שתף קטע נבחר

גובר הלחץ על לבני: הקדימי את הפריימריז

כמחצית מחברי הסיעה תומכים בהקדמת הבחירות המקדימות. פעילי שטח מרכזיים העריכו כי הבחירות ייקבעו בין החודשים מרס ליוני 2012

גוברת התסיסה בקדימה סביב הדרישה להקדים את הפריימריז לראשות המפלגה. בינתיים, כמחצית מחברי הסיעה תומכים בהקדמת הבחירות, על אף שחלקם עדיין לא הביעו עמדה זו בפומבי.

 

עוד בחדשות:

טורקיה: הסיוע לא יגרום לשינוי ביחסים עם ישראל

מלך ירדן: סיכוי סביר שמצרים תבטל הסכם השלום

 

ביום שני הקרוב אמורים לדון חברי הסיעה בדרישה להקדים את הפריימריז, אולם ככל הנראה לא צפויה להתקיים הצבעה בנושא. פעילי שטח רבים וכן ראשי ערים החלו בהחתמה על עצומות ודרישות להקדים הפריימריז, וכמה פעילי שטח מרכזיים מתכוונים להגיע ביום שני לכנסת כדי להפעיל לחץ ולפעול להקדמת הבחירות בקדימה.

 

ח"כ יוחנן פלסנר, הנחשב למקורב בשנים האחרונות ליו"ר המפלגה ציפי לבני, אמר ל-ynet כי הוא תומך בהקדמת הפריימריז. "הקדמת הפריימריז זה אינטרס של קדימה", הוא אמר. "נכנסנו לפינה ולפלונטר, ובחירות יפנו את תשומת הלב אלינו, גם תקשורתית וגם ציבורית ופוליטית. מי שלא יזכה, יזכה גם באחדות של התנועה. קדימה צריכה להיערך לבחירות כלליות בהקדם, כדי לא להתעסק בעצמה אם הבחירות יוקדמו במהלך מושב החורף. הפור לגבי הקדמת הפריימריז נפל, ומרגישים את זה בשטח, וגם בקרב חברי הסיעה. זה הנושא המרכזי שמעסיק את כולם".

 

בין התומכים בהקדמת הבחירות המקדימות, חברי הכנסת שאול מופז, אבי דיכטר, מאיר שטרית ודליה איציק - וכן כאלה המזוהים עם ח"כ ציפי לבני ותומכים בה. יו"ר קדימה, שמעמדה הציבורי נפגע משמעותית בסקרים שנערכו בתקופה האחרונה, לא מתנגדת להקדמת הבחירות, אולם מעוניינת לקבוע את המועד בעצמה. פעילי שטח מרכזיים העריכו כי הבחירות ייקבעו בין החודשים מרס ליוני.

 

לבני תכנס הערב את חברי הסיעה בביתה, לקראת פתיחת מושב החורף בשבוע הבא. ח"כים שהוזמנו לאירוע מתחו ביקורת על כך שרק ביום שלישי קיבלו את ההזמנה והגדירו האירוע כ"סימני לחץ של ציפי ממה שמתרחש גם במפלגה וגם בציבור הכללי". בינתיים, נראה כי מופז לא יגיע לאירוע בשל התחייבויות קודמות.

 

קדימה עברה השבוע שוב טלטלה, כשבכיר נוסף במנגנון, הגזבר איציק

 חדד, נחקר במשטרה בחשד לאי סדרים. פעילי שטח ציינו כי "אם הוא יפתח הפה, קדימה עשויה לעבור טלטלה דרמטית נוספת, שאין לדעת כיצד תשפיע על ציפי ועל מעמדה. כרגע לא מעט ראשי קבוצות שתמכו בה מתחילים לגמגם, כששואלים אותם במי יתמכו".

 

לבני החלה בשבועות האחרונים לערוך סיורים ברחבי הארץ על מנת לחזק הקשר עם הפעילים. מופז, לעומתה, השקיע מאמצים רבים בשנתיים האחרונות הן כדי לפקוד אלפי חברים למפלגה, והן כדי לחזק מעמדו בקרב הקיימים.

 

מקורבי לבני אמרו: "זה נכון שכולם מדברים על הקדמת הפריימריז, אך רבים מן האומרים זאת חושבים שהקדמת הבחירות טובה לציפי. היא שוקלת מה הדבר הטוב ביותר לקדימה. היא לא מתנגדת לבחירות. ציפי מעודדת העיסוק בבחירות, אך צריך להבין שרק היא יכולה לקבוע מתי יתקיימו הבחירות. לא יהיה רוב בסיעה ובמועצה בלעדיה. עוד לא ברור מה יהיה בישיבת הסיעה. הדיון בפריימריז קיים מאז הבחירות בעבודה, והוא דיון חשוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ ציפי לבני
צילום: עופר עמרם
ח"כ שאול מופז
צילום: גיל יוחנן
ח"כ יוחנן פלסנר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים