שתף קטע נבחר

לילה לבן במאהל שליט, שכולו חלום שהתגשם

המשפחה אמורה לחזור היום למצפה הילה. אחרי ברכת "שהחיינו" קיבלו הפעילים בקבוק וויסקי: "לפתוח רק עם גלעד", וקראו בשקיקה את עיתוני הבוקר עם תמונת אביבה המחייכת

הם כל-כך רצו ללכת משם, ואתמול הגיעה הבשורה על עסקה בה ישוחרר גלעד שליט. הלילה האחרון במאהל של משפחת שליט מול בית ראש הממשלה בירושלים, שהוקם לפני יותר משנה, עבר על הפעילים בהתרגשות רבה. גם אחרי התפרצות השמחה הראשונית, עד 3:00 לפנות בוקר (יום ד') עוד היו במקום עשרות אנשים שרקדו ושרו, רובם צעירים. כ-15 בני נוער נותרו לאחר מכן, ללילה לבן שכולו חלום שהתגשם.

 

 

ההורים אביבה ונועם שליט, שישנו בדירתם בירושלים, צפויים להגיע למאהל, לארוז חלק מהחפצים שלהם ולחזור לביתם בשעות הצהריים. במצפה הילה מתכוננים להגעתם, וועד היישוב התכנס לדון גם בהיערכות לחזרתו של גלעד שליט. יו"ר ועד היישוב, מור תרזי: "המטרה היא להמשיך לחבק את בני המשפחה ולהקל עליהם ככל שאפשר, כפי שעשינו בחמש השנים וארבעת החודשים האחרונים".

  

גלעד שליט - הכתבות האחרונות ב-ynet:

 

ראש מטה המאבק, שמשון ליבמן, בירך "שהחיינו" עם הפעילים. אחד מהם, אוהד, קיבל בקבוק וויסקי סגור עליו נכתב "לפתוח רק עם גלעד" מבעלי חנות סמוכה. הבקבוק הועבר למשפחתו. בני המשפחה מתכננים לשוב היום לביתם במצפה הילה, להתכונן לחזרתו של גלעד. המאהל נוקה בלילה ויישאר סגור עד שובו, שצפוי בשבוע הבא, אז יפורק.

 

בלילה הגיעו למאהל גם אנשי תקשורת מהעולם. עם הגעת העיתונים קראו בני הנוער בשקיקה את הדיווחים על מעלליהם וחיפשו את תמונתה של אביבה שליט מחייכת.

 

ליבמן הסביר כי "המאהל מיצה את עצמו. הוא הוקם כדי שראש הממשלה יפעל להחזיר את שליט הביתה - והוא אכן פעל. כעת צריך שגלעד יחזור והוא צריך לקבל את השקט שלו ואת הזמן שלו להתאוששות ולחזור לעצמו".

 

יואל שליט וחברתו יערה (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
יואל שליט וחברתו יערה(צילום: אוהד צויגנברג)

 

אחרי אישור העסקה בממשלה, נועם שליט ביקש אמש להודות לנתניהו "על ההחלטה האמיצה ועל המנהיגות שגילה",

 וגם לכל הפעילים שליוו את המשפחה "והלכו איתנו במאבק הארוך והסיזיפי הזה. העניין ייסגר כשנראה את גלעד יורד במדרגות, אז נוכל להגיד שהמעגל נסגר".

 

גם אביבה ניסתה להישאר מאופקת ביום כל-כך מרגש: "לא ניתן לבטא את השמחה, אבל עד שלא נראה את גלעד אנחנו מאופקים, ולא נותנים לרגשות להתפרץ. אנחנו מחכים לקבל את גלעד הולך על רגליו, עם חיוך גדול וחיבוק גדול".

 

סרט צהוב ליד בית משפחת שליט. היישוב מתכונן (צילום: אבישג שאר ישוב) (צילום: אבישג שאר ישוב)
סרט צהוב ליד בית משפחת שליט. היישוב מתכונן(צילום: אבישג שאר ישוב)

 

יערה וינקלר, בת זוגו של האח יואל שליט, ביקשה לשמור על איפוק: "הבוקר של היום ה-1,935 הוא בוקר אחר לגמרי, עם יותר תקווה ואופטימיות משהיו לנו אי פעם. מצד שני, אנחנו מנסים לשמור על שפיות, ולזכור שגלעד עדיין לא כאן".

 

נטע ישורון ממצפה הילה. "כל מי שהיה ברכבת קפץ משמחה" (צילום: אבישג שאר ישוב) (צילום: אבישג שאר ישוב)
נטע ישורון ממצפה הילה. "כל מי שהיה ברכבת קפץ משמחה"(צילום: אבישג שאר ישוב)

 

מצפה הילה: עיניים אדומות ושכנים מודאגים

בני הנוער במצפה הילה קישטו במהלך הלילה את הגדרות והעצים ביישוב בסרטים הצהובים המוכרים, ותלו שלטי ברכה סמוך לבית משפחת שליט. הרבה חיוכים נראו במצפה הילה ומעליהם גם לא מעט עיניים אדומות מחוסר שינה. "לא ישנתי כל הלילה", סיפרה ל-ynet רחלי, תושבת מצפה הילה, שעשתה את דרכה עם בתה לפעוטון. "מהרגע ששמענו שיש סיכוי עצרנו הכול. בלילה חיכיתי עד שהממשלה הצביעה ואישרה את העסקה. אין בוקר נפלא מזה.

האופטימיות קיימת אבל היא עדיין זהירה. נחכה עד שנראה אותו כאן, נכנס לבית שלו".

 

נטע ישורון, מטפלת במעון, סיפרה שהייתה בברכבת כאשר קיבלה סמס על העסקה. "כל מי שהיה איתי ברכבת קפץ משמחה", היא אומרת. "יש אופטימיות. אנחנו מפחדים עדיין להאמין, אבל התחושה היא שזה זה ושיהיה לנו חג שמח באמת".

 

רבקה באר, שכנה של משפחת שליט: "העובדה שגלעד לא פה הלכה איתנו כל השנים כמו אבן כבדה שרובצת על הלב. אבל אני עדיין מוטרדת. ראיתי את אביבה מחייכת אתמול, אבל יש לה המון חששות ודאגות. זה מלחיץ נורא כי כבר קיווינו בעבר וזה לא קרה".

 

בהכנת הידיעה השתתפו יואב מלכה, אחיה ראב"ד ועומרי אפרים
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט עם יהודה וקסמן, הבוקר באוהל בירושלים
צילום: אוהד צויגנברג
שמחה מתפרצת
צילום: אוהד צויגנברג
נועם שליט: זה ייגמר רק כשגלעד יירד במדרגות
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים