שתף קטע נבחר

המלכה שלא רצתה להיות מלכה

כשאלה רן זכתה בתואר מלכת היופי היא נלחצה והעדיפה להוריד פרופיל. גם לתחרות מיס עולם היא לא התכוונה לנסוע. עכשיו, מחוזקת ושלווה מתמיד, היא מספרת איך התגברה ולמה החליטה לייצג את ישראל בלונדון

מיד לאחר שזכתה בתואר "מלכת היופי של ישראל", צולמה אלה רן לשער של שבועון לאשה. בתמונות רואים אישה יפהפייה ואצילית עם עיניים ירוקות ענקיות, שיער גלי בגוון ערמוני וכמובן, כתר נוצץ. אבל אלה לא מחייכת בתמונות הללו והיום היא מגלה למה: "מרגע הזכייה הייתי בשוק. עד אז דווקא היה ממש כיף, אבל ככל שעליתי בשלבים זה נהייה מלחיץ. כשהודיעו שעליתי לחמישייה הסופית הלב שלי דפק כמו בהתקף חרדה. בזכייה הייתי בהלם מוחלט. כל הצלמים עטו עליי, לא ידעתי איך להתמודד. מפה התחילה ההתפרקות".

 

>>> הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

 

"ככל שעליתי בשלבים זה נהייה מלחיץ". שמלה: שוגר דדי; עגילים: לוליפופס, בוטיק המעצבים דיזנגוף סנטר (צילום: כפיר חרבי) (צילום: כפיר חרבי)
"ככל שעליתי בשלבים זה נהייה מלחיץ". שמלה: שוגר דדי; עגילים: לוליפופס, בוטיק המעצבים דיזנגוף סנטר(צילום: כפיר חרבי)

 

איבדתי את עצמי בזכייה הזאת

הסיפור של אלה רן מפתיע: צעירה בת 21 מנצחת בתחרות שבה בחרה להשתתף וזוכה בתואר יוקרתי. במציאות שבה כולם מוכנים לעשות הכול כדי להתפרסם, היינו מצפים שהיא תרכוב על הגל ותנצל את הרגע, אבל מה שקרה היה שונה לגמרי. אלה לא העלתה בדעתה שתזכה. "איבדתי את עצמי בזכייה הזאת", היא אומרת, ומיד מרגיעה שבשבועות האחרונים היא מוצאת את עצמה מחדש.

 

אלה הגיעה לתחרות אחרי שסיימה בהצטיינות לימודים בתיכון בהרצליה והשלימה שירות צבאי כמ"כית בנים. רגע לפני שהמשיכה הלאה לאוניברסיטה, החליטה לתת צ'אנס לעניין המראה.

 

תמיד נחשבת ליפה?

 

"גם וגם. היות שאני גבוהה (182 ס"מ) היו יורדים עליי שאני ג'ירפה. אמרו לי גם שאני יפה אבל לא האמנתי. אמרתי, 'אני אנסה'. גם כדי לתת לעצמי תחושה טובה, להעלות את הביטחון העצמי".

 

לא חשבת לרגע שתזכי בתואר?

 

"רציתי להגיע ל־20 הסופיות. יש בתחרות מלא בנות יפות ואת לא יודעת לאן זה יוביל אותך. באתי בגישה שגם אם אעלה וגם אם לא זה לא חשוב. בכל מקרה הייתי פונה משם ללימודים".

 

"אמרו לי שאני יפה אבל לא האמנתי". אלה רן (צילום: כפיר חרבי) (צילום: כפיר חרבי)
"אמרו לי שאני יפה אבל לא האמנתי". אלה רן(צילום: כפיר חרבי)

 

חברים אמרו לבן הזוג: תיכף נפרדים

במהלך ההכנות לתחרות נצבע שערה הבהיר והמתולתל של אלה והוחלק לגלים רכים. זה נראה נהדר, אבל אבא שלה שנא את זה: "הוא התלהב מאוד מהרעיון שאני הולכת לתחרות אבל לקח קשה את הפן והצבע, הוא הרגיש שמשנים את הבת שלו".

 

גם לבן הזוג, הכדורסלן אבירם זליקוביץ, לא היה פשוט. "חברים אמרו לו 'תתכונן, תכף נפרדים'". בניגוד לאזהרות של הנשמות הטובות, הם דווקא נשארו יחד.

 

מה עבר עלייך מרגע הזכייה?

 

"באותו לילה לא נרדמתי. היו מלא אס־אמ־אסים, הפייסבוק שלי קרס, זה היה סיוט. לא ישנתי איזה חודש. אני בנאדם שלא אוהב חשיפה בכלל. בכיתי כל הזמן, סטרס מטורף".

 

ערב הזכייה. "אני בנאדם שלא אוהב חשיפה" (צילום: ששון משה) (צילום: ששון משה)
ערב הזכייה. "אני בנאדם שלא אוהב חשיפה"(צילום: ששון משה)

 

אנשים אמרו דברים מזוויעים

בראיונות המעטים שנערכו עמה לאחר הזכייה, חזרה אלה ואמרה שהיא המומה מאובדן האנונימיות והשתדלה להביע אופטימיות לעתיד, אבל "כל התקופה, עד לפני כחודשיים, הייתה קשה מאוד. הייתי עצובה, ירדתי במשקל. הרגשתי שאני לא עומדת בציפיות, שאני לא מספיק יפה. אנשים אמרו לי 'את מלכת יופי? את לא יפה בכלל'; כותרת בעיתון 'המלכה הכי פחות יפה שהייתה לישראל אי פעם' וטוקבקים מזוויעים".

 

זה המקום להבהיר: אלה רן היא יפהפייה. אולי תורמת לזה גם תחושתה האישית שהשתפרה, אבל אין ספק שכשהיא יושבת מולי בבגדים בהירים קצרים שחושפים רגליים ארוכות, היא פשוט מקסימה. אם תרצה, היא יכולה לגרום לאנשים להיתקע בעמודים ברחוב, אבל האם היא רוצה? לא בטוח. ואולי זה מה שמבלבל אצלה.

 

מנהלת תחרות מלכות היופי והנהלת שבועון "לאשה" העבירו לה מסר מרגיע: "לאורך כל השנים אנו מתייחסים לבנות שלנו בראש ובראשונה כנערות הזקוקות להדרכה בעולם שאינו מוכר להן, לאוזן קשבת ולהבנה", אומרת מנהלת התחרות איריס כהן, "אמנם שבועון 'לאשה' הינו גוף מסחרי, אבל אנו לא שוכחים לרגע שמדובר בבנות צעירות שלפני הכול צריכות להרגיש שלמות עם עצמן. הערכנו את אלה על הכנות שלה וסמכנו עליה שתמצא את הדרך הנכונה לה".

 

"היום אני מעריכה את החוזק הנפשי שלי". כריות ושמיכה הום סנטר; סוודר מיכל ומורן, ה באייר 24; מכנסיים LEE; גרביים H&M (צילום: כפיר חרבי) (צילום: כפיר חרבי)
"היום אני מעריכה את החוזק הנפשי שלי". כריות ושמיכה הום סנטר; סוודר מיכל ומורן, ה באייר 24; מכנסיים LEE; גרביים H&M(צילום: כפיר חרבי)

 

הטיפול היה סירת ההצלה שלי

אמה של אלה הבינה במהרה שהבת שלה במצוקה. אלה: "הרגשתי שאף אחד לא מבין אותי. אני לא אוהבת להקשות על ההורים כי הם לא מכירים את ההתנהלות בעולם הזה. ואז אמא שלי הציעה שאלך לטיפול".

 

איך זה השפיע עלייך?

 

"כשהלכתי לתחרות זרקתי את עצמי למים קרים עם הרבה כרישים. עכשיו המים מתחממים", היא מחייכת, "הטיפול היה סירת ההצלה שלי. הדברים התחילו להשתפר, נרגעתי. למדתי להגיד אם משהו מפריע לי. קודם הרגשתי שלא נעים לי, עכשיו פחות. אני מתבגרת, לומדת לא רק לבקר את עצמי כל הזמן ולהיות שלילית. היום אני מעריכה את החוזק הנפשי שלי, השמחה שלי והביטחון העצמי שלי – לא ידעתי שאני מסוגלת להגיע לרמת שלווה כזאת".

 

תמיכה נוספת העניק לה הקשר שנוצר בינה לבין הזוכות הנוספות בתחרות, איתן היא נפגשת לא מעט באירועים. "היה לי קל שהיינו כל הארבע ולא הייתי לבד. קים אדרי לוקחת את הזכייה (בתואר נערת ישראל), בצורה כל כך בוגרת. היא צעירה כל כך אבל אפשר ללמוד ממנה. גם בר (מרום, מלכת החן) וקים השנייה (קים אקאפי, נערת היופי עשרה) - הן חזקות מאוד. אני מנסה לשאוב מהן דברים טובים".

 

היו רגעים שחשבת שעדיף שלא היית מגיעה למיונים?

 

היא מהססת רגע, ברור שהשאלה הזו עברה בראשה לא פעם. "אני לומדת להיות יותר חזקה", היא אומרת לבסוף, "וזה היה קורה מתישהו. טוב שזה קורה עכשיו".

 

בימים אלה מייצגת אותנו אלה בתחרות הבינלאומית "מיס עולם" מספר 61 המתקיימת בלונדון, בהשתתפות 122 נציגות מכל רחבי העולם (ערב הגמר של תחרות מיס עולם יתקיים ביום ראשון, 6 בנובמבר). היה לה חשוב למצוא אווירה טובה ולפי האס־אמ־אסים ששלחה נראה שהתקוות התגשמו: "יש בנות ממש חמודות", כתבה לחברים בארץ. לפני שטסה, סיפרה לי שעד לא מזמן היא הייתה בטוחה שלא תיסע לתחרות: "לא הייתי מסוגלת לחשוב על זה בתור אופציה, חששתי מהמרחק מהבית והגעגועים. לבסוף שיניתי את דעתי כי זה חלק מהתהליך שאני עוברת של התבגרות. אני רוצה להתמודד עם הפחד".

 

אלה רן. "אני רוצה להתמודד עם הפחד" (צילום: כפיר חרבי) (צילום: כפיר חרבי)
אלה רן. "אני רוצה להתמודד עם הפחד"(צילום: כפיר חרבי)

 

| צילום: כפיר חרבי

| עוזר צלם: דניאלה פנה

| סטיילינג: לימור רחאנה

| איפור: רות טולדו

| שיער: עוז שקרוב

| נעליים: סטורי, ג'פרי קאמבל

 תכשיטים: YOSSI HARARI


 

עוד כתבות באתר מלכות היופי:

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלה רן. נרגעתי
צילום: כפיר חרבי
השער הראשון. בלי חיוך
צילום: ששון משה
עם הזוכות הנוספות. תמיכה
צילום: קובי בכר
בשיער מוחלק. לא אוהבת
צילום: אבי חי
לאשה בפייסבוק
מומלצים