שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  איגוד השייט: משיח נמצא אשם בפרשת החסימה
  הגולש, שחסם את שחר צוברי באליפות אירופה ומנע מהאחרון מדליה, הועמד לשימוע מיוחד באיגוד הישראלי שבו נקבע: "הוא הפר הפרה בוטה ופגע פגיעה גסה". בהמשך יחליט איגוד השייט העולמי על העונש, כשמשיח עלול להחמיץ את אליפות העולם

  נדב צנציפר, אורן אהרוני

   

  תקרית החסימה באליפות אירופה בשייט תופסת תאוצה. שייט הניל פרייד, נמרוד משיח, שמנע משחר צוברי זכיה באחת המדליות בבורגאס, הועמד הערב (ג') לשימוע מטעם איגוד השייט הישראלי, שנערך בחיפה, כפי שפורסם לראשונה ב-ynet ספורט.

   

  עוד ב-ynet ספורט:

   

  על פי המסקנות מצאה ישיבת ועדת הערעורים את משיח אשם ברור בעבירה על שייט הוגן. יו"ר הוועדה, ניר שמואלי, ושני החברים שגם הם שופטים בינלאומיים, רונן ברק ואודי בר-עם, הוציאו את המסקנות שלהם ובין היתר נכתב: "אנו מוצאים בצורת ההפלגה של משיח כי הוא הפר הפרה בוטה ופגע פגיעה גסה בכללי ההתנהגות הנאות והספורטיבית".

   

  שחר צוברי ונמרוד משיח. פרשה שאין לה סוף (צילום: אורן אהרוני, גל פרידמן ) (צילום: אורן אהרוני, גל פרידמן )
  שחר צוברי ונמרוד משיח. פרשה שאין לה סוף(צילום: אורן אהרוני, גל פרידמן )

   

  עוד נכתב: "משיח שינה מסלול הפלגה, תוך שהוא מפריע לצוברי וגורם לו לעלות מעבר לכיוון ההפלגה הדרוש לו. משיח הפריע לצוברי במתכוון". בדו"ח שהגיע ל-ynet ספורט נכתב גם כי הוועדה לא קיבלה את הגרסה של משיח, שטען כי ההפלגה שלו נבעה מכשל בציוד: "לא מצאנו כי צורת ההפלגה של משיח נבעה ממכשול כלשהו בציודו. קרבתו לצוברי היוותה הפרעה להפלגה בכיוון ההפלגה הנכון".

   

  עתה עוברת הפרשה לידיו של איגוד השייט העולמי, שיתייעץ משפטית באיזו סנקציה לפעול נגד משיח. ישנו סיכוי כי יינקטו סנקציות מסוימות כלפי משיח. אחת מהן היא השעייתו, אולם לא נראה כי יחבלו בסיכוייו להתחרות באליפות העולם בפרת', אוסטרליה, בדצמבר הקרוב.

   

  סנקציה נוספת היא אזהרה, אולם היא עשויה להשתלב עם החלטה כי צוברי, שזכה בטבלה הפנימית בין הגולשים בשבע נקודות בלבד מאחר שסיים במקום הרביעי, יקבל ניקוד של 15 נקודות, כאילו זכה במדלית הארד (מה שייתן לו יתרון משמעותי במרוץ ללונדון 2012).

   

  גל פרידמן, ייצג את נמרוד משיח בדיון (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  גל פרידמן, ייצג את נמרוד משיח בדיון(צילום: עוז מועלם)

   

  קיומו של דיון זה נדיר, בטח בארץ. אירוע אחרון שזכור היה נגד האחים רן ודן טורטן, שהתחרו במפרשיות 470 נופו מהמשלחת בגלל שהשתתפו בתחרויות השייט במהלך יום כיפור באולימפיאדת סיאול 1988. 

   

  "משיח גזל ממני מדליה בשתי פעולות ספורטיביות"

  צוברי הגיש דו"ח מסכם על האירועים באליפות אירופה, כולל החסימה בתחילת השיוט,

  כאשר לאחר מכן התברר כי היה אירוע חסימה נוסף מצידו של משיח כלפי צוברי. בעקבות כך, החליטו באיגוד לקיים שימוע מיוחד לשני הגולשים, שנמצאים ביחסים מתוחים לפני ובמיוחד מאז המקרה, שנוהל כאמור על ידי שלושה שופטים בינלאומיים בחיפה.

   

  השימוע נוהל בנוכחות עדים לשני הצדדים: גל פרידמן מצידו של משיח, רפא בלילוס מצד צוברי, שגם הגיע מגובה בתרשימי ה-GPS, שמוכיחים מצידו את דינמיקת השיוט, והצטייד במנהל המקצועי של האיגוד, גור שטיינברג, שחשף את כל מה שקרה בשיוט. "משיח גזל ממני מדליה בשתי פעולות ספורטיביות", אמר צוברי בשורה התחתונה. משיח השיב: "היה לי כשל בציוד. זה מה שגרם לי לגלוש בצורה כזו".

   

  שטיינברג אמר: "על חוקים רגילים אין סמכות להתערב, אבל על שייט הוגן אפשר לפתוח חקירה ולדון גם אחרי תחרות. העונשים גם לא קשורים והם משמעתיים. זה תהליך מיוחד שלא זכור לי שהיה אי פעם באיגוד ברמה הזו, שילמנו מחיר שפספסנו מדליה אבל הייתי מעדיף לא להיות בתהליך הזה".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים