שתף קטע נבחר

"סיכון למיתון": אירופה הורידה תחזיות הצמיחה

תחזית הצמיחה לשנת 2012 עודכנה מטה מ-1.8% ל-0.5% בלבד. נציב האיחוד האירופי לעניינים כלכליים ומוניטריים: הצמיחה באירופה נעצרה וקיים סיכון למיתון. פולין, מלטה, הונגריה, קפריסין ובלגיה צריכות להביא ראיות להידוק החגורה

נציב האיחוד האירופי לעניינים כלכליים ומוניטריים, אולי ריין, כתב היום (ה') בדו"ח שלו כי הצמיחה באירופה נעצרה וכי קיים סיכון למיתון חדש. האיחוד האירופי הוריד את תחזית הצמיחה לגוש האירו בשנה הבאה ביותר ממחצית, והודיע כי עלה הסיכון למיתון נוסף.

 

 

ב"בלומברג" דווח כי להערכת הנציב, התמ"ג של מדינות האיחוד האירופי צפוי לצמוח ב-1.5% השנה וב-0.5% בשנה הבאה. מדובר בירידה בתחזית הצמיחה אחרי שמוקדם יותר העריך האיחוד האירופי כי כלכלת גוש האירו תצמח ב-1.6% השנה ו-1.8% בשנה הבאה.

 

באיטליה, ראש הממשלה סילביו ברלוסקוני לא הצליח לשכנע את המשקיעים באג"ח שהנפיקה המדינה כי המדינה יכולה להפחית את נטל החובות. הנציבות האירופית מעריכה כי הסיכון להתכווצות כלכלית לא זניח וכי יש סיכונים פיסקאליים. 

 

מהערכות האיחוד עולה עוד, כי יחס החוב לתמ"ג הממוצע של מדינות האיחוד האירופי יעמוד על 90.4% בשנה הבאה, עלייה מ-88% השנה. בשנת 2013 מעריכים באיחוד האירופי כי יחס החוב לתמ"ג יעמוד על 90.9%. יחס הגירעון לתוצר בשנת 2011 יעלה ל-4.1% מהתמ"ג השנה, לפני שיירד ל-3.4% בשנת 2012. מדובר בשיעורים גבוהים בהשוואה לגבול היעד העליון שהציבו המדינות בגוש האירו על פי אמנת מאסטריכט - 3%.

 

לגבי יוון, מאמינים באיחוד האירופי כי יחס החוב לתמ"ג צפוי לעמוד בשנה הבאה על 198.3%, עלייה לעומת התחזית הקודמת ל-162.8%. יחס החוב לתמ"ג של איטליה צפוי לעלות ל-120.5%.

 

באשר למדינות נוספות באיחוד האירופי שנקלעו למצוקה פיננסית מציין ריין שפולין, מלטה, הונגריה, קפריסין ובלגיה צריכות להביא ראיות משכנעות עבור תקציבי 2012 כי דרכן להידוק החגורה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים