שתף קטע נבחר

הפגנה מחוץ לדיון: "כל דחייה תציל את ישראל"

עשרות צעדו לבית המשפט העליון במחאה על שחרור המחבלים והניפו דגלים לבנים: "להגיד לביבי - עד כאן. דיון משפטי של 48 שעות ב-1,027 אסירים הוא לעג לרש"

כ-50 בני משפחות של נפגעי פעולות האיבה צועדים כעת לעבר בית המשפט העליון בירושלים, כשבידיהם דגלים לבנים ושלטים נגד עסקת גלעד שליט. בזמן שבג"ץ התכנס לדון בעתירות נגד העסקה, מחוץ לאולם המתינו גם תומכיה שצועקים "מספיק לנו רון ארד אחד".

 

 

הצועדים יצאו מרחוב הרצל יעברו גם במשרד ראש הממשלה לפני הגעתם לבית המשפט. הם הבהירו כי אין להם כעס או טענות כלפי משפחת שליט, אלא דווקא נגד הממשלה שהחליטה על העסקה, במסגרתם ישוחררו 1,027 אסירים, ביניהם רוצחי יקיריהם. להשקפתם, העסקה רומסת את כבודה של ישראל וחושפת אזרחים לפגיעה מצד המחסלים שישוחררו.

 

יוסי צור ותמונת בנו אסף ז"ל. דגלים לבנים כאות לכניעה (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
יוסי צור ותמונת בנו אסף ז"ל. דגלים לבנים כאות לכניעה(צילום: אוהד צויגנברג)

 

עוד על מחאת המשפחות ב-ynet:

 

המפגינים צעדו  בשקט, כשרק צפצופי המכוניות בכביש הפרו את השלווה. בניהם יוסי צור, שבנו אסף נהרג בפיגוע בחיפה בשנת 2003, יוסי מנדלוביץ' ששכל את בנו ובל בפיגוע קו 37 בחיפה בשנת 37, והבת של משפחת סחיווסחורדר, שאיבדה את הוריה ושלושה מאחיה בפיגוע במסעדת סבארו בשנת 2001 בירושלים.

 

"אנחנו צועדים עם דגל לבן כדי להגיד לביבי ולמדינת ישראל 'עד כאן'. צריך להיות שינוי טוטאלי בכל הקשור לעסקאות האלה - אחד תמורת אחד ולא תמורת 1,027 פושעים מרושעים", אמר מנדלוביץ'. הוא  הביע כעס על הזמן שניתן למשפחות לערער על ההחלטה לשחרר את רוצחי יקיריהן, ואמר: "דיון של 48 שעות בעניין שחרורם של 1,027 האסירים בחישוב קצר של דיון של חמש דקות לכל פושע, וזה לעג לרש. מה שנעשה פה זה כמו לפתור את בעיית מערכת הבריאות על ידי הריגה של חולים".

 

הצעדה. לא הורשו להכניס דבר למשרד ראש הממשלה (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
הצעדה. לא הורשו להכניס דבר למשרד ראש הממשלה(צילום: אוהד צויגנברג)

 

 צור אמר ל-ynet: "יש לנו תקווה שבג"צ יתעורר וישנה את מנהגו ויעשה משהו כדי להגיד שהעסקה הזאת מטורפת ושדגל שחור מתנופף מעליה. אנחנו מרגישים בגידה ענקית, הממשלה בגדה בנו בפעם הראשונה כשנרצחו בנינו והממשלה לא הצליחה להגן עליהם ובפעם השנייה עכשיו כשהיא משחררת את הרוצחים של הילדים שלנו אחרי 8.5 שנים במקום 17 מאסרי עולם".

 

הצועדים נשאו את תמונות ההרוגים, דגלים לבנים המסמלים בעיניהם את הכניעה ושלטי מחאה ועליהם נכתב "כל עיכוב וכל דחייה יכולים להציל את ישראל", אביבה ונועם, גם האסירים רוצ(ח)ים במבה" ועוד. הצועדים ביקשו להכניס למשרד ראש הממשלה דגל לבן או לפחות מכתב מבני המשפחות השכולות, אך נענו בשלילה.

 

"צריך שבעתיד יהיה במדינת ישראל עונש מוות בעתיד למחבלים שרצחו ישראלים. כך גם הם יקבלו את עונשם הראוי וגם לא תהיה אפשרות מיקוח בעתיד במקרה ובו יחטפו חייל ישראלי", אמר אחד הצועדים, שאינו משתייך למשפחה שכולה. "חסר רק שאחד מהם יבצע פיגוע או פעולת טרור אחרת וגלעד שליט ירגיש על מצפונו שהפיגוע נעשה עקב שחרורו. ממשלת ישראל צריכה להרגיש אשמה ולא גלעד או משפחת שליט". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגינה בצעדה. ללא צעקות
צילום: אוהד צויגנברג
יוסי מנדלוביץ'. שותף לעתירה
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים