שתף קטע נבחר

שבת אחרונה ללא גלעד: "השמפניה רחוקה"

עולים לרגל: מבקרים ומטיילים, צוותי תקשורת ושוטרים - כולם שוהים מחוץ לבית משפחת שליט במצפה הילה ומשתתפים בציפייה לשובו של החייל החטוף. נועם שליט מסרב להתייחס לשחרור כעובדה מוגמרת: "זה שתלינו דגל לא אומר שזה נגמר"

בני משפחת שליט התעוררו הבוקר (שבת) בביתם שבמצפה הילה ליום נוסף של המתנה אופטימית, על רקע הדיווחים הרבים הזורמים ממצרים ומעזה על פרטי העסקה לשחרור בנם, החייל החטוף גלעד שליט. לאחר יותר מחמש שנים, קולות צחוק עולים מגינת הבית, שם יושבים אביבה ונועם שליט, הוריו של גלעד, אחיו יואל וכן חברים קרובים נוספים, שהגיעו כדי להעביר את הזמן מורט העצבים עד למימוש העסקה.

 

גלעד שליט בדרך הביתה - עמוד מיוחד ב-ynet

 

יואל שליט, היום במצפה הילה (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
יואל שליט, היום במצפה הילה(צילום: חגי אהרון)
 

אמש, נאמן לגישתו מאז הידיעות על חתימת העסקה, סירב עדיין נועם שליט להתייחס אליה כאל עובדה מוגמרת, ואמר רק כי הוא מקווה שארוחת ליל השישי שערכה המשפחה היא אכן האחרונה ללא בנו. היום הוא ביקש מהמבקרים לשמור על הניקיון, "אני רוצה שהבן שלי יבוא ויראה אווירה טובה ונקייה".

 

שליט האב אמר כי "אנחנו עדיין לא יודעים מה הולך להיות ומחכים בדריכות ובדאגה, ואני מקווה שזה יעבור בשלום. הכל ייגמר רק כשנראה את גלעד יורד במדרגות של הבית, וזה שתלינו את דגל ישראל מעל הבית לא אומר שזה נגמר". לשאלה אם הוא רוצה למסור מסר לחאלד משעל, ענה: "אני לא רוצה להגיד שום דבר כל עוד הנושא לא גמור".

 

עדיין מסרב להתייחס לעסקה כמוגמרת. נועם שליט (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
עדיין מסרב להתייחס לעסקה כמוגמרת. נועם שליט(צילום: אביהו שפירא)
 

במקביל, נמשך גם הבוקר שטף המבקרים שהשכימו קום, יצאו לטייל באזור והוסיפו את בית המשפחה למסלול. ארגז חדש, ובו צמידי גומי הקוראים לשחרור שליט כבר הונח בכניסה לבית. משפחות המבקרים שהגיעו נעמדו על קו הגינה, מרחק של כעשרה מטרים מבני המשפחה, והעבירו ברכות דרך נציגם.

 

עוד כתבות בנושא שחרור גלעד שליט :

  • השמות והרציחות. המחבלים שישוחררו בעסקה

 

פרט למבקרים הרבים, התמקמו מחוץ לבית גם צוותי תקשורת מישראל והעולם, וכן שוטרים ששומרים על פרטיות המשפחה. ״זה נורא יפה לראות את המשפחה יושבת ככה בחצר״, אמרו ל-ynet אדר ואלין מחולון, שבאו לראות את ההתרחשות מקרוב, תוך שהם מצלמים תמונה למזכרת וממשיכים לראש הנקרה.

 

מחוץ למשפחת שליט במצפה הילה, היום (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
מחוץ למשפחת שליט במצפה הילה, היום(צילום: חגי אהרון)
 

אוהד כנר, המלווה את המשפחה בשנה וחצי האחרונות, מאז צעדת הענק לירושלים, הבהיר אף הוא כי "זה לא נגמר עד שזה לא נגמר. אנחנו עדיין רחוקים מלפתוח בקבוקי שמפניה". כנר, שלא התפרנס במהלך התקופה וחי מחסכונות, הבהיר כי מאהל המחאה בירושלים יפורק רק לאחר שובו של שליט.

 

כמוהו, נערך גם שמשון ליבמן, יו"ר מטה המאבק לשחרור שליט, ליום שאחרי, בו יחזור להיות שכן מן המניין. "המשפחה כרגע מתחילה להתרגל לבית ותצטרך לבנות את הפאזל מחדש״, אמר ליבמן. ״המשפחה לא מרגישה נוח עם הקהל

שמגיע, אבל הם מבינים את זה. אנשים שהנושא הזה נגע לליבם מביאים את זה לידי ביטוי בדרך הזו. אי אפשר לחסום את זה".

 

ליבמן התייחס לרגע הפגישה עם שליט, ואמר כי "יש חשש לקראת הפגישה - מה נראה, מי נראה, הדמעות, החיבוקים. אני מניח שהכל סגור וחתום, אבל כמי שחי במזרח תיכון מטורף, הכל צפוי. אני כעת ראש המטה לקליטתו של גלעד - המאבק כבר נגמר״.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט מתכונן לחזרת בנו
צילום: אביהו שפירא
אוהד כנר. המאהל יפורק עם שובו של גלעד
צילום: חגי אהרון
טיול בצפון - וצילומים מחוץ לבית
צילום: אבישג שאר-ישוב
ארגז צמידים חדש מחוץ לבית
צילום: חגי אהרון
אביבה שליט. ימים אחרונים ללא הבן
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים