שתף קטע נבחר

3,100 טון אשפה נאספו בארץ ביום הניקיון הבינל'

280 אלף מתנדבים וכ-1,000 חיילים יצאו אל היערות והשטחים הפתוחים ואספו משם את הפסולת. לראשונה, הפסולת מיונה לצורכי מיחזור. בסך הכל נאספו 3,100 טון אשפה - עלייה של 23% לעומת השנה שעברה

3,100 טון של אשפה נאספו היום (ג') בידי 280 אלף מתנדבים וכ-1,000 חיילים, שיצאו אל היערות והשטחים הפתוחים במסגרת יום הניקיון הבינלאומי. האירוע הארצי שאורגן על ידי הקרן הקיימת לישראל התקיים בשטחן של 24 רשויות מוניציפאליות ביערות, בפארקים ובשטחים הפתוחים. 

 

צילום: דרור ארצי

 

 

הישראלים שניקו את הארץ מפסולת נטלו למעשה חלק באירוע עולמי בו משתתפים כ-40 מיליון אנשים אכפתיים ב-120 מדינות על פני הגלובוס. השנה חלה עלייה של 23% בכמות הספות שנאספה לעומת השנה שעברה, אז נאספו 2,600 טון אשפה.

 

ארגון "מנקים את העולם", "Clean Up The World", שנוסד בשנת 1993 באוסטרליה, פועל בחסות התוכנית הסביבתית של האו"ם, UNEP וכיום הוא הארגון הגדול בעולם בתחום שימור הסביבה. קק"ל חברה לארגון בשנת 2001 ומאז מובילה את יום הניקיון הבינלאומי בישראל.

 

יו"ר קק"ל, אפי שטנצלר, ציין שהשנה קק"ל מארגנת לראשונה גם את איסוף הפסולת וגם את מיונו לצורכי מיחזור וכי המיון התחלק לשלושה חומרים עיקריים: פלסטיק, נייר וחומרים אורגניים. שגרירת אוסטרליה בישראל אנדראה פולקנר שנכחה בטקס אמרה כי היא "גאה לראות את פרוייקט שהתחיל באוסטרליה מגיע גם לישראל". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יום הניקיון הבינלאומי
צילום: דרור ארצי, ג'יני, קק"ל
מומלצים