שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  קול ששון וכל שמלה

  בזמן שהמוני כוסות יישברו היום מתחת לחופות, המדור מנצל את ה-11.11.11 כדי לבחון בעזרת סטייליסטית הבית את שמלות הכלה שנלבשו לאחרונה בביצה: מהתחרה של יובל שרף ועד למחשוף של מרינה קבישר. בלי יונית, אבל עם נציגה מחו"ל

  המוני חתנים וכלות יתייצבו היום - 11.11.11 - תחת חופה וירצו לנצור בלבם את הרגע. לרגל התאריך המיוחד, החלטנו גם אנחנו להתחבר לפטיש הישראלי לחתונות. פחות בקטע של הצורך בפיזור צ'קים, אלא יותר בגלל החיבה להעביר ביקורת עליהן: איך היה האולם או הגן, איך היה האוכל, איך היתה המוזיקה, איך היו האורחים, ובעיקר - איך היתה השמלה של הכלה? צמודה מדי או קצפתית? שמרנית או חשופה? אלגנטית או מוגזמת? על רחבת הריקודים יוצא מכל אחד מאיתנו הסיימון קוואל הקטן והנבזי, ומפגיז בהערות לסובבים.

   

  טורים אחרונים של סטיילני :

   

  כדי לסכם את המראות הלבנים שנגלו אלינו בקיץ-סתיו 2011, גייסנו אחת שיודעת, את לני גודין, סטייליסטית הבית של המדור, שבחנה את ההחלטה החשובה בחיים (אוקיי, החשובה אחרי הבחירה בבעל) שעשו בחודשים האחרונים כמה כלות מפורסמות. למרבה הצער, הסיקור הוא מינוס יונית לוי , שהתעקשה לבאס את כולם ושמה מאבטחים בכל פינה, שחס וחלילה לא נראה אותה קצת אנושית ומחייכת.

   

  יובל שרף: מה לה ולמלמלה

  ערימות של תחרה. יובל שרף עם שלומי שבן (צילום: ענת מוסברג) (צילום: ענת מוסברג)
  ערימות של תחרה. יובל שרף עם שלומי שבן(צילום: ענת מוסברג)

   

  תעודת נישואין: המתחרים על תואר יונה אליאן וששי קשת של שנות האלפיים+, או בשם הבמה שלהם יובל שרף ושלומי שבן , עשו את הצעד המתבקש אחרי שנים של זוגיות נעימה לעין והתמסדו מול מפגן איי-ליסטים מקומיים במועדון האומן 17 בתל אביב.

   

  דבר הסטייליסטית: שרף היא מסוג הבנות שנהוג כמעט אוטומטית לפרגן להן. היא יפה באופן כל כך מוחץ, עם שילוב של ג'ינג'יות פראית ופני חרסינה, כך שכל סמרטוט נראה עליה כהברקה מכוונת. יש לה טעם ויכולת לקבוע טרנדים, אבל דווקא בערב המכריע, נראה כי היא התעייפה מללבוש שמלות לבנות. במראה רומנטי, עטופה בתחרה מכף רגל ועד ראש, עם סרט שיער מיותר כאילו ברחה מסט של סרט על ריקודי צ'ארלסטון, היא הציגה חוסר עקביות והשראה. במילה אחת, הלוק הנבחר לגמרי מעורר מפח נפש באחיותיה הפשניסטיות. טוב, בשתיים. אל תהיו קטנוניים.

   

  ציון: 1.7 לניז

   

  שירי מימון: זאפ לקאפ

  לא מתוחכם. שירי מימון עם יוני רג'ואן (צילום: יוני טובלי) (צילום: יוני טובלי)
  לא מתוחכם. שירי מימון עם יוני רג'ואן (צילום: יוני טובלי)

   

  תחת החופה: גיל 30 הוא אחלה מומנטום להיכנס למוסד הנישואים. גם הזמרת בעלת האמביציה המתפרצת, וגם בחיר לבה, השחקן יוני רג'ואן, הבינו שהגיעו לגיל שאפשר להתחיל. לפני שבועיים וחצי הם הפכו את הקשר בן הארבע שנים לרשמי בגן אירועים בשרון, בנוכחות אורחים רבים מהז'אנר המשותף שלהם.

   

  דבר הסטייליסטית: אני מקווה שזאת היתה חתונה אזרחית, אחרת לא ממש ברור לי מי היה הרב שהסכים להשיא את הזוג. וכשאני אומרת זוג אני לא מתכוונת לחתן והכלה. איפה היו החברות הטובות לזעוק "לאאא!", ולהאיר את תשומת לבה של הזמרירית לעובדה הקטנה, הכל כך קטנה, שהקאפ במחוך פשוט במידה לא מתאימה. בהמשך טקסטורת הקשקשים נוקשה וכבדה וחגורת הסאטן עוצרת את הזרימה הטבעית של הבגד. הלוק המתקבל הוא קיטשי ולא מתוחכם. רגע, יש גם דברים טובים, כמו ויתור על הלבן הקלאסי, תוך שילוב צבע השמפניה בבד הסאטן, ובנוסף ראוי לציין שלשם שינוי היא התעלתה על עצמה ויצרה טוטאל לוק עדין ולא עמוס בניסיונות להפגין טרנדיות בכוח.

   

  ציון: 2.7 לניז

   

  ליהי אלון: סכיזופרניה אופנתית

  סיפורי בדים. ליהי אלון עם איתי חן (צילום: יוני טובלי ) (צילום: יוני טובלי )
  סיפורי בדים. ליהי אלון עם איתי חן(צילום: יוני טובלי )

   

  שם לה טבעת: אחרי שנה וקצת של זוגיות, החליטה הדוגמנית שהיא חושקת שוב בסטטוס של נשואה  והחליטה לצעוד אל עבר השקיעה עם החבר איתי חן. בחתונה שנערכה בפאתי אבן יהודה, היא הלכה על ניים דרופינג מצומצם בגזרת האורחים והסתפקה באור גרוסמן, יהורם גאון ומפכ"ל המשטרה. 

   

  דבר הסטייליסטית: במבט השוואתי מתבקש בין השמלה שלבשה אלון בחתונתה הראשונה לבין זו שהתעטפה בה לאחרונה, נראה כי יש קו מנחה שמוביל אותה בכל פעם. משהו בסגנון קצת חוזר על עצמו. אבל עיזבו את העבר, בנוגע לאאוטפיט הנוכחי התחושה מבלבלת, אמביוולנטית, או באבחון מקצועי נגדיר זאת כסכיזופרניה אופנתית.

   

  מצד אחד המראה הכללי מהמם, מצד שני הוא בעייתי. הצווארון הסיני, סגירת החלק העליון בתחרה וכיסוי הכתפיים מקסים. אבל הגבהת הכתפיים בכריות תפוחות, שבנוסף לכך מכוסות בשכבת שיפון דקה שמבליטה אותן, הוא שילוב מחריד. השימוש במספר סוגי הבדים יוצר בליל לא קוהרנטי בלוק הכללי. חפשו ותמצאו תחרה, שיפון, סאטן וגם לייקרה. יקירה, אפשר להשאיר משהו לחתונה הבאה. חתונת הזהב שלכם, בעזרת השם.

   

  ציון: 3 לניז

   

  אתי חליווה: שמלה עם חסינות

  תשרוד את הביקורת. אתי חליווה (צילום: People Photography) (צילום: People Photography)
  תשרוד את הביקורת. אתי חליווה(צילום: People Photography)

   

  מה בכתובה: השורדת לשעבר, הזכורה לטוב מ"הישרדות איי קמרינס", החליטה לכרות ברית עם צח דותן, ולתת לו שרשרת חסינות זוגית, במסגרת אירוע נישואים שנערך בווילה פרטית בטבריה.

   

  דבר הסטייליסטית: לאור העובדה שנחשפנו לקימוריה של חליווה בעיקר בבגד ים, לפנינו דוגמה מעולה עד כמה בגדים מחמיאים, כשהם מותאמים בצורה מדויקת למבנה הגוף, יוצרים מראה ארוך ופרופורציונלי. ערימות הריספקט להן היא זוכה כאן, מלבד השימוש בחצאית שכבות רחבה בגזרת איי, מותן גבוה והבלטה של חלק עליון דקיק ומחוטב, הוא על כל הלוק. השמלה מקסימה, גימור האימרה בחצאית עם תוספת הליביות שחוזרות על עצמן במפתח הווי של הגופייה, מעשירים אותה. הכי שאפו על הוויתור המוצדק על כל האלמנטים הקשקושיים שכל כך אופייניים לכלות. זו אסטרטגיה שיקית לחלוטין.

   

  ציון: 3.6 לניז

   

  מרינה קבישר: הריון נוצץ

  לא שכחה מאיפה היא באה. מרינה קבישר עם יקיר שעשוע (צילום: נועם מושקוביץ') (צילום: נועם מושקוביץ')
  לא שכחה מאיפה היא באה. מרינה קבישר עם יקיר שעשוע(צילום: נועם מושקוביץ')

   

  הרי את מקודשת: גבירותיי ורבותיי קבלו במחיאות כפיים את גברת שעשוע ואת בחיר לבה יקיר שעשוע, שמעתה הם בעל ואישה כדת משה וישראל. בחתונה הסופר מושקעת שנערכה במהלך ספטמבר במגדל דוד בירושלים, פסעה לה מרינה - אז בחודש השמיני להריונה - על השטיח האדום, ונכנסה היישר למאיון העליון של המדינה.

   

  דבר הסטייליסטית: קבישר עברה בשנים האחרונות מהפך ועידון בכל נושא ההופעה החיצונית שלה. אחרי שהשתמשה היטב בנתוניה הטבעיים והלכה על מראה אובר סקסי, היא הפנימה כי את הנשיות שלה היא יכולה להציג באופן אלגנטי הרבה יותר. לטקס הקידושין היא התייצבה בשמלה נוצצת במידה הנכונה, מותאמת לגזרה ההריונית שבה התהדרה, אבל לא שכחה מאיפה היא באה. גם כשאת העכוז האלוהי והמפורסם היא נאלצה להחביא, את ההצצה המתבקשת למה שמתחת היא איפשרה באמצעות מחשוף עמוק, אולי עמוק מדי. לזכר הימים ההם.

   

  ציון: 3.8

   

  ענת ארבל: פשוט את

  חותם אישי. ענת ארבל וגיא המאירי (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  חותם אישי. ענת ארבל וגיא המאירי(צילום: עידו ארז)

   

  סימן טוב ומזל טוב: כאחד המפיקים הכי עסוקים, אהובים ומוערכים בתעשייה, לאחד כמו גיא המאירי לא היה יותר מדי זמן לדייטים, שידוכים וקשקושים של דודות. למזלו הרב, בהיותו רווק מבוקש, הצטרפה לצוות התוכנית "היפה והחנון" מלבישה מתוקה בשם ענת, אותה הוא ליהק לתפקיד בת הזוג הצמודה. אחרי שמונה חודשים באה ההצעה, ואז הפקה כפולה שכללה טקס פרטי וכמה ימים לאחר מכן מסיבה עתירת טאלנטים.

   

  דבר הסטייליסטית: השמלה הנבחרת, שבוודאי לא תתאים להלך הרוח של הכלה הממוצעת, לא סתם פשוטה במקרה. מדובר באמירה אישית, אותה אני אוהבת: הנונשלנטיות, התנועה של הבגד, הזרימה שלו על הגוף והזר על הראש, עליו כבר רבות דובר. לפנינו, בניגוד לפנטזיית הנסיכה ליום אחד, כלה שלא התחפשה. בלי קשר, קצת משעשע שהבעל הטרי נראה קצת יותר חנוט ומחוכי ממנה.

   

  ציון: 4 לניז

   

  ננסי שוול: אשת החיפושית

  חגיגית ולא כלתית. ננסי שוול ופול מקרטני (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  חגיגית ולא כלתית. ננסי שוול ופול מקרטני(צילום: AFP)

   

  אמרה איי דו: אחרי הטרגדיה שחווה פול מקרטני לאחר מותה העצוב של אשתו הראשונה לינדה מסרטן, והטרגדיה השנייה כשנישא להת'ר מילס, גולד-דיגרית עם עבר מפוקפק ורצון עז לזכות בחצי מנכסיו, בפעם השלישית הוא כבר ידע מה יעשה לו טוב - אישה יהודיה, ממשפחה מיוחסת, שצעירה ממנו ב-18 שנה. הטקס נערך בבית העירייה הישן בלונדון, לעיני 30 בני משפחה וחברים קרובים בלבד.

   

  דבר הסטייליסטית: שמלת כלה? אמממ... לא נראה לי. אבל זו בהחלט שמלה לבנה מושלמת, שלא במקרה תוכננה על ידי מעצבת העל ובתו של חתן השמחה, סטלה מקרטני. טרנד השמלות הלבנות שאינן באמת שמלות כלה מפציע בדרך כלל כשלא מדובר בחתונה הראשונה, ולכן הוויתור על שובלים של קצפת בהחלט מובן. הלוק שבחרה שוול צועק גאונות מלבושית: השושנה בשיער, האיפור העדין, שמלה שכל פרט ופרט בה מתוכנן בקפידה ובהתאמה מושלמת למידותיה, זר הפרחים והנעליים - אין כאן שום פספוס. והכי כיף שהיא תוכל להשתמש בה שוב באחד מחגי ישראל.

   

  ציון: 4.2 לניז

   

  ליטל ויליגר: שקוף שזו כלה

  וילון אבל משובח. ליטל ויליגר ויונתן ווגמן (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  וילון אבל משובח. ליטל ויליגר ויונתן ווגמן(צילום: עידו ארז)
   

   

  ונחיה באושר ובעושר: דוגמן הבית של קסטרו וסטודנט לרפואה מהזן הנדיר, פגש בשידוך לפני כשלוש שנים את ויליגר, ותוך חצי שנה עבר לגור יחד איתה. לכולם היה ברור שזה רק עניין של זמן עד שזה יהפוך רשמי, בדיוק כפי שהתרחש בחתונה שנערכה בקיבוץ שדות ים, על רקע שקיעה רומנטית.

   

  דבר הסטייליסטית: שכבת תחרה שמתחתיה בד בצבע גוף, מבקשים תמיד מבט חוזר. האפקט יוצר מראה סקסי ומסקרן, ולמרות שמדובר בשמלה ארוכת שרוול וצנועה יחסית, קשה להתעלם מאשליית הניוד. הפריט האוורירי בהנהגתו של המעצב ויוי בלאיש (שהינדס גם לרותם סלע, לינור אברג'יל וטל טלמון את השמלות שלהן), מוצלח בשל אורך מדויק עד קו הרצפה, מחשוף לא פרובוקטיבי ושרוולים שנחתכים באמצע כף היד בגימור שפיצי. רק בקשה אחת: אנא שחררו אותנו מעול החגורות המגוחכות האלה שנתקעות בלי סיבה. הן לא באמת מוסיפות כשהבגד מונח על הגוף בצורה כל כך מוצלחת. אה, ושיהיה רק מזל טוב.

   

  ציון: 4.3 לניז

   

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ויליגר. ויוה לויוי
  צילום: עידו ארז
  גודין. אין הקלות לכלות
  צילום: קרן נתנזון
  לאתר ההטבות
  מומלצים