שתף קטע נבחר

צילום: אבישג שאר ישוב

מתמחים מרמב"ם חסמו צומת: "רומסים אותנו"

כ-150 רופאים צעירים עזבו הבוקר את בית החולים בחיפה ויצאו לכביש הסמוך "להסביר את המצוקות שלנו - האוצר לא רוצה פתרון, אלא רק לנצח". ברקע הדיון בבג"ץ על פסילת ההתפטרות, הם מעודדים מדברי השופט: "הוא מבין שהבעיה קשה"

רגע לפני עוד צומת משפטי במאבקם הממושך, עזבו הבוקר (יום ד') כ-150 רופאים מתמחים את בית החולים רמב"ם בחיפה ויצאו להפגין בצומת הכניסה לשכונת בת גלים. תחת אבטחת המשטרה, המפגינים חסמו את צומת דולפין לזמן קצר. המתמחים מוחים על החלטת בית הדין לעבודה שלא לאפשר את התפטרותם.

 

מאבק המתמחים - כותרות אחרונות ב-ynet:

  

"יצאנו לרחובות כדי להסביר לעוברים ושבים את המצוקות שלנו", הסביר אחד המתמחים, ד"ר אודי ארגז. "הסברנו את עמדתנו, חילקנו פלאיירים והתגובות מצד הציבור היו חיוביות מאוד מאוד. לא היו מתנגדים למחאה, בדיוק ההיפך ממה שקוראים בטוקבקים בשכר".

 

ההפגנה היום בחיפה (צילום: תומר צ'ארס) (צילום: תומר צ'ארס)
ההפגנה היום בחיפה(צילום: תומר צ'ארס)

 

על המהלכים המשפטיים בהם נתונים המתמחים, אמר ד"ר ארגז כי דבריו של השופט העליון חנן מלצר, אתמול בדיון בעתירה לבג"ץ נגד פסילת ההתפטרות, עודדו את המתמחים. "שבע פעמים במהלך הדיון, אמר השופט כי אם ההסכם נחתם לתשע שנים, בעוד המזכירות של ההסתדרות הרפואית נבחרת אחת לארבע שנים, אז משהו מאוד לא תקין פה. אנחנו מאוד מעוּדדים מהאמירה הזו, ומקווים שהמדינה תתייחס לכך ברצינות הראויה.

 

"המדינה ומשרד האוצר לא מנסים להידבר איתנו, אלא לרמוס אותנו", הוסיף הרופא הצעיר. "העובדה היא שבשתי ההזדמנויות הם פנו לבית הדין לעבודה רק ביום האחרון לפני שההתפטרות נכנסה לתוקף, מוכיחה את זה. האוצר לא רוצה להגיע לפתרון. הוא רוצה לנצח, ולא מבין שהבעיה קשה ואמיתית – כפי שהשופט אתמול הבין. אנחנו מקווים שבעקבות הדיון אתמול המדינה תתעשת".

 

 

רופאים מומחים בבית החולים רמב"ם אמרו אתמול כי גם הם שוקלים את צעדיהם כתמיכה במתמחים, ובכפוף להחלטות שיתקבלו בבג"ץ, אף עד כדי התפטרות. באיכילוב שבתל-אביב לפחות 10 רופאים בכירים כבר הכריזו על כך, וגם מנהל חדר המיון בשיבא.

 "המתמחים צריכים לדעת שהם לא לבד", אמר חבר ועד הרופאים ברמב"ם, פרופ' יהודה אולמן. "ההחלטות שיתקבלו ישפיעו על כל רופא ורופא במדינת ישראל".

 

אתמול הנחה בג"ץ את ששת נציגי המתמחים שעתרו לביטול צו המניעה האוסר על התפטרות הרופאים הצעירים, להגיש לו עד היום ב-12:00 תשובה אחידה אם הם מסכימים לשוב לשולחן המשא ומתן. ואולם, בקרב הרופאים ניכרו חילוקי דעות - כמה מהם אמרו כי הם לא מתנגדים להידברות, אחרים הבהירו כי איבדו אמון במשא ומתן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חסמו את צומת דולפין
צילום: תומר צ'ארס
מומלצים