שתף קטע נבחר

צילום: AP , REUTERS

אטרקציה: צופים בגופת קדאפי בחדר הקירור

עדויות נוספות על נסיבות לכידתו של שליט לוב ממשיכות לזרום מהמדינה, שעה שאזרחים רבים מצטופפים מחוץ לחדר הקירור בו מוחזקת גופתו. "מגיע לו על מה שעשה לנו, לילדינו ולמדינה"

"זה אסור, זה אסור", קרא שליט לוב, מועמר קדאפי, לכוחות המורדים שהצליחו ללכדו והחלו לחבוט בו. "אסור?", שואל אחד מהם, "אתה בכלל יודע מה זה אסור?". מצינור הביוב בו הסתתר לחדר קירור בעיר מיסרטה - יומיים בלבד לאחר שנתפס והוצא להורג במהירות, גופתו מוטלת לראווה, חשופה לתור הולך ומתגבר של אזרחים לובים המעוניינים לבחון את הגופה ולוודא כי תם עידן במדינה.

  

  

פניו של הרודן מכוסים בדם, בעודו בחיים (צילום: רויטרס ) (צילום: רויטרס )
פניו של הרודן מכוסים בדם, בעודו בחיים(צילום: רויטרס )

 

מותו של הרודן קדאפי - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

היחס לו זכה קדאפי טילטל רבות ממדינות המערב. סרטונים ותמונות מלוב הופצו בימים האחרונים, רבים מהם ממחישים את השנאה העזה לרודן. הביקורת לא מנעה, בלשון המעטה, את גלי השמחה בעקבות מותו.

 

גופתו של קדאפי מוטלת לצד בנו, מועתסם. היא מכוסה כעת, ורק ראשו גלוי ונוטה הצידה, אולי בניסיון להסתיר חלק מסימני הלינץ' שבוצע בו. "כל חיי הייתי תחת שלטונו", אומרת אזרחית שהמתינה בתור הארוך. מסיכות המנתחים שחולקו לממתינים הוסיפו נופך דרמטי לסיטואציה. ילדים מסמנים "וי" באצבעותיהם. "מגיע לו על מה שעשה לנו, לילדינו ולמדינה. לוב חופשית עכשיו".

 

"התקרבנו לאזור השיירה שהופצצה על ידי כוחות נאט"ו", סיפר אחד הלוחמים. "שמענו קולות ירי, ופתאום מישהו צעק: 'אללה הוא אכבר, קדאפי בפנים'". מטרים מכלי הרכב המעלים עשן, נתפס השליט במחבואו כשברשותו שני כלי נשק. אחד מהם, האקדח המוזהב המפורסם, הפך אולי סמל לשחיתות ולטעם הרע שפשו במשטר הלובי בשנים האחרונות.

 

על מכסה המנוע של כלי הרכב הצבאי, הובל קדאפי לעיני כל, כמעין פריט ראווה בתצוגה. ידיו הביעו תחינה, פניו כוסו בדם. "זה אסור", שב ואמר לפני שחטף סטירה נוספת. "שתוק, כלב, עכברוש", הטיחו בו מתנגדיו שזכו לתפוס את "הדג השמן", כפי שהודיעו לכלי התקשורת במדינה במהלך האירוע. קדאפי נשמע במהלך הסרטונים מתחנן על חייו, אבל תחינותיו לא נענו. הוא הוכה ולבסוף נורה בראשו. כך באו לקיצן שנות שלטונו בלוב מאז 1969.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קדאפי לפני מותו
צילום: רויטרס
סוף עידן בלוב
צילום: AP
האקדח המוזהב
צילום: רויטרס
מומלצים