שתף קטע נבחר

חברי זיתוני קטעו נאום שר צרפתי: 'צדק בשביל לי'

הפעילים למען הסגרת דורסי הצעירה הפגינו במפגש בין ראשי ערים תאומות מצרפת וישראל. הם לבשו חולצות עם תמונתה של לי וצבעו ידיהם באדום. החבר: "צרפת נותנת מחסה לרוצחים"

הפתעה לא נעימה חיכתה לשר הצרפתי בחיפה: חברים במטה המאבק להסגרת הדורסים של הצעירה לי זיתוני ז"ל הפגינו הערב (יום ד') בכנס בו הוא וכמה ראשי ערים מצרפת לקחו חלק. המפגינים לבשו חולצות עליהן התנוססה תמונתה של זיתוני ונכתב באנגלית ובצרפתית "צדק בשביל לי". הם גם צבעו את ידיהם באדום על מנת להעביר את המסר, לפיו "דם על הידיים" של הדורסים.  

 

עוד בערוץ החדשות:

 

המחאה התרחשה בכנס הפתיחה של מפגש בין ראשי ערים תאומות מצרפת וישראל במרכז לתרבות צרפת בחיפה. האישיות הצרפתית המרכזית שהשתתפה בטקס היתה השר לענייני אירופה וראש העיר אנטיב, ז'אן לאניטי.

 

המפגינים קטעו את נאומו ואחד מהם, שידיו היו צבועות באדום, שאל את השר הצרפתי אם גם הוא יכול להסתתר בארצו כשדם על ידיו. הסדרנים באולם הוציאו את הפעילים החוצה. "רצינו שהאורחים מצרפת ובעיקר השר יידעו שממשלתם נותנת כרגע מחסה לרוצחים", אמר ל-ynet אחד המפגינים, אלעד סאסי.

 

הפעילים קמו באמצע הנאום. "נותנים מחסה לרוצחים"  (צילום: עומרי ברנדייס) (צילום: עומרי ברנדייס)
הפעילים קמו באמצע הנאום. "נותנים מחסה לרוצחים" (צילום: עומרי ברנדייס)
 

סאסי ציין כי הוא וחבריו לא זכו אמנם למחיאות כפיים, אך חלק מהיושבים באולם קראו לעברם "כל הכבוד". גם מחוץ לאולם הפגינו כמה מחבריה של זיתוני, בראשם בן זוגה, רועי

פלד.

 

פלד הצהיר כי לא ינוח עד שדורסי אהובתו יועמדו לדין וייגזר עליהם עונשם. "ממשלת צרפת נותנת מחסה לרוצחים וצריך להביא לזה סוף. אין שום מגעים כרגע בין המדינה לבין החשודים על הסגרתם. הם פנו לעורך דין ישראלי, יש להם גם עורך דין צרפתי, אבל אין כרגע שום מגעים לקראת הסגרה או העמדה לדין", אמר.

 

זיתוני, בת 25, נדרסה למוות לפני כחודשיים בתל-אביב הדורסים קלוד איזיק ואריק רוביק הותירו אותה מוטלת על הכביש ושעות ספורות לאחר מכן נמלטו לצרפת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רועי פלד. "להביא לזה סוף"
צילום: אבישג שאר-ישוב
הפגנה מחוץ לאולם
צילום: אבישג שאר-ישוב
הצעירה לי זיתוני ז"ל
מומלצים