שתף קטע נבחר

פרי התרסק בעימות בשידור חי: "אופס, שכחתי"

מושל טקסס, שעד לפני כמה שבועות היה המועמד הרפובליקני המוביל, הציג יכולת מביישת בעימות טלוויזיוני כששכח אילו משרדי ממשלה ברצונו לסגור, אם ייבחר. יריביו ניסו לסייע לו, בחיוכים מרוצים, אך פרי סירב לידיים המושטות - ונפל

מושל טקסס ריק פרי עושה בושות. פרי "התרסק" הלילה (יום ה') בעימות טלוויזיוני, ולרבים נראה עתה שבכך חיסל את סיכוייו להתמודד בצורה רצינית על המועמדות הרפובליקנית לנשיאות ארצות הברית.

 

המושל בעל הפה הגדול - ריק פרי: 

 

פרי, שהסתבך בשורת התבטאויות מביכות בשבועות האחרונים, ביקש לנקוב בשמם של שלושה משרדי ממשלה שבכוונתו לבטל, אם ייבחר לנשיא. הוא ציין את משרד החינוך ואת משרד המסחר, אך כשל במסירת שמו של המשרד השלישי.

 

צפו ברגע הכואב מהעימות הלילה: 

 

כל זאת, בעוד יתר המועמדים מסתירים בקושי את חיוכיהם ומנסים להציע לו את המשרד לאיכות הסביבה כמיועד לחיסול. פרי, שלא מיהר לחטוף את גלגל ההצלה שהושט לו, התלבט והתלבט - ופסק שאין זה המשרד שאליו הוא מתכוון. בצר לו, הוא פנה לכיוונו של המועמד רון פול, אך גם משם לא באה הישועה.

 

בייאוש הולך וגובר הוא פשפש בניירות שלו, אבל לא הצליח להתרכז. עברו דקות ארוכות ועוד סבב שאלות, כשהמנחים חזרו לפרי בשאלה אחרת, הוא הקדים והשלים לבסוף את שם המשרד השלישי שבכוונתו לבטל - משרד האנרגיה.

 

ייתכן שהעימות היה "התאבדות פוליטית" עבור פרי (צילום: AP) (צילום: AP)
ייתכן שהעימות היה "התאבדות פוליטית" עבור פרי(צילום: AP)

 

אחרי לילה כזה עם עוד מעידה מביכה בשידור חי, נראה שמושל טקסס לא יבטל שום משרד ממשלתי, ולמעשה הוא קרוב יותר לביטול מסע הבחירות שלו לנשיאות. כך הוכח שוב שפרי אינו מסוגל לעמוד בעימות טלוויזיוני.

 

התרסקותו של פרי נראית לא פחות ממדהימה, בייחוד לנוכח העובדה שנכנס לזירה לפני כמה שבועות כמו כוכב שביט, עם תמיכה של 37%, שהצטמקה בכל עימות. הפעם הועבר העימות בערוץ הכלכלי של NBC ועסק כולו בנושאים הללו, ולראשונה זה זמן מה שיכולתו הרטורית של פרי לא הייתה המטרה של המנחים.

 

המטרה הפעם הייתה להגניב שאלה להרמן קיין, שמועמדותו נמצאת על בלימה בגלל ארבע תלונות על הטרדה מינית שתלויות נגדו, אבל פרי הציל את עמיתו-יריבו, שלא בטובתו של המושל. "הניו יורק טיימס" כתב הבוקר כי מקורב לנשיא לשעבר, ג'ורג' בוש הבן, הגדיר את האסון של פרי כמקביל להתרסקות המעבורת צ'לנג'ר. אחד התורמים שלו הוסיף: "ריק פרי מחוסל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לילה קשה לפרי
צילום: AP
פרי ורון פול צוחקים. הבדיחה על אחד מהם
צילום: AP
מומלצים