שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מיכל אביעד נוגעת בטראומה ב"לא רואים עלייך"

  מיכל אביעד שילבה פרטים אמיתיים על אנס סדרתי שפעל בתל אביב בסוף שנות ה-70, עם דמויות בדיוניות שיצרה יחד עם רונית אלקבץ ויבגניה דודינה בסרטה "לא רואים עלייך". האזינו לה מספרת על תהליך היצירה

  באחת הסצנות ב"לא רואים עליך", לילי (רונית אלקבץ) מספרת לנירה (יבגניה דודינה) על סטוץ שהיה לה. נירה שמחה בשבילה, אך חושפת שעבורה סקס עדיין לא בא בקלות. השיחה הזו היתה יכולה להישמע בנאלית, אילולא היה מדובר בשתי קורבנות אונס שמעזות לדבר זו עם זו על הטראומה שחוו, אחרי שנים של שתיקה.

   

  במאית הסרט מיכל אביעד מספרת שחשוב היה לה לשמור על עלילה וצילום שייראו "כמו בחיים", עד כמה שניתן. בהתאמה, השיחות בין שתי הנשים פתוחות וכנות מאוד, לא מחנכות, לא מטיפות, אלא מציגות התמודדות אישית. לאחר שהשתיים מגלות שנאנסו שנים קודם לכן על ידי אותו אנס סדרתי, הקשר ביניהן מסייע להן לעבור יחד תהליך בו הן משמשות זו לזו כאוזן קשבת ותומכת, המספקת גם הקלה.

    

  "הדמויות הן בדיוניות, אבל האנס שאנס את שתיהן הוא אנס סדרתי אמיתי שפעל בתל אביב בסוף שנות ה-70" אומרת אביעד. "הסרט משלב קטעי עיתונות, עדויות אמיתיות וקטעי טלוויזיה מהתקופה, ויוצר ערבוב בין סרט בדיוני עלילתי לבין חומרי מציאות".

   

  יבגניה דודינה ורונית אלקבץ ב"לא רואים עליך". נבנה קשר אינטימי עוד לפני הצילומים ()
  יבגניה דודינה ורונית אלקבץ ב"לא רואים עליך". נבנה קשר אינטימי עוד לפני הצילומים

   

  אביעד מספרת על תהליך עבודה ארוך ואינטנסיבי, החל מכתיבת התסריט (יחד עם טל עומר) שארכה כשלוש שנים, והעבודה עם השחקניות הראשיות שכללה פגישות ושיחות על הסרט, חודשים לפני תחילת הצילומים. "סוג האינטימיות שנוצרה בין שלושתנו היתה מאוד מיוחדת ואני חושבת שרואים אותה בכל פריים. דיברנו על החיים ועל הסרט ולאט לאט בנינו את הדמויות יחד".

   

  על אף הטיפול בנושא הקשה, אביעד אומרת שהיא נהנתה מהתהליך, שלווה בתחושת שליחות: "היה כיף גדול מאוד כי כולנו, כל אנשי הצוות, הרגשנו שאנחנו עושים משהו נורא חשוב". היא מבהירה שלא מדובר בסרט לנשים בלבד: "קיבלתי תגובות מגברים לאחר שצפו בו - ניגשו אלי, התקשרו ושלחו מיילים. הם מגיבים בזעזוע ואומרים 'איך לא ידענו שזה מה שעובר על נשים אחרי שדבר כזה קורה להן'".

   

  "לא רואים עלייך", שמוקרן השבוע בפסטיבל הקולנוע בסלוניקי, זכה השנה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל חיפה וזיכה את יבגניה דודינה בפרס השחקנית הטובה ביותר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רונית אלקבץ ב"לא רואים עלייך". מעזה לדבר
  לאתר ההטבות
  מומלצים