שתף קטע נבחר

3 מיליון שקלים פיצוי לקרובי ענבל עמרם

במרס 2006 יצאה ענבל עמרם מביתה בפתח-תקווה לאסוף את אחותה. גנב רכב דקר אותה והותיר אותה לדמם למוות בשדה נטוש. בני משפחתה דרשו מהמשטרה לחפש אותה, אך נתקלו בסירוב

המדינה תשלם על מחדלי השוטרים: קרוביה של ענבל עמרם, שנרצחה לפני חמש שנים וחצי על-ידי גנב רכב פלסטיני, יקבלו מהמדינה 3,050,000 שקלים בגין רשלנות המשטרה בטיפול במקרה - כך נקבע היום (ג') בבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה. שופטת אמורה לאשר את הליך הגישור.

 

מקרה הרצח שהתרחש במרס 2006 זעזע את המדינה. ענבל, חיילת משוחררת, יצאה מביתה בפתח-תקווה בליל שבת על מנת להביא את אחותה הצעירה ממסיבה, מרחק של כחמש דקות נסיעה מביתה. היא הותקפה בחניית הבניין בו התגוררה על-ידי גנב מכוניות. במהלך מאבק עם הגנב נדקרה בתוך הרכב, והוא הוביל אותה לשדה נטוש באזור פי גלילות, שם הותיר אותה מתבוססת בדמה במשך שעות, לאחר שניסה ללא הצלחה להצית את הרכב.

 

הוריה של עמרם עם תמונתה (צילום: עידו ארז ) (צילום: עידו ארז )
הוריה של עמרם עם תמונתה(צילום: עידו ארז )

 

המשפחה ניסתה כל אותו הזמן לגרום למשטרת ישראל לחפש אחריה. תחילה, כמחצית השעה לאחר ההיעלמות, התייצבו בני המשפחה בתחנת המשטרה בפתח תקווה וניסו להודיע על היעלמותה של ענבל. אביה שמע רק הרגעות מקציני המשטרה והתבקש לשוב רק מאוחר יותר. לטענת המשפחה, השוטרים סירבו אפילו לטלפן לחברת אורנג' על מנת לקבל את מיקום הטלפון הסלולרי של ענבל. רק לאחר שחלפו כשעתיים ובעקבות לחצים שהפעילו בני המשפחה על המשטרה, אותר מיקומו של מכשיר הטלפון הסלולרי, בשדה נטוש באזור צומת גלילות.

 

בני המשפחה אמרו כי ניסו בכל דרך אפשרית לגרום למשטרה להפעיל כוחות ואמצעים, ואף התחננו כי יוזנק מסוק, אך תחנוניהם נדחו. חלפו למעלה משבע שעות מהשעה שאביה של המנוחה הגיע לתחנת המשטרה ושלוש שעות לאחר שעלה אור יום, ורק אז הוזנק מסוק שאיתר את הרכב תוך דקות. בסופו של דבר אותר הרוצח, והובא לדין.

 

הגופה נמצאה במכונית בשדה נטוש (צילום: אבי כהן) (צילום: אבי כהן)
הגופה נמצאה במכונית בשדה נטוש(צילום: אבי כהן)

 

לאחר הרצח תבעה המשפחה את המשטרה ואת המשרד לביטחון פנים, ולפני כשנה קבע בית המשפט המחוזי בפתח תקווה כי המשטרה פעלה ברשלנות. "אין צורך להכביר מילים על העיוות

הנוראי בכך שאזרח מהשורה אינו מצליח להגיש תלונה במשטרה על נעדרת, אלא רק באמצעות קשרים ופרוטקציה", כתבה השופטת הילה גרסטל.

 

בהסכם בין קרובי של ענבל ז"ל למדינה, נכתב בין היתר: "מוסכם בין הצדדים כי הסכומים שישולמו בהתאם להסכם זה, מהווים תשלום סופי גמור ומוחלט הן לתביעות הקיימות והן לתביעות עתידיות מכל מין וסוג שהוא וכל הנובע מהן, לרבות תביעות מיטיבים למיניהם בין הקיימות ובין העתידיות מכל מין וסוג שהוא". הסיכום יובא בפני השופטת גרסטל, שאמורה לאשר אותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים