שתף קטע נבחר

אתרי הממשלה חזרו לפעילות סדירה

14 האתרים הממשלתיים שהופלו אמש חוזרים הבוקר (ב') לפעילות תקינה. ממשל זמין טוענים: מדובר בתקלת חומרה

חוזרים לפעול: לאחר כמעט יממה, חוזרים לפעילות אתרי הממשלה שנפלו אמש במהלך מה שנראה כמו תקלה חמורה בשרתי תהיל"ה, הגוף הממשלתי האחראי על איחסון שרתים כאלו.

 

התקלה החמורה התרחשה בתזמון מחשיד: בסוף השבוע שעבר עלה ליוטיוב סרטון המבטיח שארגון ההאקרים אנונימוס יתקוף את אתרי הממשלה בתגובה לפעילות חיל הים, שהשתלט על משט קנדי-אירלנדי לעזה ביום שישי. אולם מנהלת ממשל זמין, כרמלה אבנר, אמרה אמש ל-ynet, "אם תשים לב, מדי שבועיים או חודש מאיימים באנונימוס איום כזה או אחר. אז לעיתים זה ייפול על תקלה אמיתית. מדובר כאן בצירוף מקרים אקראי".

 

עוד ב-ynet מחשבים: אנונימוס מתקפל?

 

התקלה החלה סביב השעה 12:00. רכיב איחסון בחוות השרתים המשמשת את תהיל"ה כשל, ומסיבות שונות, שממשל זמין לא חלק עם הציבור, לא פעלו גיבויים. הרכיב הוחזר לפעילות רק הבוקר ובעזרת אנשי חברת IBM, שמייצרת את הרכיב. כך נמסר ממשרד האוצר.

 

האתרים שנפלו אמש היו שב"כ, מוסד, צה"ל, דובר צה"ל, אתר התשלומים הממשלתי, משרד הבריאות, משרד המשפטים, מנהל מקרקעי ישראל, משרד השיכון, משרד הפנים, משרד המדע והספורט, אתר בית הנשיא, אתר רשות האוכלוסין ואתר הוועדה לאנרגיה אטומית.

 

למרות הנזק התדמיתי הכרוך בנפילה של אתרי רשויות מודיעין, לא מדובר בכשל אבטחתי חמור: כל האתרים שנפלו למעט אחד הם אתרי מידע ולא אתרי שירותים, והם נועדו כדי לספק לציבור מידע שימושי (השימוש העיקרי של אתר המוסד, למשל, הוא מודעות דרושים). אין קשר בין האתרים האלו ובין מערכות המידע של משרדי הממשלה וארגוני המודיעין הללו.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אין קשר לאנונימוס. אתרי הממשלה חוזרים לפעול
מומלצים