שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הזוכה בפסטיבל חיפה: "לא רואים עלייך"

  סרטה של הבמאית מיכל אביעד זכה בפרס הראשון בתחרות הישראלית בפסטיבל הסרטים בחיפה. יבגניה דודינה זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר על תפקידה בו

  "לא רואים עלייך", סרטה של מיכל אביעד, זכה בפרס הראשון בתחרות הישראלית בפסטיבל הסרטים בחיפה. הזוכים הוכרזו היום (ו') בצהריים, בטקס הנעילה של הפסטיבל, שיסתיים מחר. יבגניה דודינה זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר על משחקה בו.

   

  מה ראינו? שמוליק דובדבני על פסטיבל חיפה

   

  הסרט בכיכובן של דודינה ורונית אלקבץ, העוסק בשתי נשים המגלות שנאנסו על ידי אותו אנס סדרתי, זיכה את אביעד בפרס בסך 100 אלף שקל שיתחלק בינה לבין חברת ההפקה של הסרט. "הרגשנו חובה לבחור סרט העוסק הנוגע לקהל לאומי ובינלאומי כאחד", נאמר בהחלטה של ועדת השיפוט, "מדובר בסיפור הרלוונטי כיום כשם שהיה לפני 30 שנה".

   

  "לא רואים עליך". סיפור חשוב ()
  "לא רואים עליך". סיפור חשוב

   

  פרס השחקן בסרט עלילתי הוענק לרותם קינן על משחקו ב"ההתחלפות" בבימויו של ערן קולירין.

   

  סרטו של אסי דיין, "ד"ר פומרנץ", זיכה את דיין בפרס מיוחד לתסריטאי מצטיין, על אף שהוקרן מחוץ לתחרות. הסרט העוסק בפסיכולוג קליני המגולם על ידי דיין, המשכיר את דירתו לאנשים הרוצים להתאבד, מזכה את דיין בפרס נוסף לאחר שקיבל פרס על מפעל חיים בטקס הפתיחה של הפסטיבל.

   

  בפרס הצילום זכה דוד עדיקא על "עדות". בפרס מענק הפצה זכה "עד סוף הקיץ" בבימויה של נעה אהרוני. בפרס דרמת הטלוויזיה הטובה ביותר זכתה "לאן שאת נוסעת" בבימויה של רוני ששון אנגל שגם כתבה את התסריט, על מסע המפגיש שתי נשים, בדואית וחוזרת בשאלה.

   

  לסרט התיעודי הטוב ביותר נבחר "לא רחוק מהעץ" בבימויו של אלון אלשיך, העוסק ביחסי אב ובן על רקע ניהול היקב המשפחתי בגדרה. עוד הוענק פרס "Other Israel" לסרט התיעודי "תלויים באוויר" בבימויו של רמי א. כץ.

   

  בתחרות "עוגן הזהב" לקולנוע ים תיכוני ואירופאי זכה "היו זמנים באנטוליה" בבימויו של נורי בילגה ג'יילון. פרס ההפצה הוענק לסרטו של אקי קאוריסמקי הפיני "חוף מבטחים" המתרחש בצרפת, ו"סופו של השקט" זכה לציון לשבח.

   

  בפרס פדאורה של איגוד המבקרים האירופאים זכה "מיכאל" בבימויו של מרכוס שלינזר ו"ילנה" בבימויו של אנדרי זוויאגינצב. הצלם שי גולדמן זכה במסגרת זו בציון לשבח.

   

  בפרס לסרט בתהליך עבודה זכה "מנתק המים" בבימויו של עידן הובל ובכיכובו של משה איבגי. בפרס לסרט הקצר הטוב ביותר זכה "שמונה שמונה" של יואב גרשון. "סטנד אפ" בבימויו של אסי צובל זכה לציון לשבח, וכמו כן השחקנים ולאד דובינסקי על משחקו ב"אף אחד חוץ מאיתנו" ואסי לוי על משחקה ב"שלום".

   

  בפרס לסרט האנימציה הטוב ביותר זכה "יקטרינה הגדולה" בבימויה של אנה קוצמן. הסרט "Howel" של נטלי בטלהיים ושרון מיכאלי זכה לציון לשבח.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גבי מנשה
  יבגניה דודינה. השחקנית הטובה
  צילום: גבי מנשה
  אסי דיין. פרס מיוחד על תסריט ל"ד"ר פומרנץ"
  לאתר ההטבות
  מומלצים