שתף קטע נבחר

הורים שכולים על העסקה: "תעודד את הטרור"

מי שלא קיבל בשמחה את ההודעה על עסקת שליט הם הורים שכולים, שגרסו כי המחיר גבוה מדי והזהירו: "אפשר להתחיל לספור לאחור את הימים לחטיפה הבאה"

הצד השני של עסקת שליט: הורים שכולים, שבמהלך השנים האחרונות פעלו למען או נגד עסקת חילופי השבויים, קיבלו הערב (ג') את הידיעה על השלמת העסקה ברגשות מעורבים. היו מי שהבהירו כי כלל לא חשוב להם אם רוצחי ילדיהם כלולים בעסקה, אך רבים אחרים טענו: הפיגוע הבא בדרך.

 

עסקת שליט - הכתבות האחרונות ב-ynet:

 

אורה לפר-מינץ, שבנה רז ז"ל נפל בקרב עם מחבלים בין בית-אל לעפרה בנובמבר 2001, הייתה פעילה במשך שנים במטה המאבק. בעצרות שונות הצהירה כי אם המחיר להחזרתו של גלעד שליט הוא בשחרור המחבלים שהרגו את בנה, היא מוכנה לשלמו. הערב אמרה כי התחושה בשעות האחרונות היא כמו לפני לידה. "עד שאני לא יודעת שזה נגמר, אני לא מרשה לעצמי לשמוח. לא מעזה. זו עת של תפילה", אמרה.

 

הפגנת הורים שכולים בירושלים נגד שחרור גלעד שליט. ארכיון (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הפגנת הורים שכולים בירושלים נגד שחרור גלעד שליט. ארכיון(צילום: גיל יוחנן)

 

היא הוסיפה כי לא משנה לה אם רוצחי בנה בין המשוחררים או לא. "אני לא חושבת עליהם בכלל. זה לא מעניין אותי. ברור לי שפה טוב להם יותר מאשר אם יחזירו אותם. מה שבאמת חשוב לי הוא שתפסיק ההתעללות באביבה ובנועם. חשוב לי שגלעד ישוחרר".

 

"הרמת מורל אדירה למחבלים"

מנגד, חברי ארגון "שלושה אבות", בו חברים הורים שכולים שילדיהם נרצחו בפיגועים בחיפה, אמרו הערב כי ההסכם מסכן את חייהם של אזרחי המדינה. רון קרמן, אביה של טל ז"ל, שנרצחה בהיותה בת 18 בפיגוע בקו 37 בחיפה, אמר כי הוא אמנם שמח בשמחתה של משפחת שליט, "אך חושש מהעתיד".

 

ההורים השכולים הפגינו במהלך השנה האחרונה בקריאה שלא לשחרר את כמות רבה של אסירים מול שליט, בטענה שהמהלך יביא רוח גבית וכוח אדם מיומן לארגוני הטרור.

 

"זו הרמת מורל אדירה למחבלים", אמר קרמן. "הרי הם מבטיחים למגויסים שלהם שגם אם ייתפסו לא ייאלצו לסיים את תקופת המאסר שיגזור עליהם בית המשפט הישראלי – ובפעם המי יודע כמה אנחנו רואים שהם צודקים".

 

לדבריו, "מדובר בהגברת מוטיבציה גם לאלה שמסתובבים עכשיו בשטח וגם למגויסים הטריים. אל אלה יצטרפו עכשיו אלף מחבלים משודרגי הכלא הישראלי, מי למבצעים בשטח ומי להנהגות הארגונים, ואפשר להתחיל לספור לאחור את הימים עד לפיגוע הבא או לחטיפה הבאה".

 

"לא מאמינים בעסקה"

קרמן הוסיף: "צר לי להישמע כל כך פסימי, אך מאז ימי עסקת ג'יבריל, שחרור מחבלים הביא רק לעוד הרג ודם. הבעיה שהפוליטיקה הזולה לא סופרת את האזרחים".

 

בנצי בן שהם, שאחותו לימור נהרגה בפיגוע בקפה מומנט בירושלים, הגיע עם תמונת אחותו כדי להפגין מחוץ לישיבת הממשלה. "הגעתי לכאן כי אני לא יכול לשבת בבית", אמר בשיחה עם ynet. "אני כאן בשליחות אחותי. אני רוצה את גלעד

בבית, אבל אני לא מאמין בעסקה הזאת. היא תביא לנו רציחות נוספות. ביבי לא יכול לשבת עם רופאים אז הוא יושב עם טרוריסטים".

 

מאיר אינדור, יו"ר ארגון אלמגור אמר ל-ynet: "ראש הממשלה אמר שהוא לא ייכנע, ועכשיו הוא מתגלה כלהטוטן וכלחיץ ומשלם יותר מאולמרט. אני מציע לציבור הישראלי ללבוש שכפ"צים ולהיזהר בדרכים. הניסיון מלמד שעסקאות קודמות הביאו ל-183 הרוגים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"שחרור מחבלים מביא לעוד הרג". גלעד שליט
צילום: נועם רותם
מחכים לבן שיחזור. אביבה שליט
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים