שתף קטע נבחר

הבית מוכן לגלעד: חולצות NBA, תמונות ושתילים

"מעולם לא שמעתי את אביבה ונועם צוחקים כל כך הרבה", מעיד אוהד כנר, שליווה את בני המשפחה וליווה אותם באוהל בשנה האחרונה. בביתו של גלעד שליט נשלמות ההכנות לחזרתו ביום שלישי. התריסים נפתחו, החולצות והאלבומים מחכים שיבוא

ביום שלישי הקרוב צפוי גלעד שליט לשוב לביתו, אחרי יותר מחמש שנים בשבי חמאס, ובביתו שבמצפה הילה נערכים: תריסי חדרו, הפונה אל הרחוב, נפתחו לראשונה. אמו, אביבה, אווררה את חולצות ה-NBA ובני המשפחה מכינים את אלבומי התמונות, המכתבים וקטעי העיתונות המתעדים את שנות המאבק. הבוקר (יום ו') נצפתה אביבה שליט בחצר הבית, כשהוציאה שקיות לחברים ולקרובים שניכשו את העשבים וניקו את החצר. חיוכה אמר הכל.   

 

אביבה שליט מסדרת ומחייכת (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
אביבה שליט מסדרת ומחייכת(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

גלעד שליט  בדרך הביתה - עמוד מיוחד ב-ynet:

  

 

אוהד כנר, שליווה את בני המשפחה והתגורר עמם באוהל בשנה האחרונה, סיפר על אווירה שמחה מאוד, אך "בני המשפחה נזהרים לא לשמוח יותר מדי וממתינים לשלב הסופי של העסקה שחרורו של גלעד. באופן אישי אני יכול לומר שמעולם לא שמעתי את אביבה ונועם צוחקים כל כך הרבה, צחוק אמיתי שבא מהלב והבטן". אתמול כיסחו נועם ויואל את הדשא, גזמו את העצים והבוקר הביאו שתילים חדשים לגינה.

 

אביבה שליט מסדרת את הגינה לקראת שובו של בנה (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
אביבה שליט מסדרת את הגינה לקראת שובו של בנה(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

מאז הגיעו הביתה בערב החג, אחרי שנה וחודשיים שהתגוררו באוהל בירושלים, עוסקים בני המשפחה בהחזרת הבית "למצב מגורים". במהלך התקופה בה שהו בירושלים אף התפוצץ צינור מים בבית ובמשך תקופה ארוכה הציפו מים את הבית ובני המשפחה נאלצו לשפצו.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

רבים פוקדים את בית משפחת שליט. אמש הגיעה קרנית גולדווסר, שבעלה אהוד נהרג וגופתו הוחזרה במסגרת עסקת שבויים עם חיזבאללה. גם הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, הגיע אמש עם ראש אכ"א, האלוף אורנה ברביבאי, והסביר להוריו של גלעד כיצד יתבצע הליך השחרור.

 

מחכים לגלעד ובינתיים מכינים את הבית (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
מחכים לגלעד ובינתיים מכינים את הבית(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

הבוקר הגיע עזאם עזאם, שהיה כלוא במצרים במשך שמונה שנים. עזאם סיפר על הקושי הרב הטמון בחזרה לחיים הנורמלים ולשגרה אחרי תקופה ממושכת ללא קשר עם העולם החיצון. "מאוד קשה באמת לחזור לחיים רגילים ולחזור למשפחה", הסביר, "לא יוצאים מזה, זה חלק מהחיים. זה נשאר עם כל בנאדם שהיה בכלא, עם כל שבוי, מאוד מאוד קשה לחזור לחיים רגילים".

 

עזאם עזאם ושמשון ליבמן, יו"ר המטה למען שחרור גלעד (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
עזאם עזאם ושמשון ליבמן, יו"ר המטה למען שחרור גלעד(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

עזאם, שבא לתמוך במשפחת שליט ולהביע את השתתפותו בשמחתם, אמר: "זו משפחה נהדרת, משפחה למופת שכל יום וכל דקה וכל שנייה חשבו על הבן שלהם. אחרי 5 שנים, לצערנו הרב זה נמשך המון זמן, הנה התוצאות והנה גלעד חוזר". הוא הוסיף: "באתי לשמוח איתם. זה הזכיר לי את הימים שלי בכלא, זה הזכיר לי את השחרור שלי".

 

יואל ונועם שליט מנקים את האוטו. הכל כבר מוכן (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
יואל ונועם שליט מנקים את האוטו. הכל כבר מוכן(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

בנוסף, הגיעו לבית שליט נזמי ופהמיה חלבי מדליית אל כרמל, הוריו של החייל מג'די, הנעדר מזה שש שנים. "אנחנו הכי שמחים בעולם בשבילם, ומקווים שזה יהיה פתח לכל הבנים שיחזרו, גם הבן שלנו. זה הצעד הכי גדול שמדינת ישראל עשתה עד עכשיו למען השבויים והנעדרים", אמר חלבי. "כשגלעד יבוא בעוד כמה ימים נפגוש אותו וזה יהיה חג גדול לכל עם ישראל".

 

האם פהמיה התרגשה ואמרה כי היא רוצה לחבק את אביבה ולחזק אותה כאמא אל אמא. "ראיתי את השמחה של אביבה, והשמחה הזו מעוררת בי תקווה שגם הבן שלי יחזור. יש לי תחושה חזקה שהבן שלי בחיים, וגורלו יהיה כזה של גלעד", אמרה חלבי.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 14/10/2011 10:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביבה שליט ונציגת צה"ל. רגועים יותר
צילום: אבישג שאר-ישוב
נועם שליט מכין את הבית
צילום: אביהו שפירא
חלון חדרו של גלעד
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים