שתף קטע נבחר

הקרע בין שמולי וליף מעמיק: לא ינאם בעצרת

יו"ר התאחדות הסטודנטים ביקש לשאת דברים בהפגנה הגדולה במוצאי שבת ונדחה. "עבר חתול שחור בין ליף ושמולי", אמר גורם המקורב ליוזמי המחאה. במטה המאבק אמרו: "מי שלא השתתף בארגון לא יכול לבוא לפני ולומר שהוא רוצה לדבר"

הקרע בין מנהיגי המחאה החברתית שאיחדה את כל העם בקיץ האחרון הולך ומעמיק: יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, ביקש לשאת דברים בעצרת הגדולה שמתוכננת להיערך במוצאי שבת בתל-אביב ונדחה. הסיבה לכך ככל הנראה היא השבר העמוק בינו לבין דפני ליף ויתר מנהיגי מחאת האוהלים.

 

מחאת האוהלים - כותרות אחרונות:

 

"זה לא סוד שעבר חתול שחור בין דפני ליף ואיציק שמולי", אמר גורם הקשור למחאה, "הסטודנטים לא מרוצים מהקו הרדיקלי שליף וחבריה מובילים והמשמעות היא שבעצרת המרכזית בתל-אביב שמולי לא ינאם".

 

שמולי וליף יחד עם שלמה ארצי בקיץ. "עבר ביניהם חתול שחור"  (צילום: הדר כהן) (צילום: הדר כהן)
שמולי וליף יחד עם שלמה ארצי בקיץ. "עבר ביניהם חתול שחור" (צילום: הדר כהן)

 

לדברי אותו גורם, "הוא ייקח חלק בעצרת בירושלים ולא בעצרת בתל-אביב, שבה הסטודנטים ייקחו חלק שולי בלבד בארגון ובהפקה של העצרת". הוא ציין כי "האמת שמלכתחילה היו מחלוקות רבות בין הצדדים, אבל נראה שהמתיחות הגיעה לשיאה וייתכן ששיתוף הפעולה ייפסק".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

במטה המאבק מסרו כי לפי התכנון, שמולי אמור להגיע להפגנה ולקחת בה חלק כיתר המשתתפים. גורם במטה הודה בשיחה עם ynet כי שמולי ביקש לנאום "אך הדבר לא התאפשר".

 

לדבריו, "אין פה עניין של מי ינאם או מי לא ינאם. בחודשיים האחרונים הקשר בין הצדדים היה מועט ולא היה שום שיתוף פעולה לקראת ההפגנה הזו". הוא הדגיש: "בשביל לארגן הפגנה צריך מימון, ארגון ולוגיסטיקה, כך שמי שלא לקח חלק לא יכול לבוא כמה ימים לפני ולומר שהוא רוצה לדבר".

 

עם זאת, אותו גורם ציין כי הוא אינו סבור שאי השתתפותו של שמולי בהפגנה תפגע בכמות הסטודנטים. "הם יגיעו, הם גוף עצמאי יותר מכל אחד אחר. הסטודנטים לא צריכים שיגידו להם שחשוב שיגיעו. יש סטודנטים רבים שמסייעים לנו, וצריך לעשות את ההפגנה הכי טוב שאפשר".

 

גורם בקרב הסטודנטים מסר: "אנחנו לחלוטין נחושים במלוא העוצמה, במיוחד לרגל פתיחת שנת הלימודים ולמנף את המאבק החברתי גם לפתחי האקדמיה. גם בשבת אנחנו נגיע ונפגין בכל הכוח, אבל המאבק שלנו הוא תכליתי וענייני במטרה להוביל ולא מאבק לשם המאבק בלבד". מהתאחדות הסטודנטים נמסר: "אנחנו לא מגיבים".

 

בהכנת הידיעה השתתף תני גולדשטיין
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
איציק שמולי. לא ינאם
צילום: אלי אלגרט
דפני ליף. "קו רדיקלי"
צילום: ירון ברנר
מומלצים