף אסירים. על פי חלק מהדיווחים, בעסקה אמורה ישראל לשחרר בין השאר גם מי שמוגדרים במערכת הביטחון "אסירים כבדים", בהם ראש התנזים לשעבר בגדה, ברגותי.

 

גורם שהיה מעורב בשיחות שהובילו להסכם על העסקה, אמר לסוכנויות הידיעות כי עסקת שליט תצא לפועל בשני שלבים. בשלב הראשון ישוחררו 450 אסירים פלסטינים בתמורה להחזרת החייל החטוף, ו-550 האסירים הנותרים ישוחררו לאחר ששליט ישוב הביתה. רשת BBC הבריטית דיווחה כי בין האסירים הכבדים שישוחררו גם ברגותי, שנידון לחמישה מאסרי עולם בגין חלקו ברצח ישראלים בפיגועי אינתיפאדת אל-אקצה.

 

באתר חמאס דווח כי בין 15 האסירים הבכירים ביותר שישוחררו בעסקה לא רק מרוואן ברגותי, אלא גם מזכ"ל החזית העממית לשחרור פלסטין, אחמד סעדאת, שנעצר בין השאר בגין חלקו ברצח השר רחבעם זאבי. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי שליט יועבר למצרים ויישאר שם תחת חסותה עד לשחרור כל האסירים הפלסטינים הכלולים בעסקה. לאחר מכן, כך דווח, מצרים תעביר אותו במטוס מיוחד לישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הישג לשני הצדדים". כדורה פארס
צילום: אליאור לוי
"לא יודעים אם הוא חלק מהעסקה". מרוואן ברגותי
צילום: יריב כץ
גלעד שליט
צילום: AP
מומלצים