שתף קטע נבחר

17.5 שנות מאסר לפדופיל שתקף שבעה ילדים

הקורבנות, בהם ארבעה אחים, סבלו ממעשיו של יאיר שיר מנג'ם במשך 15 שנה. אב בית הישיבות ונהג ההסעות מירושלים הורשע בביצוע מעשים מגונים ומעשי סדום. "מדובר באחד המקרים המזעזעים ביותר שהתגלו", אמרו בפרקליטות

הזרקת הורמונים, הקרנת סרטים פורנוגרפיים ותקיפה מינית ממושכת: יאיר שיר מנג'ם, אב בית בישיבות בירושלים ונהג הסעות במוסדות חינוכיים חרדיים בעיר, נידון היום (ג') ל-17.5 שנות מאסר לאחר שהורשע במסגרת עסקת טיעון בביצוע מעשים מגונים ומעשי סדום בשבעה קטינים, בהם ארבעה אחים, לאורך 15 שנה. "מדובר באחד המקרים המזעזעים ביותר שהתגלו", אמרו בפרקליטות.

 

ידיעות נוספות על פדופיליה ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד יובל קפלינסקי, עולה כי בשנת 1996 ביקר שיר את הוריו בנס ציונה, נכנס לבית סמוך וביצע שם מעשים מגונים בילד שהיה אז בן שמונה. לטענת הפרקליטות, מעשים אלו חזרו על עצמם במספר הזדמנויות לאורך השנים, וכתוצאה מהם, נזקק הילד לטיפול פסיכולוגי כשהגיע לבגרות.

 

על פי אישום נוסף, בשנת 2001 נכנס שיר לבית כנסת בירושלים, הבחין בילד נוסף, ניגש אליו ואמר לו כי הוא רופא עיניים ויכול לטפל בהפרעות מהן סובל הקטין. למרות שזה ניסה להתחמק, שיכנע אותו הפדופיל עד שזה נכנע לו והצטרף אליו לדירה. שם, תקף אותו שיר מינית כאשר הוא אומר לו כי הוא עושה זאת לצרכי רפואה. 

 

בשלב מסוים, נכתב בכתב האישום, ניסה הקטין לנתק קשר עם שיר, אך זה השאיר עבורו בישיבה בה למד מתנה. הילד, שחשש כי יחסיו עם המבוגר יתגלו, נאלץ להמשיך בקשר. במקרה אחר, הפגיש המורשע בדירה בירושלים בין שני קטינים, ודרש משניהם להתפשט ולבצע אחד בשני מעשים בעלי אופי מיני.

 

אישום שלישי מתאר כיצד במהלך 2006, העניק שיר שיעורים פרטיים לנער כבן 13, במהלכם ביצע בו מעשים מגונים. בשנת 2003, מוסיף כתב האישום, הוא החל לעבוד כנהג בישיבת "תורת משה", שם הכיר ילד נוסף, את הוריו וחלק מאחיו. לטענת הפרקליטות, למרות שנודע לו כי הוא חולה בצהבת נגיפית C - מחלה הפוגעת בכבד ומועברת על ידי קיום יחסי מין - תקף שיר את הילד.

 

הפרקליטות תיארה מקרי תקיפה של שלושה קטינים נוספים שסבלו מפעולות הפדופיל. בעקבות זאת, אישרו שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים - צבי סגל, משה הכהן ובן ציון גרינברגר - את הסדר הטיעון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המורשע בבית המשפט
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים