שתף קטע נבחר

נתניהו תומך באיסור על מימון זר לארגוני שמאל

הצעת החוק שתאסור על עמותות לקבל תרומות מממשלות וגופים בינלאומיים תעלה ביום ראשון להצבעה בוועדת השרים לענייני חקיקה. ח"כ גילאון תקף: "אתנן פוליטי לליברמנים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתגייס למען הצעת חוק שתמנע מארגוני שמאל מלקבל מימון ממשלות זרות: הצעת החוק תעלה ביום ראשון להצבעה בוועדת השרים לענייני חקיקה, והערב (יום ב') דווח בערוץ 2 כי נתניהו החליט לתמוך בהצעת החוק, בה תומך גם שר החוץ אביגדור ליברמן.

 

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי "הצעת חוק באה לאסור על עמותות בישראל לקבל תרומות מממשלות וגופים בינלאומיים כדוגמת האו"ם והאיחוד האירופי. לאור פעילותן המתסיסה של ארגונים רבים הפועלים תחת מסווה של 'ארגוני זכויות אדם' ובאים להשפיע על השיח הפוליטי, אופייה ומדיניותה של מדינת ישראל".

 

"לא ייתכן", נכתב, "שמדינת ישראל תאפשר באופן חופשי ומוצהר למדינות העולם להתערב בענייניה הפנימיים. הצעת החוק לא באה לפגוע בעמותות חברתיות ואחרות, ההצעה באה למנוע את התערבותן של

מדינות זרות בפוליטיקה הישראלית באמצעות התמיכה בעמותות בעלות אופי פוליטי ולשים סוף להתערבותם של גורמים זרים בקביעת עתידה ואופייה של מדינת ישראל והחיים בה".  

 

אחד מיוזמי ההצעה, יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ רוברט אילטוב, אמר: "מטרת הצעת החוק היא למנוע התערבות בענייני הפנים של המדינה. נפרצו פה כל הגבולות". ח"כ ציפי חוטובלי (ליכוד), שעומדת גם היא מאחורי ההצעה, אמרה כי "במשך שנים הימין ניצח בבחירות אבל ארגוני שמאל קטנים קיבלו רוח גבית ממדינות זרות. החוק הזה יביא להחלשה של ארגונים ועמותות שמנסים לפגוע בישראל בדרכים לא לגיטימיות"

 

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ אילן גילאון, אמר כי "תמיכתו של נתניהו בחוק ההזוי היא אתנן פוליטי לליברמנים בממשלתו. בכך הוא מקריב ומחריב את שאריות הסולידריות החברתית בישראל. הארגונים שייפגעו מטפלים ומקדמים את החלקים החלשים והזנוחים ביותר בישראל, חלקים שנזנחו על-ידי ממשלת הימין בראשותו".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ חוטובלי. "רוח גבית ממדינות זרות"
צילום: גיל יוחנן
"נפרצו כל הגבולות". ח"כ אילטוב
מומלצים