שתף קטע נבחר
צילום: אבי אוחיון, לע"מ

שכרון חושים במצפה הילה: "הלב מתפוצץ"

גלעד בא הביתה, ובמקום נפתחה רחבת ריקודים עם שירה, צהלות ותקיעה בשופרות. "לא מאמינים שהגענו לרגע הזה"

רוניה הררי, תושבת מצפה הילה, פרצה בבכי שראתה את המסוקים מתקרבים ליישוב. גלעד שליט חזר הביתה לצד משפחתו, חמש שנים וארבעה חודשים מאז שנחטף לעזה, ואלפים הריעו כשדגלי ישראל מתנופפים מכל עבר. "זה רגע לא נתפס, אנשים פשוט לא יודעים את נפשם", היא אמרה בשידור החי ב-ynet.

 

גלעד שליט בדרך הביתה - כל הכתבות והפרשנויות

כל קטעי הווידאו על חזרת שליט

 

הרחבה בכניסה לבית בו מתגוררת משפחת שליט הפכה מיד עם מעבר השיירה הארוכה של רכב המשפחה ומכוניות המשטרה והצבא, לזירת מסיבת ריקודים המונית מאולתרת. המתח מכל היום - ובמיוחד אחרי שנודע ששליט לא חש בטוב - התפרץ באחת בקריאות שמחה וריקודים ובתקיעות שופר. מאות צעירים שגדשו את הרחבה שרו "עם ישראל חי", "אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמיים" ו"העיקר לא לפחד כלל".

 

 

"החזקתי את עצמי כל הזמן, כי הרבה דברים יכולים להשתבש, אבל שראיתי את המסוקים חגים מעל הבית זה נהיה אמיתי ולא יכולתי להחזיק את עצמי יותר. הדמעות התפרצו", הוסיפה הררי. "כמה שדמיינו את היום הזה בראש בכל זאת אנחנו לא מאמינים כמה זה מדהים, ההרגשה נפלאה. רצינו לראות את המדינה מאחורי גלעד, את חיל האוויר מאחוריו וזה מה שאנחנו רואים עכשיו". בעלה איתן הוסיף: "זו לא רק המדינה, זה כל העם שנמצא מאחורינו ומאחורי גלעד ומרגישים פה את האהבה של העם".

 

אילנה לוי, שכנה של משפחת שליט, אמרה בשידור החי ב-ynet: "הלב שלי התפוצץ. יצא ממקומו. הרגשתי את גלעד, הרגשתי את האנרגיה שיש בו. זה משהו כל-כך בריא, כל-כך חיובי, כל-כך טוב. מחר בבוקר עוברים לשלב ה'להיות'. נגמרו הבלאגנים, זהו. הוא היה היום בעזה, הוא בבית בגליל. זה חלום שמתגשם!".

 

עם דגלים בדרך לבית שליט

למצפה הילה הגיעו גם ישראלים ממקומות שונים במדינה. שתי מורות מיבנה, שהגיעו עם זרים ודגלים, סיפרו בשידור על ההתרגשות. "אנחנו בשכרון חושים, לא מאמינות שהגענו לרגע הזה. חמש שנים אנחנו בכל טקס, מתפללים כולנו יחד. אני מאמינה בזה שיושב למעלה, שמחת תורה והיום השמחה היא כפולה", אמרה אחת מהן.

 

גלעד שליט יורד מהמטוס (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
גלעד שליט יורד מהמטוס(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

 

שמשון ליבמן, שהפך לראש המטה והוביל את המאבק הממושך למען גלעד, אמר בעבר שלא ינוח עד הרגע הזה. "אז ראיתי אותו נכנס הביתה - וזהו. אני לא מנסה להיכנס, מגיע לו את הזמן שלו עם המשפחה שלו. אני מתרגש, שמח לראות אותו חוזר על שתי רגליים. כנראה שהוא באמת קלט את האירוע שהוא נמצא בתוכו".

 

גם הילדים, שהגיעו ליישוב התרגשו מאוד. אליאב, בן 10, ממעלות אמר: "הגעתי לכאן כי גלעד שליט חזר וזה שמח. מסולם של 1 עד 10 זה 20. גלעד

 בבית בזכות כל העם וראש הממשלה". הודיה, בת 12, הוסיפה: "הוא הבן שלנו, אפילו שאנחנו קטנים. בכינו, קפצנו, כי 5 שנים כל כך קיווינו. עכשיו כשהוא חזר אנו באנו לכאן להראות את השמחה שלנו".

 

על העסקה, בה שוחררו מאות מחבלים, היא אמרה: "זה לא צחוק. זה אחד מהעם שלנו. חמאס אומר שאנחנו פראיירים - משחררים 1,000 מחבלים תמורת אדם אחד, אבל זה אדם אחד לעם ישראל. הוא שווה כל-כך הרבה, זה חייל שלנו שעוזר לנו ושומר עלינו, זה משהו שאי אפשר להסביר אותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קבלת הפנים לגלעד
צילום: בועז פיילר
השיירה עוברת
צילום: יהונתן צור
מומלצים