שתף קטע נבחר

אחרי 13 שנים: "הקצה" יורדת מגלגלצ

תוכנית המוזיקה האלטרנטיבית של איל "קוואמי" פרידמן ונדב רביד תרד מהאוויר במסגרת שינויים ברצועת הלילה של גלגלצ. באתר התוכנית כתבו השניים למאזינים: "היו לנו הכבוד והעונג לשדר לכם", והצהירו שבכוונתם למצוא לתוכנית בית חדש

אחרי 13 שנים באוויר, תוכנית הרדיו "הקצה" יורדת. התוכנית של גלגלצ, שהוגשה ונערכה על ידי איל "קוואמי" פרידמן ונדב רביד, היתה למוסד מוערך בעולם המוזיקה האלטרנטיבית ובמהלך השנים הרבות הפכה ליקירת חובבי מוזיקת השוליים.

 

התוכנית תרד מהאוויר בעקבות שינויים שיתרחשו בגלגלצ, כשבכל רצועת הלילה של התחנה, החל משמונה בערב, יוחלפו התוכניות והמשדרים היומיים, ביניהם כאמור גם "הקצה" המשודרת פעמיים בשבוע. בגלי צה"ל אישרו את הפרטים.

 

"כשהתאהבתי ברדיו בתור ילד, זה מה שרציתי לעשות", סיפר פרידמן ל-ynet. "יותר מהכל, רציתי לעשות תוכנית כמו 'הקצה'. מבחינתי, מהיום שקיבלתי אותה, זו היתה הגשמת חלום והדרך הזו היתה מופלאה. אני מרגיש שהתוכנית גם לימדה אותי הרבה, גם על מוזיקה וגם על הרדיו, מכל זווית שלו. אם יש עוד משהו שאפשר לומר לסיכום - קרה דבר מדהים עם התוכנית בכך שגלגלצ ודלית עופר, במיוחד בארבע השנים האחרונות, נתנו לנו גב משוגע והיה גיבוי של מאה אחוז לכל מה שאנחנו עושים ועשינו. היה לנו חופש מוחלט מה לבחור, איך לערוך ואיך להגיש, ולא באו אלינו בטענות אף פעם. זו היתה תקופה די מדהימה, להבדיל מהפעמים הקודמות שהיה בלגן עם התוכנית, בזמן שאלדד קובלנץ היה מנהל התחנה".

 

קוואמי מתייחס בכך למקרה שהתרחש ב-2006, אז הורה לו קובלנץ שלא לשדר מוזיקה אלטרנטיבית ישראלית בגלל מעורבתו בה כאמן בפני עצמו, וכן צמצם את ימי השידור. "הפעם אין שום אספקט אישי, אין שום דבר בהחלטה הזו שהוא נגד התוכנית", מדגיש פרידמן. "הם עשו החלטה מערכתית להוריד את כל התוכניות של רצועות הערב וזה לא בגלל שהם לא אוהבים את התוכנית או לא מרוצים ממנה. הדרך בה הודיעו לנו היתה מאוד מכובדת ועדינה. זו ההחלטה שנעשתה ואנחנו לצערנו סוגרים את השאלטר".

 

באתר התוכנית, הודיעו פרידמן ורביד היום למאזינים כי התוכנית תרד מהאוויר ביום הראשון של 2012. הם הודו לצוות ולמעורבים בתוכנית, וכן לדלית עופר, מנהלת התחנה, על הגיבוי המלא שנתנה להם לשדר את המוזיקה שהם אוהבים מבלי להתערב בשיקולי העריכה: "ניסינו להראות שגם בעידן בו אמצעי התקשורת הממוסדים מוותרים על עיסוק בתרבות שאינה עתירת רייטינג, יש

עולם מוזיקלי גדול ורחב שהוא מרגש, מופלא ומרתק, ויש לו גם קהל משמעותי", כתבו. "שמחנו שגם תחנת המוזיקה הפופולרית ביותר בישראל חשבה כמונו, ואנחנו מצטערים שאחרי תקופה ארוכה כל כך דרכינו נפרדות. לנו, בכל מקרה, היו לנו הכבוד והעונג לשדר לכם.

 

"אולם סופו של הפרק הזה, אין פירושו כי הקץ הקיץ על הקצה (רואים מה עשינו כאן?). אנחנו מקווים למצוא בקרוב את הדרך הטובה ביותר להמשיך להביא לכם את המוזיקה הכי טובה, למפות את הכאוס התרבותי והמוזיקלי שנמצא שם בחוץ ולפתוח פרק חדש בסיפור של הקצה. תודה לכם שעקבתם, דירגתם, הגבתם, תמכתם ובעיקר - האזנתם. אנחנו, לא מתכוונים לאבד את הקצה, ואנחנו לוקחים אתכם איתנו. אתם באים?".

 

מגלגלצ נמסר בתגובה: "כל התוכניות בין השעות 20:00 לחצות יורדות כחלק ממהלך כלל תחנתי לשינוי רצועת הערב כולה החל ב-1 בינואר. בבוא הזמן נצא בהודעה מסודרת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קוואמי. "אנחנו לוקחים אתכם איתנו"
צילום: יהונתן צור
לאתר ההטבות
מומלצים