שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  נסגרה עסקת המיזוג בין כימצ'יינה למכתשים

  בעלי המניות מהציבור יקבלו 1.272 מיליארד דולר, כור תקבל 1.128 מיליארד דולר, מתוכם 960 מיליון דולר בהלוואה, ותרשום רווח נקי של עד 674 מיליון שקל. מנכ"ל מכתשים אגן יקבל 16 מיליון שקל מרכישת אופציות

  עסקת המיזוג של כימצ'יינה ומכתשים אגן נסגרה. ל"כלכליסט" נודע כי בשעות אלה מסתיים הקלוזינג לעסקה, במסגרתה העבירה כמצ'יינה שבשליטת ממשלת סין 2.4 מיליארד דולר לארץ.

   

   

  960 מיליון דולר מהסכום יהיו הלוואה לכור, שתקבל עוד 168 מיליון דולר עבור 7% מניותיה, ואילו המשקיעים מבין הציבור שמחזיק במניה יקבלו את היתר, 1.272 מיליארד דולר.

   

  הסכום כולו הועבר בשעות האחרונות לבנק הפועלים שיחזיק בנאמנות את הכסף בימים הקרובים. הסכם הקלוזינג ייערך גם הוא בבנק הפועלים ובשעה הקרובה יפרסמו מכתשים אגן וקבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר, יחד עם כמצ'יינה שבשליטת ממשלת סין, את הדיווח על השלמת המיזוג.

   

  בתוך כך מכתשים אגן הודיעה על רכישת אופציות של 130 עובדי החברה כתנאי מתלה לעסקת המיזוג. עם הגעתה של עסקת כמצ'ינה לשלב הסיום, נדרש ביטולן של כל האופציות המוחזקות על ידי עובדים ומנהלים בחברה, כתנאי מתלה להשלמת העסקה.

   

  סך התשלומים עבור למעלה מ-130 עובדים ומנהלים בחברה הינו 73 מיליון שקל ומתוכם 16 מיליון שקל למנכ"ל, ארז ויגודמן. בין יתר הבכירים נמצאים רן מידן, מנהל תחום אסיה פסיפיק שיקבל 4.3 מיליון שקל, וחן ליכטנשטיין, סמנכ"ל משאבים גלובאליים ופיתוח עסקי שיקבל 3.1 מיליון שקל.

   

  דנקנר: "חברות קרובה עם יו"ר כמצ'יינה"

  כור הודיעה כי כתוצאה מהשלמת העסקה תרשום החברה ברבעון הרביעי של 2011 רווח נקי של 582 עד 674 מיליון שקל. כמו כן כור תרשום גידול בהון העצמי בסכום של כ-655 עד 747 מיליון שקל, כך לפי הודעת החברה.

   

  נוחי דנקנר, יו"ר אי.די.בי, אמר בעקבות השלמת המיזוג: "השלמת הסכם השותפות האסטרטגי בין כימצ'יינה לבין קבוצת אי.ד.בי בקשר עם מכתשים אגן היא אבן דרך משמעותית בהגשמת השאיפה של קבוצת אי.די.בי להטות את פעילותה לחו"ל ולפתח את נוכחותה הגלובלית בדגש על השוק הסיני. העסקה עם כמצ'יינה מהווה צעד חשוב לקבוצת אי.די.בי ולתעשייה הישראלית ואנו מאמינים שיש בכך כדי לתרום לבניית היחסים הכלכליים בין ישראל לבין סין - מדינה המהווה מנוע הצמיחה המרכזי בכלכלה העולמית".

   

  "במהלך שנה מרתקת של מו"מ, היו לי הכבוד והזכות להכיר מקרוב את חברי הטוב מר רן ז'יאנ-שינג, יו"ר כמצ'יינה, מנהיג בעל חוכמת חיים וחוכמה עסקית נדירות, יזם, נושא ונותן מוכשר ואדם ערכי אשר תמיד רואה את התמונה הכוללת ובו זמנית שולט בפרטים הקטנים המרכיבים אותה. נוצרה בינינו חברות קרובה במיוחד שתרמה לשיתוף פעולה מצוין בין הצוותים של כמצ'יינה ושל אי.די.בי, בהובלתו של נשיא דסק"ש, עמי אראל, שבתבונתו הרבה תרם משמעותית להשלמת העסקה"..

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים