שתף קטע נבחר

הרב מוטי אלון: אלחם על האמת, אני חף מפשע

במקום לקבל את הסדר הטיעון שהוצע לו יצטרך כעת הרב אלון להתמודד עם כתב אישום חמור, המפרט כיצד ביצע לכאורה מעשים מגונים בשני נערים. "אני חש כאב גדול, אבל חף מפשע", אמר למקורביו, "מפרשים את התנהגותי בצורה לא נכונה"

כשהרב מוטי אלון החליט לדחות את הסדר הטיעון שהוצע לו, ושהיה חוסך ממנו בוודאות עונש מאסר, הוא ידע כי הוא יוצא לקרב משפטי ארוך על חפותו. הקרב הזה החל היום (ד'), עם הגשת כתב האישום החמור נגדו, שמתאר בפירוט את המעשים המגונים שביצע לכאורה בשני נערים שהיו במצוקה. למקורביו אמר אחרי הגשת כתב האישום כי הוא "חש כאב גדול", אבל בטוח שהוא חף מפשע ושלא עשה דבר פלילי.

 

לקריאת כתב האישום המלא נגד הרב אלון לחצו כאן

 

"כנראה מפרשים את התנהגותי בצורה אחרת ממה שהיה באמת", אמר הרב אלון למקורביו, "אף פעם לא הטרדתי, ובטח שלא ביצעתי מעשים מגונים. כתב האישום מופרך מיסודו, ואני עוד אוכיח את טענותיי בבית המשפט". המקורבים סיפרו כי הרב אלון הדגיש את סירובו לעסקת הטיעון הנדיבה שהציעה לו הפרקליטות: "איך אוכל להודות במשהו שלא עשיתי, ולעשות שקר לעצמי ולאלפי תלמידיי?", שאל.

 

הרב מוטי אלון, הערב (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
הרב מוטי אלון, הערב(צילום: חגי אהרון)
 

מקורביו של הרב אמרו בצהריים כי ברור להם שההליכה למשפט אינה ברירה טובה מבחינתו של מוטי אלון. "יהיה כואב לרב במיוחד לשמוע את עדויות תלמידיו לשעבר, במיוחד כשהן יתפרסמו בכל כלי תקשורת אפשרי, אבל הרב בטוח שייצא זכאי", אמרו מקורביו. עורך דינו של הרב אלון, ציון אמיר, הכין אותו נפשית מבעוד מועד לכך שכתב האישום צפוי להיות מוגש היום. "הרב שם את מבטחו בקדוש ברוך הוא, וממשיך ללמוד וללמד תורה", אמרו מקורביו.

 

"אלחם על האמת שלי. מהרגע הראשון לא היה אפילו ספק שלא אסכים לעסקת הטיעון ואחתום על דברי שקר", אמר הרב אלון למקורביו, "מעולם לא עשיתי משהו עם תלמידי לשם גירוי מיני. לא אודה בדבר כזה".

 

הרב אלון. "הוא בטוח שהוא ייצא זכאי" (צילום:נועם מושקוביץ) (צילום:נועם מושקוביץ)
הרב אלון. "הוא בטוח שהוא ייצא זכאי"(צילום:נועם מושקוביץ)
 

יוסי גרינפלד, תלמידו ומקורבו של הרב אלון, שניהל בעבורו את המערכה התקשורתית, אמר בעקבות הגשת כתב האישום: "כמי שמכיר את התיק הזה מקרוב אני אומר לכם שלא מעשה מגונה יש כאן אלא רק פרשנות מגונה. כל מי שמכיר את הרב אלון ואת החום והאהבה שהוא נוהג להרעיף על תלמידיו מבין את זה מיד".

 

הושיב על הברכיים, חיכך את איבר מינו

הרב אלון דחה הסדר טיעון שהוצע לו, במסגרתו היה מורשע במעשה מגונה ולא מרצה עונש מאסר. היום בצהריים הוגש נגדו כתב אישום בגין ביצוע מעשים מגונים בשני קטינים בכמה הזדמנויות בשנים 2003 ו-2005. כך למשל מתואר כיצד בשני מקרים שונים תקף את הנער א', בן 17, שהיה אז במצוקה.

 

ביולי 2005 הוא נועד איתו בחדרו, כיסא מול כיסא, התקרב אליו לאטו, משך אותו בחוזקה, ואילץ אותו לשבת על ברכיו. הוא חיבק אותו בחוזקה ונשק לו ממושכות על פניו. אחרי שיחת טלפון שקיבל ושקטעה את הפגישה, שב והושיב בכוח את הנער על ברכיו. התנגדותו של הנער לא עזרה לו. בתום הפגישה אמר הרב את ברכת כוהנים. במקרה אחר לקח את א' לחדר לבד, הושיב אותו על ספה, נגע בו באופן בוטה, וחיכך את איבר מינו בבגדיו של הנער. כשא' לא שיתף פעולה, אלון רטן בפניו על כך שהוא "מתוח".

 

הפרקליטות: ניסינו לחסוך סבל 

במקרה של נער אחר - ב' - הוא תקף לכאורה את הנער שאיבד אדם קרוב בתאונה. הוא זימן אותו לחדרו, הושיב אותו על ספה, הוריד את משקפיו, וחיבק אותו אליו. הוא לחץ את גופו בחזק אל גופו, ומדי פעם נשק לו בצווארו ובעורפו. אחרי שזה עזב הזמין אותו לישון בביתו, ושם שוב הושיב אותו אלון על הספה לכאורה, חיבק אותו ונישק אותו. באירוע נוסף הוא חיבק את הנער בחוזקה ונשק לו על לחיו, אוזניו, צווארו ועורפו. כשהנער סיפר לו על קשייו החברתיים בישיבה, אמר לו כי הוא אינו זקוק לחברים, וכי הוא עצמו יהיה חברו היחיד.

 

בפרקליטות הסבירו כי ניסו להגיע להסדר טיעון כדי למנוע מהמתלוננים סבל

בבית המשפט. "אנו יודעים כי מדובר באישיות רוחנית בעלת שיעור קומה ורצינו לחסוך את הסבל של המתלוננים ולחסוך לרב את העדויות נגדו", אמרו בפרקליטות, "אולם ברגע שהרב סירב להצעתנו הנדיבה חזרנו לכתב האישום המקורי שמפרט את מעשי הרב".

 

בפרקליטות אף הדגישו כי העסקה שהשיג עבור אלון פרקליטו, עו"ד יאיר גולן, הינה עסקה מצוינת. "הרב אלון היה חייב לקחת אותה, זו עסקה מהשמיים. לדעתי הוא עשה טעות", אמר גורם משפטי בכיר

 

בפרקליטות הדגישו כי ההצעה להסדר טיעון לא הגיעה מכיוונם אלא מכיוונו של הרב אלון עצמו. פרקליטו של הרב, עו"ד ציון אמיר, מסר כי "הרב אלון ציפה כי לא יוגש נגדו כתב אישום. הוא לא היה מוכן בשום פנים ואופן לקבל ולחתום על הסדר הטיעון שהוצע לו. הרב מאמין באמונה שלמה כי חפותו תוכח במשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב אלון. "לעולם לא אודה בשקר"
צילום: גילי אליהו
צילום: גלי תיבון
עו"ד יאיר גולן
צילום: גלי תיבון
עו"ד ציון אמיר
צילום: חיים צח
מומלצים